• Thriller

Maturitní ples (2008)

Kolize dvou naprosto odlišných světů nikdy nedopadá dobře. Na straně jedné tu máme tuctovou vyvražďovačku, místy nechutně oslazenou pro mladé publikum, na straně druhé jakýs takýs potenciál, který se vyplní snad tak ve dnou scénách a ve zbytzku ho buď cítíte plížit se někde v pozadí a nebo tam není vůbec. Není to tak špatný film a rozhodně s hravostí kvalitativně překoná všechna pokračování originálního filmu, se kterým sdílí snad jen jméno a hlavní téma. Ba co více, co se zábavnosti týče ho i překonává. Pár facek scénáristovi za trapné utíkání k tuctovým lekačkám a klišé a malou pochvalu režisérovi že se pokusil filmu dát nějaký ten styl. Velký kopanec producentům za PG-13 rating a i když se dočkáme hromady vražd žádná z nich není ničím vyjímečná a absence krve jim ubírá na síle (ironicky to u mne funguje právě naopak ale tady si s tím prostě nedokázali poradit s citem). Je tu pár dalších plusů v podobě snahy dostat ze z vyjetých kolejí což ve filmu trochu okořenilo seznam obětí. Spousta scén s již zmíněným potenciálem působí jako z jiného (dospělého) filmu a rovněž způsob jakým se ve scénáři řeší některé způsoby (Postava chce druhou požádat o ruku. Ta je po honičce během které jí první postava mohla zachránit zabita. Proti veškerému očekávání však první postava přežije a naposledy ji vidíme jak se utápí v slzách a depresi.) zrovna nekřičí o úmyslech natočit trhát pro puberťáky. O filmu mám mnohé co říct, každopádně hlavní je, že není tak špatný jak vypadá respektive není tak špatný jak ho ostatní dělají. Ano je v něm hromada chyb (scénáristických, technických i logických) a některé postavy jednají naprosto dementně každopádně je to příjemný throwback do druhé poloviny 80.let a doby hororů jako He Knows You´re Alone. Taky nebyly nijak moc strašidelné nebo napínavé, ale fungovaly. Prom Night (2008) není vůbec strašidelný a napětí je v něm poskrovnu, ale funguje. A já si jej určitě pustím někdy znovu. Zmínku si zaslouží Johnathon Schaech v roli vraha a Joshua Leonard (Blair Witch, Madhouse) v roličce zaměstnance hotelu). Prom Night (2008) Unrated - 5-6/10 http://www.studna.net/reviews/927/

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Při čtení některýcj zdejších komentářů jenom nevěřícně kroutím hlavou. Příjde mi, že většina lidí chodí na filmy už jenom kvůli akci a výbuchům. Jednoduchý ale chytrý příběh okořeněný skvělýma postavama už asi nikomu nestačí. Všechny dějové linky se souvisla propojují a o něčem vypovídají. Ať už je to komentář o nejžhavějších politických tématech posledních let nebo dojemný příběh dvou zlomených lidí. "I Want to believe" vypovídá o všem, ať už chcetee věřit v boha, víru, lásku, naději, autority, nadpřirozeno, osud, Vaše milované nebo sebe sama. Všechny tyto otázky si položí nejen Mulder a Scully ale měli by jste si je položit také vy. Tedy pokud dokážete u filmu přemýšlet a nestrávíte ho s hlavou v něčím klíně. J ako bonus naprosto geniální scéna po titulcích, pouze pro věrné fanoušky.

Zlý neznámý (1993) (TV film)

Vynikající hororové pokračování u kterého jsem prostě nemohl uvěřit, že by bylo děláno pro kabelovku.

When a Stranger Calls (1979)

Za nevyváženou prostřední část filmu bych vraždil. Jinak skvělý atmosférický horor, doporučuji pokračování When a Stranger Calls Back z roku 1993.

Zmeškaný hovor (2008)

Nehodlám tady veskrze průměrnému originálu lézt do zadku. Tam kde nezajímavé postavy 10 minut jen hleděly doblba tady nezajímavé postavy pořád něco řeší, tam kde byl originál nechtěně směšný je nechtěně směšný i remake, tam kde byl originál zbytečně natahovaný remake jen příjemně odsýpá. Oba filmy vidím na stejné kvalitativní úrovni, proto hodnotím tak jak hodnotím, a kdybych už měl na jeden z filmů někdyk kouknout tak beru remake, přece jen jsem se bavil mnohem více.

Márnice (2005)

Velmi zábavný nízkorozpočtový horůrek který sice moc nepoděsí (tedy téměř vůbec) ale zato královsky pobaví. Velmi příjemný mix atmosférického hororu a lehounké komedie který se po výtečné a atmosférické první polovině zvrhne v bizardní a komickou naháněčku. Nebýt otřesného využití špatných digitálních efektů (ale v první polovině ta plíseň vypadala opravdu dobře) a zmateného konce kde se očividně někdo nemohl rozhodnout jestli se to všechno bere alespoň částečně vážně nebo ne, tak bych dal i čtyři. Jako plus je rozhodně Lovecraftovsky načichlá zápletka a sympatické a vtipné charaktery.

Katakomby (2007)

Solidní tři hvězdičky. Obstojné herecké výkony (hlavně křehounká Shannyn Sossamon které tu ušlápnutou puťku věříte hned co se objeví na obrazovce). zpočátku jsem z filmu nebyl moc nadšen... kýčovité úvodní titulky rozhodně nepoukazují na celkem povedenou atmosféru která příjemně zhoustne v okamžiku, kdy hlavní hrdinka upadne do bezvědomí. První "vražda" a honička jsou zvláštní a svým způsobem do filmu nesedí (zběsilý střih tomu navíc nepomáhá) ale v okamžiku kdy udeří 30 minuta film jako by změnil tempo a dostává se nám celkem atmosférického hororu řáznutého slabočkou psychologií. Ovšem konec mne dostal a když potom byla pronesena věta ze začátku filmu docela mne i zamrazilo. Navíc jsem Shannyn ten přerod uvěřil a závěrečná procházka Paříží tromu nasadila pomyslnou korunu.

Hannibal - Zrození (2007)

Příjemný mix hororu, dramatu a romance s nádhernou Li Gong v jedné z hlavních rolí. Po otřesném Červeném Drakovi je to rozhodně krok správným směrem a nelitoval jsem ani minuty prosezené u filmu.

Dracula III: Odkaz (2005)

Velmi ale velmi příjemné překvapení. Místami jsem nevěřícne koukal na obal DVD jestli ten film opravdu nešel do kin a já ho nějak minul. Pokud nšco Patrick Lussier umí tak je to režírovat. S každým dílem téhle jeho trilogie dospíval a po díle třetím mne nijak nepřekvapuje že je o něj takový zájem. Odchovanec Wese Cravena totiž ví jak vytvořit atmosféru a jak co nejefektivnější s co nejnižším rozpočtem natočit film, který atmosférou doslova překypuje. U D2000 jsem si řekl, tohle je průměrný videofilm (který šel do kin), u dvojky jsem se už náramně bavil a užíval si nádherné lokace a trojka mne dorazila obrovským zlepšenám na všech frontách od scénáře po herecké výkony tohle završení moderní Drákulovské ságy stojí za kouknutí.