Nesmrtelná teta (1993)

Bohdalka sice řádí slušně, pro děti myslím musí být děsivá ale až moc. Ze zbytku také nejsem až toliko odvázán, průměr, dokonce trochu leze na nervy. Mít na výběr něco lepšího k vánočním pracem, tak toto nezvolím. Co stojí za zmínku - ukázková transplantace mozku, při ponechání vědomí obou pacientů, a to celé revolučním způsobem - na dálku. [40%]

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Pro holky z toho plyne jasné ponaučení, že jahody nejsou pro svatby-chtivé ideální pochutina. Pár hlášek je tam ale uznávám místy docela slušných. [40%]

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pokračuje se v trendu prvního dílu se všemi klady i zápory. Takže opakovat se ve všem moc nehodlám - vypsal jsem se už na toto téma přespříliš loni. Jen ve zkratce: Jackson ulítává častěji, megalomanštěji a bez nějakých zásadních skrupulí. Čímž dostává látka Hobita jako takového ještě více na frak. K tomu snaha se přiblížit vážnému LOTRovi. Ale pak si to rozmyslí za bukem hvozdu a nechá Legolase předvést takovou eskapádu, že by s tím i Van Damme za mlada měl problémy (i když nedávná reklama na Volvo..). Má smysl komentovat uměle naimportovaný románek? Tolkien se asi fakt obrací v hrobě a mám sto chutí jen za tohle dát nižší hodnocení, ale prozatím se udržím. Od podrobnějsího rozpitvávání ale ušetřím v této chvíli svoji klávesnici. Zkrátka, je to fajn, řemeslně opět neskutečná podívaná, ale odvařen z toho, stejně jako z jedničky, nikterak zásadně nejsem. Uvidíme co se mnou udělá případná druhá projekce či nějaká extended verze časem .. [80%]

The Hire: The Follow (2001)

Názorná šmírovačka (.. 'for dummies') s BMW v hlavní a vedlejší roli zároveň. Sice pěkně hudebně podkresleno, ale celé to vyzní dost nudně. link na shlédnutí: [50%]

Smrtonosná past (1988)

Vánoční klasika je tohle, žádná prostitutko-popelka s parukou! [100%]

The Hire: Chosen (2001)

Ze tří viděných Hire zatím suverénně nejslabší. Zvolený hudební motiv mi nesedl až skoro vadil. Ale minimálně je pojetí od Ang Leeho netradiční, když už nic. link na shlédnutí: [60%]

The Hire: Ambush (2001)

Honička perfektní, jinak ale kapánek slabší. Jsem v rozpacích, protože ta samotná akce je fakt dobrá, ovšem to okolo a závěr již tolik ne. link na shlédnutí: [70%]