Luki.V

Luki.V

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.7.2010  04:07

Říct že Zatmění je nejlepší díl Stmívání je jako říct, že ta včerejší nehoda při které vykolejil vlak byla mnohem lepší než ta z minulého týdne. Mohla vám připadat lepší, ale je to pořád tragédie

• 19.8.2009  17:59
    Orphan (2009)

S Esther možná je něco v nepořádku… ale s tímhle filmem rozhodně ne. A ano musím souhlasit s TV Spotem… nejen toto léto, ale tento rok, má horror opravdu nové jméno. Tam kde Jason a Harry Warden začátkem roku jenom přešlapovali na místě v průměrných vodách a tupě masakrovali bandy sexuchtivých teenagerů a tam kde nespočet dalších horrorů letos jen sotva vykouklo nad hladinu… tam se Esther navzdory své výšce ani nezastavila. Orphan opět dokazuje že v Hollywoodu pořád ještě existují lidé, kteří ví jak natočit dobrý horror, na který se často v tom návalu laciných béčkových krváků a duchařin jak přes kopírák zapomíná. Esther neútočí na vaše smysly přestřelenými lekačkami nebo přehnaným vražděním, právě naopak vás ukolébá do falešného pocitu bezpečí aby vás pak šokovala o to víc. Orphan je atmosférický, napínavý, lehce nekorektní, víceméně chytrý a hlavně sakra dobrý horror… určitě nesedne každému, ale má koule. A to se počítá.

• 9.6.2009  22:47

Čekali jsme 17 let a nakonec se dočkali. Tolik doby totiž uteklo od Raimiho posledního horroru (Pokud nepočítáme drama s horrorovými prvky The Gift). Někteří čekali Evil Dead 4, jiní po třech Spider Manech už pomalu přestávali doufat. Režisér, který debutoval právem kultovním horrorem Evil Dead (Smrtelné Zlo, Lesní Duch nebo Chata Lesního Ducha… pod těmito názvy u nás film koloval na VHSkách), se vrací a dokazuje nám, že mu pořád nechybí nadšení pro žánr. Jak už má od Evil Dead 2 ve zvyku, bere vše s nadsázkou a diváky hodí do kolotoče plného bizardních, děsivých, absurdních, originálních, přitroublých, kýčovitých, napínavých, nechutných a vtipných situací, scén a nápadů, které jsou pospojovány s hravostí a zručností jemu vlastní. Od úvodní, naprosto trefné, sekvence přes bitku v garážích až po množství věcí, které jsou chuděře Alison vraženy a zvraceny do úst, Stáhni Mě Do Pekla vás stáhne do zábavného filmového pekla a nepustí až do závěrečných titulků.

• 17.5.2009  23:38

Nejlepší herci, nejzajímavější příběh a kupodivu nejlépe zvládnuté pokračování ze série amerických JuOnů. Po celkem sterilní dvoje příjemné překvapení.

• 30.4.2009  13:42
    Nezvaná (2009)

Příjemná podívaná efektivně kombinující horor (Ano on to opravdu horor je) s rádoby thrillerem. Škoda té nevyrovnané poslední třetiny filmu, to co k tomu vedlo bylo více než obstojné.

• 9.11.2008  11:37

Tak včera jsem tenhle kousek konečně viděl :). Čekal jsem hovadinu nehorázných rozměrů... nevím jestli ej to tím že jsem předtím viděl Little Shop of Horrors a potom jsem ještě koukal na The Brain that Wouldn´t Die, ale Piraně 2 mne bavily. Film jako celek držel pohromadě, byl nadprůměrně krvavý (mnohem více než měl právo s tímhle bizardním nápadem být) a občas se v něm objevily záblesky napětí. Hudba byla velmi dobrá a chytlavá, scénář patřičně vtipný (ať už účelně nebo nechtěně) a herci nijak neuráželi. Ve výsledku byl film technicky mnohem lépe zvládnutý než díl první (i ti pirani jakkoliv si je herci drželi u těla a mávali s nima jako že je koušou, vypadali lépe než v jedničce). Další film s top bottom, který mne nijak neurazil ani nepohoršil :). Co to ale říká o mém vkusu to netuším :D.

• 18.10.2008  10:08

Komedie? Parodie? Pocta béčkovým hororům? Přehlídka hororových hvězd? Všechno dokupy v nejlepším double feautre které kdy spatřilo světlo světa ;).

• 12.10.2008  19:26

Film je zajímavý už jen díky tomu že z minimálním rozpočtem byl natočený kompletně před greenscreenem a veškerá pozadí jsou navsrtvené digitální obrazy a fotografie. I příběh (tedy to co z něj zbývá) je zajímavý a nebýt zbytečných odboček jako sex s duchem byl by film stravitelnější. Už tak ale jde o zajímavý experiment s obstojnou atmosférou. Greenscreen jde z většiny scén cítit na sto honů a někdy je to přímo do očí bijící ale k tématu filmu se tenhle přístup zvráceným způsobem hodí. Do šedých procent imho film nepatří ale že by se jednalo by´t o průměrný zázrak to taky ne. Jak jsem napsal, zajímavý experiment ve kterém více věcí spíše nefunguje ale to film nebrání být zábavný. O dvě třídy lepší a zábavnější než Feast 2: Sloppy Seconds.

• 10.10.2008  22:14

????? :)

• 4.10.2008  13:10
    Yeogogoedam (1998)

Atmosférický psychologický horor skřížený se sociálním dramatem. Na lekačky zapomeňte tady jde o něco úplně jiného :).

• 31.8.2008  22:01

Kolize dvou naprosto odlišných světů nikdy nedopadá dobře. Na straně jedné tu máme tuctovou vyvražďovačku, místy nechutně oslazenou pro mladé publikum, na straně druhé jakýs takýs potenciál, který se vyplní snad tak ve dnou scénách a ve zbytzku ho buď cítíte plížit se někde v pozadí a nebo tam není vůbec. Není to tak špatný film a rozhodně s hravostí kvalitativně překoná všechna pokračování originálního filmu, se kterým sdílí snad jen jméno a hlavní téma. Ba co více, co se zábavnosti týče ho i překonává. Pár facek scénáristovi za trapné utíkání k tuctovým lekačkám a klišé a malou pochvalu režisérovi že se pokusil filmu dát nějaký ten styl. Velký kopanec producentům za PG-13 rating a i když se dočkáme hromady vražd žádná z nich není ničím vyjímečná a absence krve jim ubírá na síle (ironicky to u mne funguje právě naopak ale tady si s tím prostě nedokázali poradit s citem). Je tu pár dalších plusů v podobě snahy dostat ze z vyjetých kolejí což ve filmu trochu okořenilo seznam obětí. Spousta scén s již zmíněným potenciálem působí jako z jiného (dospělého) filmu a rovněž způsob jakým se ve scénáři řeší některé způsoby (Postava chce druhou požádat o ruku. Ta je po honičce během které jí první postava mohla zachránit zabita. Proti veškerému očekávání však první postava přežije a naposledy ji vidíme jak se utápí v slzách a depresi.) zrovna nekřičí o úmyslech natočit trhát pro puberťáky. O filmu mám mnohé co říct, každopádně hlavní je, že není tak špatný jak vypadá respektive není tak špatný jak ho ostatní dělají. Ano je v něm hromada chyb (scénáristických, technických i logických) a některé postavy jednají naprosto dementně každopádně je to příjemný throwback do druhé poloviny 80.let a doby hororů jako He Knows You´re Alone. Taky nebyly nijak moc strašidelné nebo napínavé, ale fungovaly. Prom Night (2008) není vůbec strašidelný a napětí je v něm poskrovnu, ale funguje. A já si jej určitě pustím někdy znovu. Zmínku si zaslouží Johnathon Schaech v roli vraha a Joshua Leonard (Blair Witch, Madhouse) v roličce zaměstnance hotelu). Prom Night (2008) Unrated - 5-6/10 http://www.studna.net/reviews/927/

• 24.7.2008  23:47

Při čtení některýcj zdejších komentářů jenom nevěřícně kroutím hlavou. Příjde mi, že většina lidí chodí na filmy už jenom kvůli akci a výbuchům. Jednoduchý ale chytrý příběh okořeněný skvělýma postavama už asi nikomu nestačí. Všechny dějové linky se souvisla propojují a o něčem vypovídají. Ať už je to komentář o nejžhavějších politických tématech posledních let nebo dojemný příběh dvou zlomených lidí. "I Want to believe" vypovídá o všem, ať už chcetee věřit v boha, víru, lásku, naději, autority, nadpřirozeno, osud, Vaše milované nebo sebe sama. Všechny tyto otázky si položí nejen Mulder a Scully ale měli by jste si je položit také vy. Tedy pokud dokážete u filmu přemýšlet a nestrávíte ho s hlavou v něčím klíně. J ako bonus naprosto geniální scéna po titulcích, pouze pro věrné fanoušky.

• 10.6.2008  08:50
    Zlý neznámý (TV film) (1993)

Vynikající hororové pokračování u kterého jsem prostě nemohl uvěřit, že by bylo děláno pro kabelovku.

• 10.6.2008  08:49

Za nevyváženou prostřední část filmu bych vraždil. Jinak skvělý atmosférický horor, doporučuji pokračování When a Stranger Calls Back z roku 1993.

• 12.5.2008  22:03

Nehodlám tady veskrze průměrnému originálu lézt do zadku. Tam kde nezajímavé postavy 10 minut jen hleděly doblba tady nezajímavé postavy pořád něco řeší, tam kde byl originál nechtěně směšný je nechtěně směšný i remake, tam kde byl originál zbytečně natahovaný remake jen příjemně odsýpá. Oba filmy vidím na stejné kvalitativní úrovni, proto hodnotím tak jak hodnotím, a kdybych už měl na jeden z filmů někdyk kouknout tak beru remake, přece jen jsem se bavil mnohem více.

• 10.5.2008  08:28

A kdo říká že je tenhle subžánr hororu mrtvý?

• 2.5.2008  08:10
    Márnice (2005)

Velmi zábavný nízkorozpočtový horůrek který sice moc nepoděsí (tedy téměř vůbec) ale zato královsky pobaví. Velmi příjemný mix atmosférického hororu a lehounké komedie který se po výtečné a atmosférické první polovině zvrhne v bizardní a komickou naháněčku. Nebýt otřesného využití špatných digitálních efektů (ale v první polovině ta plíseň vypadala opravdu dobře) a zmateného konce kde se očividně někdo nemohl rozhodnout jestli se to všechno bere alespoň částečně vážně nebo ne, tak bych dal i čtyři. Jako plus je rozhodně Lovecraftovsky načichlá zápletka a sympatické a vtipné charaktery.

• 30.4.2008  16:59
    Katakomby (2007)

Solidní tři hvězdičky. Obstojné herecké výkony (hlavně křehounká Shannyn Sossamon které tu ušlápnutou puťku věříte hned co se objeví na obrazovce). zpočátku jsem z filmu nebyl moc nadšen... kýčovité úvodní titulky rozhodně nepoukazují na celkem povedenou atmosféru která příjemně zhoustne v okamžiku, kdy hlavní hrdinka upadne do bezvědomí. První "vražda" a honička jsou zvláštní a svým způsobem do filmu nesedí (zběsilý střih tomu navíc nepomáhá) ale v okamžiku kdy udeří 30 minuta film jako by změnil tempo a dostává se nám celkem atmosférického hororu řáznutého slabočkou psychologií. Ovšem konec mne dostal a když potom byla pronesena věta ze začátku filmu docela mne i zamrazilo. Navíc jsem Shannyn ten přerod uvěřil a závěrečná procházka Paříží tromu nasadila pomyslnou korunu.

• 17.4.2008  19:31

Příjemný mix hororu, dramatu a romance s nádhernou Li Gong v jedné z hlavních rolí. Po otřesném Červeném Drakovi je to rozhodně krok správným směrem a nelitoval jsem ani minuty prosezené u filmu.

• 12.4.2008  10:14

Velmi ale velmi příjemné překvapení. Místami jsem nevěřícne koukal na obal DVD jestli ten film opravdu nešel do kin a já ho nějak minul. Pokud nšco Patrick Lussier umí tak je to režírovat. S každým dílem téhle jeho trilogie dospíval a po díle třetím mne nijak nepřekvapuje že je o něj takový zájem. Odchovanec Wese Cravena totiž ví jak vytvořit atmosféru a jak co nejefektivnější s co nejnižším rozpočtem natočit film, který atmosférou doslova překypuje. U D2000 jsem si řekl, tohle je průměrný videofilm (který šel do kin), u dvojky jsem se už náramně bavil a užíval si nádherné lokace a trojka mne dorazila obrovským zlepšenám na všech frontách od scénáře po herecké výkony tohle završení moderní Drákulovské ságy stojí za kouknutí.

• 11.4.2008  03:56

Nestavovaná, naumělkovaná, dobře namaskovaná a natočená nuda s otřesně otravnými muzikálními čísly a monotónním zpíváním. Nehodlám tady padnout na kolena a orálně obdivovat mistra Burtona, který dle mého od Ospalé Díry nenatočil nic pořádného.

• 23.3.2008  20:17
    Uvnitř (2007)

Velmi ale velmi přehnaně násilný ale zároveň kvalitně atmosférický horor. Škoda konce který už přesahuje hranice jakéhosi vkusu a brutálně barví stěny malého předměstského domku do červena. Kvalitní herecké výkony, mrazivá hudba a zručná režie však dávají na vědomí, že tohle není jen samoúčelná řezničina bez špetky vložené práce. Musím uznat že u závěrečného porodu jsem opravdu už vůbec nedýchal a úžasem to zrovna taky nebylo. Přes všechen zvrácený obsah však film nevyšuměl na prázdno a i po druhém shlédnutí ve mne nezanechal pocit že jsem promarnil hodinu a půl u nějakého samoúčelného škváru. Zvláštní.

• 28.2.2008  20:39
    Ils (2006)

Vynikající horor, nemám slov.

• 26.2.2008  19:05
    Oko (2008)

O originálu nijak vysoké mínění nemám a tohle je kvalitativně pro mne identický film. Stejně zbytečně melodramatický, stejně zručně natočený a hůře zahraný. Kdyby mírně nezměnili konec a nechali oba skvělé režiséry dodělat celý film podle svého, klidně bych to viděl i na hvězdičky čtyři ale bohužel k opravení chyb originálu nedošlo. Každopádně pořád je to stejná zábavná hororová atrakce.

• 13.2.2008  11:53
    Sirotčinec (2007)

Vynikající horor. Nemám slov...

• 8.2.2008  00:47
    Hra na vraha (1980)

Povedený slasher zaměřený na postavy, které jsou v rámci žánru velmi slušně napsané a když začnou umírat, rozhodně Vám to není jedno. Na Halloween nemá ale společně s My Bloody Valentine a Happy Birthday to me velice a neprávem opomíjený horor.

• 6.2.2008  14:26

Osobně Rinne stavím výš než JuOn nebo Ringu. Jsem velmi rád že se na DVD dostal i k nám a hlavně pod hlavičkou někoho jiného než Intersonicu :).

• 6.2.2008  14:24
    Slunovrat (2008)

Velmi příjemná duchařina. V porovnání s ostatními DTV horory co letos vyšly zatím jeden z nejlepších.

• 3.2.2008  10:49
    Mlha (2007)

Jeden nejllepších hororů roku 2007 a druhá nejlepší adaptace S.Kinga. 1408 se může jít zahrabat.

• 15.11.2007  13:22
    P2 (2007)

P2 ztrácí hlavně díky jisté unylosti a chvíli mu trvá než se pořádně rozhoupe (nemyslím s násilím ale s napětím). Když už k tomu ale dojde stojí to za to a P2 technicky stojí na třech klíčových scénách. Ty tady samozřejmně prozrazovat nebudu :). Nakonec se z P2 vyklubal nadprůměrný horor a pokud se Vám líbil letošní Vacancy užijete si i P2. Vánočních hororů moc není a každý se počítá. Mít P2 lepšího záporáka a méně zbytečných scén (Elvis) neváhal bych film označit za nejlepší horor tohoto roku.

<< předchozí 1 2 3 4