• Krátkometrážní

Pásky z Nagana (2018)

"He had great personality, he had the great hair thing going." Euforickej dokument, kterej ukazuje českej triumf v Naganu ve světle historickejch souvislostí a tím povyšuje úspěch celý tý generace na úplně jinej level. Zajímavý pohledy z několika úhlů, sportovní záběry v tempu, prostě skvělej koncept, kterej každýmu fanouškovi (tehdy byl fanoušek každej :) ) aspoň na chvíli zase vrátí ten Petr Freedom feeling. Škoda těch drobnejch přešlapů: šíleně rychlýho střihu v úvodu, Zárubovo "15 sekund ticha" momentu nestřihnutýho před doslovnou pointou a veselých fanfár v závěru do jentakmimochodem hlášky o smrti Ivana Hlinky. (85%)

Svět podle Daliborka (2017)

Bože, ten Klusák je ale dement. Fakt nechápu, proč netočí normální filmy, když dokumentu očividně neni schopnej. Dál nechápu, co mi těch 105 minut krystalickýho odvaru nejomletějších klišé na daný téma (uprchlíci, jsem rasista, no a co?, židi, ilumináti...) mělo dát. I rádoby autentický vyhrocený situace (kalbička s kámošema v práci) jsou jak z nějakýho kavárenskýho vtipu a dost daleko za hranicí wtf jsou pak momenty z Daliborkovo youtuberskýho života. A závěr s potetovanou babčou? Tvl, jestli to bylo real, tak je to vůči ní docela prasárna. Vlastně jediný, co mě na tom bavilo, byla ta jeho máma ala legínová královna s tim jejím brouk pytlíkovskym strejdou. (20%)

Bába z ledu (2017)

Ing. MgA. Bohdan Sláma nejradši točí "obyčejný příběhy" o nějakejch divnolidech nejlíp v nějakym totálnim zapadákově. Tady naštěstí trochu překročil svůj stín a ty postavy byly jakžtakž normální. Teda kromě obou synů, to byli na můj vkus až moc ukázkový ultrapičusové. Ivánek byl sice protivnej jak hovno v botě, ale aspoň díky němu vim, že je legitimní házet tenisákem po ksichtě lidem, co mi smrdí. PS: Ne, Liška v tom výjimečně nehrál. (75%)

Hoří, má panenko (1967)

Když si děda jde předčasně pro svoje ocenění, tak se vždycky dusim smíchy. Na druhou stranu s postupem času víc a víc tragikomický...až je to na konci jen tragi =). (90%)

Ztratili jsme Stalina (2017)

Je to svěží i zatuchlý zároveň a líbí se mi to o to víc, o co to někoho nasírá. A Steve Buscemi je nejlepší dárce Krymu ever. PS: Vzkaz ňoumům, co se tu (jak jinak než povýšeně) pohoršujou nad tim, že je to historicky nepřesný: je to komedie a politická satira, ne pokus o historickej film odzdrojovanej z nejvybranějších análů. Snad každej, kdo neni uplnej dement, musí chápat, že tohle je nadsázka. (80%)

Klub sráčů (2000)

Omg jsem byl fakt čuráčí hlava dřív =), tohle je parádní film, smál jsem se jak hovado. Je tam všechno: opravdový přátelství, upřímná láska, rodinný drama, odpuštění...Harry Enfield je tady prostě masakrózní a i Tlustá bába v roli Perryho je dost kvalitní. (75%)

Vedlejší účinky (2013)

Trochu mi to připomínalo Fincherovo Zmizení, asi hlavně tim, že v hlavní roli byla taky vypočítavá manipulativní mrcha, která má všechno dokonale naplánovaný. Soderbergh je ale na rozdíl od Finchera spíš takovej rutinér. Navíc mě ze začátku rozčilovalo, jak do sebe furt perou nějaký prášky. Každopádně si odteď představuju, že každá psycholožka má minimálně takovej porno-look (a porno-look-brejle) jako Catherine Zeta-Jones a chystam se k nějaký urychleně objednat. Závěr sice přináší docela dobrý uspokojení, ale bohužel to Jude Law celý vyřešil tak nějak lusknutim prstu. Takže takový hodně silný 3*. (70%)

Smuteční slavnost (1969)

No byla to hrozná doba, ale film nijak výjimečnej neni. Je to plný postav, co maj špatný svědomí a postav co nemaj svědomí. Člověku, co o tý době nicmoc neví (likvidace venkova) to podle mě nemůže nic dát (na to je to moc náznakový...spíš to ještě otráví). Navíc je to řemeslně takový nijaký a formát 4:3 (ve kterym jsem to viděl, nevim, jestli existuje i jiná verze) tomu zrovna nepřidá. (60%)

Skřivánci na niti (1969)

Jak se tam vždycky nachomejtne Hrušínský v roli odboráře a snaží se roztřídit nějaký železo...tihle kravaťáci, co chtěj chlapům ukázat, že za to taky měj vzít, jsou hrozně srandovní. Výpověď o tragický době, ale nad hořkostí převažuje takový to poetický Hrabalovský (ehm) pojetí. #Menzel30LetPředSenilitou (80%)

Connected (2015)

Můžeme si tu vykládat něco o myšlence, ale jedinej důvod, proč to vzniklo, bylo, že Pamela chtěla ukázat, že i v padesáti vypadá pořád dobře. A je to tak! (70%)