Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Smutně nezáživný a naprosto bez nějakého originálního nápadu. Podivně zkratkovitý a místy nelogický hon pomstychtivé maminy bohužel nemá ani zajímavou akční složku, Jennifer mám rád, ale tady nic extra nepředvádí. Tomu jako máme věřit, že nejenom že se z ní záhadně stal zabiják jako blázen, ale navíc lítala pět let nepolapitelně po světě a osvojila si očividně veškerý fígle jak se ukrývat před policií, sehnat si falešný doklady, zbraně všech druhů a prachy na to všechno. Tak to jo no.

Kód 355 (2022)

Darebný střih, nezáživná akce, tuna nelogičností a dialogy šité horkou jehlou. Obsazení je fajn, ale je to mizernej scénář s mizernou režií, to se prostě nedá přehlédnout.

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Druhá série je bohužel výrazně slabší a působí skutečně dojmem nahonem splněné povinnosti. Jinak bych uvažoval o čtyřech hvězdách, protože zápletka mě vážně hodně bavila a Carell a Malkovich jsou vysloveně k sežrání. Místy to sice připomíná české Kosmo, ale humor funguje. Sice jsem se vysloveně neválel, ale je to tak sympaticky, cákle a fajn natočeno a postavy vážně bavily, že je škoda, že další série asi už nehrozí.

Avatar: The Way of Water (2022)

Ta stopáž je prostě vražedná. Navíc mi to přišlo jako rodinný film od Disneyho. Vizuálně je to prima a spousta scén je epicky rozmáchlých, ale já už v polovině koukal na hodinky a poposedával. Místy zbytečně naivní, klišé je taky plno, indiánské modráčkové reálie šli podle mě udělat originálněji. Další díly už v kině vynechám, pokud budou opět trvat celé odpoledne.

Menu (2022)

Neříkám, že to není zajímavé a v určitých fázích velmi originální, ale já se prostě nijak zvlášť nebavil. Celá ta provázanost s minulostí mi přišla za vlasy přitažená a fakt se mi těžko věřilo, že armáda kuchařů a jiných zaměstnanců byla bez problémů ochotná sdílet cáklou vizi svého šéfa, včetně konce. Proč by to dělali? Být to jeden osamělý podivín, který to má celé ve své režii, věřil bych tomu mnohem snadněji. Ale pobavila role Johna Leguizama, toho chlapa jsem teď po letech viděl během týdne podruhé v novém filmu, že by byl v kursu?

Šílená noc (2022)

Tak tohle je o něco šílenější než obvykle, pokud to jde u Wirkoly vůbec říct. Ale nemůžu tvrdit, že bych se celkem nebavil, to zas ne. Krve bylo možná zbytečně moc, ale krvavý sníh, jakožto v podstatě Wirkolovu značku, bez ní neuděláte. Beverly D'Angelo jsem v tom teda ale nečekal.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Jakožto fanoušek a čtenář všech knih jsem logicky nemohl být uspokojený vycmrndlým Tomem Cruisem. Tohle je jiná káva. Toho maníka si prostě každý všimne jen někam vejde. Osamělej obrovskej chlap bez zavazadel, přesně podle předlohy. Navíc kvalitně natočeno, dobře obsazeno a je to napínavě vyprávěný příběh. Hlavní hrdina je zahraný uspokojivě, moderní doba včetně mobilů je do v podstatě prvního pětadvacet let starého dílu naroubována citlivě, kdo by byl taky dneska zvědavý na to, jak hledá drobný na telefon. Já můžu jen volat " Točte točte!"

Na nože: Glass Onion (2022)

Slušně vykonstruované a nápadité, herecky dokonce velmi zábavné. Ale ten konec mě silně zklamal, tam jsem čekal něco výrazně originálního a tak nějak třeskutějšího.

Rekrut (2022) (seriál)

Příjemné obsazení a svižné odsýpající díly, ale silně nelogické záblesky debility bohužel také. Když to neberete moc vážně, je to ale slušně zábavné. Například konec první série a spolubydlící co se z neznámých důvodů pořád serou do práce CIA, mě dost otrávil. To nemělo hlavu patu. Práce agentury je vůbec místy dost neprofesionálně zmatená, sice to přináší nějaké humorné zápletky, ve výsledku tomu ale prostě nevěříte. Hlavní hrdina je tak naivní, jako kdyby snad ani neviděl jediný film o špionech a nechápete, proč vůbec dělá práci co dělá. Pořád jako by to nebral vážně, lehkomyslnost z něj jen tryská a potom když vedle něj někomu ustřelili palici tak se mohl zbláznit. Ovšem v dalším díle se choval zase stejně přiblble. To šlo ošetřit scenáristy určitě mnohem líp, ale jinak je to snesitelný seriál.

Angličanka (2022) (seriál)

Vynikající kamera, krásně westernová atmosféra, hudba a exteriéry. A navíc skvělé výkony hlavní dvojice. Konec byl sice trochu moc melodramatický, víc se mi líbila první polovina, kde se jen cestovalo a střílelo, ale závěrečné vysvětlení zápletky alespoň dost věcí vyjasnilo. Líbilo se mi balancování mezi kýčovitým romantickým Západem a naopak Sergioleonovským flusáním bezzubých zpocených kovbojů. Tohle bylo realisticky tak nějak mezi, za mě ideální. Hluchá místa jsou, ne že ne. Ale ten indoš je prostě tvrďáckej správňák kterýmu chcete fandit, Vinetou de vod válu, to je jednou jistý.