Záměna (2010)

Průměrná až slabší ovšem extra natažená romaňtárna, ze které kdyby byl 15-minutový kraťas, tak by to vůbec nevadilo. Ale třeba malý Thomas Robinson v roli Sebastiana je docela k sežrání. Zajímalo by mě, co scénaristi sjížděli za materiál při psaní postavy a replik Patricka Wilsona, protože se na něm dosti vyřádili. No oni si ulítávali vlastně na více místech. [40%]

Insidious (2010)

Celkem slibný začátek, atmosféra, ale střed a konec zas tak velká sláva již není. Patrick Wilson v postavě manžela Joshe hodně marnej, nechápu vyzdvihování za tento výkon. Nemohl jsem si vzpomenout, kde jsem ho viděl a ono minulý týden v Záměně - tam jsem topornost přiřknul zlomyslným scénaristům. Ale co, párkrát jsem se i leknul, ze začátku, pak .., no škoda, potenciál námětu byl výrazně větší. [50%]

Útěk z New Yorku (1981)

Carpentrovo klasické béčko s dobrým tvrďákem Russelem. Potěší i Van Cleef známější především díky druhému a třetímu pokračování Leoneho volné spaghetti trilogie. Atmosféra a hudba je zde docela zajímavá, ale zub času je z dnešního pohledu neúprosný. Možná kdyby mě to zasáhlo v dětství, přesto na milé a silné 3 to dá s přehledem. [60%]

Zloději kol (1948)

Bezútěšně kvalitně natočená tehdejší smutná realita s nadčasovým přesahem. Ano, vítejte do komnat italského neorealismu .. [80%]

Nebojte se tmy (2010)

Jako vtip a ukázka jak se dá zprasit horor dobrý, jinak dost nezajímavě neoriginálně odvyprávěná špatně scénaristicky napsaná pohádka tvářící se naoko jako horor. Herci se do toho taky zrovna dvakráte neobuli, taky proč, já si na jejich místě přečíst scénář, tak bych na place taky moc triček nepropotil. Cílové publikum mi není jasné vůbec, když to takhle žánrově zmatlali a nedotáhli. Jestli si někdo doufal, že když je pod scénářem podepsán Del Toro, tak by to mohlo alespoň vzdáleně mít nádech Faunova labyrintu, ať si nechá zajít chuť. Já se u toho nepatrně bavil díky tomu co všechno tam bylo nechtěně toporně vtipné. Jinak jsem se tmy opravdu nebál ani na chvíli, taka alespoň hlavní poselství z názvu splněno. Obul bych se do toho více, ale bez spoilerování se to nedá. [30%]

Město duchů (2008)

Je to sice blbost, herci ne moc sympatičtí (Téa je pochopitelně výjimka), ale snaží se. Nicméně dialogy jsou sem tam příjemně nestandardně napsány a pobaví. A to myslím i ty mezi čistě živými a živými (viz třeba scénka v nemocnici). Čekal jsem, že to vypnu a nestalo se, ač poslední třetina až polovina má sestupnou tendenci = méně hlášek, více obvyklé klišé romantiky.Viděno dabováno = mínus. [60%]

Hotel Modrá hvězda (1941)

Celkem milá až roztomilá byť naivní komedie ze staré školy. Oldřích s Natašou válí a zbytek jim úspěšně sekunduje. [80%]

Lví král (1994)

Děti musí být nadšeny .. [80%]

Bio Ráj (1988)

Kouzelné, k tomu docela doják a vtipné. První polovina, resp. ještě lépe třetina je naprostá špička, uchvacující a podmanivé. Pak se tam nachomítne osudová láska a spadne to níže z nebeských výšin. I tak si to ale drží poměrně vysokou úroveň a poslední třetina to patřičně celé završí. Jeden by si snad i pobrečel. Viděno v DC, tedy skoro hodinu navíc o proti normální (SE) verzi, a docela bych rád mrknul i na původní kratší variantu. Mám divné tušení, že by mohla být údernější, vyrovnanější aneb prostříhat trochu druhou půlku by mi nevadilo. Takže v hodnocení si zatím nechávám rezervu pro standardní dvou-hodinovou stopáž, ač to není k takhle dobrému filmu úplně fér. Btw. k vidění je nejroztomilejší, byť krátká, opisovací zkoušková scéna co jsem zatím měl tu čest. [90%]

Stalo se jedné noci (1934)

Nezlobte se na mně, ale ten knírek mi u Gable přijde prostě slizkej a film celkově přeceněnej. [60%]