Velká čínská zeď (2016)

Oslnivě přihlouplá rádoby epická podívaná, která srší rozpočtem, ale ne nápady , zajímavou akcí a hereckými výkony.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Jediné, to co splňuje, je dlouholetá touha vědět, co se s nimi stalo dál. Na to to hraje, tím to vydírá. Několik skečů spojených dohromady tou nejjednodušší linkou bez nějaké originality a vtipu. Chápu, že je to zakázka na charitu, ale je to děsivě slabé a připomíná to některé Silvestry na Ćeské televizi.

Zoo (2015) (seriál)

Námět je celkem zajímavý, ale provedení je naprosto strašlivé. Nebýt sympatických postav a zvědavosti jak to bude dál, utnul jsem to už dávno.Na imbecilitu scénáře jsem dost alergický, a tady je ho v míře vrchovaté. Podivné zvraty v ději,nelogické nesmysly, chování postav...někdy vysloveně hrůza. Město terorizují zdivočelá zvířata, a armáda nikde, lidé navzdory nebezpečí nemají ani klacek a chodí temnými uličkami sami...Věznici se všemi dveřmi dokořán vyvraždí cca 6-8 vlků, ačkoliv by je pár lidí s tyčema umlátilo.Několik vojáků s automaty se nechá zmasakrovat pár leopardy. Nikdo nemá v ruce nic, nechává se překvapit, v džungli obklíčeni zvířaty, o kterých už vědí, že útočí na lidi se procházejí jako by se nechumelilo...A to i v pozdějších dílech. Někdy už jsem vysloveně na hrdinu poté, co pronesl větu typu " Jdu se projít," atd. řval VEZMI SI ASPOŇ KUDLU TY HOVADO! nebo ZAVŘI ZA SEBOU TY DVEŘE! O hlavní zápletce, která je šita horkou jehlou nemluvím, to jsem v rámci určité béčkovosti ochoten snést. Tohle všechno mi tak vadilo, že jsem to málem nedokoukal. Zkusím druhou sérii, ale nevím nevím.

Pochybná žena (1946)

Herecky se tomu nedá nic vytknout, i když studený Cary mi pořád přišel hrozně divný. Oproti jeho komediím nebo romancím je to nezvyk. Střihem, světlem a stínem a polodetaily budovaná dramatičnost se neopírá o dramatický děj, celé špionážní pozadí historky je potlačeno na úkor lovestory mezi hlavními postavami. Což mi přišlo trochu škoda, více napětí a zvratů by filmu jen prospělo.

Father Goose (1964)

Skvělé. Cary nevrlý, neoholený a neodolatelný. Hlášky jsou tak našlapané, že jsem se celou dobu bavil. Navíc je velmi uvolněný a stačí jen jeho pohled a úšklebek a je jasno. Má celý film v paži a navíc to není hloupé ani přeslazené. " Tu rybu chcete sníst? Ne, jsem jen osamělý."

Moje nejmilejší žena (1940)

Irenne Dunne mi zatím vychází společně s Katharine Hepburn jako nejlepší partnerka pro Caryho. Repliky si krásně pinkají ze strany na stranu, je sarkastická jako on a navíc velice příjemným způsobem hezká, tak nějak nehollywoodsky. Scénář téhle komedie má celkem tvárnou zápletku, a originální situace tu opravdu jsou, ale některé Caryho koktací scény roztomilého zmatkáře mi přišly už trochu moc. Něco se dalo vyřešit mnohem rázněji, ale zase je to někdy opravdu sladký. Konec kapku moc natahovaný a mohlo to být trochu třeskutější, ale na příjemný romantický večer ideální.

Logan: Wolverine (2017)

Emoce a akce na mě konečně fungovaly. Dává to smysl a ač je to patetické, je to v rámci rozumných mezí. Sice mi vadilo to vhození do děje, rok 2029, kdo je kde, jak co, kde jsou mutanti atd. Zdá se, že nová Wolverinka to má na dalších 10 filmů, ale to se teprve uvidí. V podstatě hvězda navíc jako úleva, že to konečně končí.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Zajímavé postavy mě u toho udržely, to musím přiznat. Ale jinak sice ze všech stran srší různé právnické kličky a případy jsou poměrně různorodé, ale postupem času to děsně splývá. Originální řešení časem mizí, Mikovy schopnosti nejsou moc využívány a dramatické chvíle přichází spíš z osobních vztahů postav než z nějakých právnických superschopností. Být tam víc humoru nebo akce, celou sérii by to osvěžilo.

Zpívej (2016)

Zaujme spíš pestrou a celkem vtipnou paletou zvířat a některými slušnými písničkami než scénářem a něčím originálním. Jinak to brzy vyšumí z hlavy.

Anděl Páně 2 (2016)

Ústřední vtipkující dvojice je fajn, ale scénář je slabší. Hledání jablka probíhá naprosto nesmyslně a ač by měl být anděl s čertem vševědoucí a také to později několikrát dokazují, chovají se většinou jak děti. Ale řemeslo je to slušné, kamera a lokace potěší. Nesdílím všeobecné nadšení, ale nebylo to zlé.