Harry Brown (2009)

Zahrát sedmdesátiletého vysloužilého vojáka, který se po letech opět chopil zbraně, dokáže uvěřitelně jen několik lidí a Michael Caine je bezpochyby jedním z nich. Tohle vůbec není britské Gran Torino. To, že se v hlavní roli objeví filmová legenda, že se střílí do otravných teenagerů a že Michael Caine, stejně jako Clint Eastwood, skládá hereckou poctu sám sobě, neznamená, že jde o jeden a ten samý film. Harry Brown není zdaleka tak sofistikovaný, herecky vděčný a "chytrý". Harry Brown je poctivý thriller o tom, jak se jeden obyčejný chlap naštve, koupí si pistoli a jde vyčistit sousedství. Hledat v něm něco hlubšího a snažit se mermomocí srovnávat ho s posledním hereckým koncertem Clinta Eastwooda je blbost.

Stmívání (2008)

Být třináctiletá dívka, nebo infantilní dospělec, tak by se mi to snad i líbilo ...

Cabin Fever 2 (2009)

Oproti jedničce výrazný krok lepším směrem k sice laciné, ale místy zábavně morbidní hororové komedii.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Někteří účastníci konference, pokud nezemřeli již dříve jako Heydrich nebo Roland Freisler, byli po válce odsouzeni jen k mírným trestům a záhy dostali milost. Pouze Eichmann byl po procesu v Jeruzalémě koncem května 1962 popraven. Dnes již nikdo z účastníků nežije. Jako poslední zemřel v roce 1987 bývalý důstojník SS Gerhard Klopfer, který po válce působil opět jako advokát ...

Max a maxipříšerky (2009)

Kouzelná, vizuálně ohromující filmová adaptace slavného klasického příběhu Maurice Sendaka.

Doghouse (2009)

Není to sice tak dobré jako Zombieland, ale jako prudce šovinistická komedie to funguje bezvadně. A já se, coby známé šovinistické prase, bavil opravdu náramně. I ten konec mi přišel docela dobrý, vždyť proč prostě neutnout akci v nejlepším, namísto trapné snahy o nějaký uzavřenější příběh, se kterým by stejně těžko byli spokojení všichni?

Legie (2010)

Po zhlédnutí Knihy přežití jsem získal dojem, že trapnější náboženská agitka v podobě celovečerního filmu už natočit nejde. Chyba, tohle je blbější. Scény v závěru filmu působí jako vystřižené z letáku nejmenované sekty, který občas najdu v poštovní schránce. Mám jen obavu, aby podobní pošuci nezařadili Legii do své "osvěty" a já nezačal nacházet ve schránce i tuhle kravinu.

Poslední dům nalevo (2009)

Žádná nablbnutá vyvražďovačka, ale nadprůměrné kriminální drama. Těch 114 minut (director's cut) uběhlo jako voda. Snad jen mikrovlnka na závěr byla trochu zbytečná a hlavní hajzl neměl být takovej sympaťák :-)

Moon (2009)

Máte-li vášeň pro stará dobrá science-fiction dílka, sedne vám tenhle snímek jako ulitý. Nečekejte akční hvězdné války plné dokonalých efektů, ale kvalitní, až psychologicky laděný film, při kterém bude mrazit v zádech.

Antikrist (2009)

Svébytné, symbolické a nejednoznačné dílo, které přináší pocitovou a myšlenkovou hostinu těm, kdo berou film jinak než zábavu na nedělní odpoledne. Čekáte-li povrchně nějaký horor, budete od hostiny odstrčeni. Vadí-li vám natvrdo znázorněné krvavé násilí a sexualita, běžte na jiný film. Jste-li dostatečně hlubokou nádobou, abyste pojali v rámci uměleckého vyjádření i svinstvo, které k výrazovým prostředkům patří, uvidíte film, který budete nosit v hlavě ještě dlouho. Antikrist není jednoduchý film, není to líbivá podívaná. Je to ale bravurně provedená autorská vize. Pro ty, kdo věří v postmodernu, je Antikrist novou biblí.