• Thriller

Tunel smrti (2005)

Špatný film? Rozhodně ne, jen je podřízen vizuální stylizaci a scénáři který se velmi lehce nechal inspirovat skutečnými příběhy - ie reinkarnace které dívky "prožívají" jsou založeny na událostech které se prý danému personálu staly (sebevražda / nevěra / izolace / EVP / noční návštěvy atd.). Vizuální stránka filmu je silná a i když epileptický střich je občas silně otravný pomáhá dotvořit jakous takous obstojnou atmosféru. Některé záběry jako kdyby vypadly ze Silent Hillu jiné zas připomínají (až moc) House of 1K Corpses. Já jsem se bavil a tak jediné věci které můžu s čistým svědomím natvrdo zkritizovat je šíleně postavený a zmatený a hodně přitažený scénář a až na dvě vyjímky HROZIVÉ herecké výkony, kde jsou věty odříkávány s nulovým výrazem ve tváři či náznakem jakékoliv emoce a taky by bylo třeba zbavit se toho "pořadatele" nějakým opravdu nechutným a bolestivým způsobem, jen zavazel ve výhledu ;-). Průměrný moderní horor ale o 100% lepší než naprosto neskutečně špatný Boo! (Ozvěna smrti).

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Stejně jako Scream film funguje pro znalce jako komedie, pro neznalce jako horor. Velmi zajímavá variace nacpaná narážkami a odkazy už od prvních vtěřin (!!) flmu. Povinnost pro každého fanouška.

Stopař (2007)

Hitcher je hororovým remakem nové generace. Připraven o veškeré emoce a cit, stejně jako se jim odcizila americká veřejnost díky šarádám v Iráku. Na konci filmu pronese jedna z postav: "I don´t feel anything." a to je ultimátní poselství tohoto filmu.Otázkou zůstává zda-li se z toho ostatní poučí nebo to budou ignorovat. Hvězdička šla dolů za unylou honičku s nehorázně atmosféru (to co z ní zbylo) kazícím hudebním podkladem a celkovou nerozhodností scénáře.

Zlověstné ticho (2007)

Zklamání z poslední třetiny filmu je opravdu hořké, kdyby se Wan držel při zemi mohli jsme být svědky jednoho z nejlepších hororů za poslední dobu, takhle tady máme "jen" povedený horor z mnoha. Za zmínku stojí především chytlavá hudba a režie. Jen scénář by chtělo pročesat.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Dosti mne šokuje že většina lidí ani neví o co Grindhouse v první řade šlo. S úsměvem přehlížím dementní popis filmu v kinech a ještě hloupější zástup internetových článků jejihž autoři snad ani neví o čem mluví respektive píšou. Žánrové zařazení je ve většině případů velice zcestné (Stejně i tady na CSFD). Nominace na Scream Awards 2007 za nejlepší režii v hororovém snímku a na největší hororový propadák roku 2007. Celý film jsem měl přiblblý úsměv a ani na okamžiku jsem se nijak nenudil. Vřele doporučuji všem hororovým fanouškům a i když Tarantina vůbec nemusím za tuhle onanii má u mne malé bezvýznamné plus.

Hostel II (2007)

Eli Roth se vrací se svým pokračováním vcelku kontroverzního Hostelu a opět se polepšil. Od veskrze průměrného Cabin Feveru (který však měl své chvíle) nám režisérsky a scénáristicky dospěl k Hostelu, filmu který sice nebyl tak kontroverzní jak všichni čekali a trpěl zbytečnou první polovinou (ona zas tak zbytečná nebyla a pomohla k pozdější pointě celého filmu ale zbytečností v ní bylo přesto dost). Hostel 2 tímto nedostatkem netrpí protože nám nabízí i občasný pohled z druhé strany. Násilí zde není npřehnaně explicitní (o to je efektnější), scénář je opět chytře formulovaný (nemluvím teď o ději ale o významech) a celkově je Hostel 2 mnohem vyspělejší (a dospělejší) než jeho předchůdce. Herecké výkony jsou velmi dobré, Rothovo obvyklé cameo celkem pobaví, dialogy už nejsou stupidní a jediné co bych opravdu vytknul je návrat dětského gangu.

Nová noční můra (1994)

Nejlepší noční můra a jediný sequel který můžu opravdu bez výhrad doporučit k podívání (jen ne proboha na nově a s českým dabingem pokud teda nechcete mít z filmu zoufalou komedii). Wes Craven udělal moudrý krok a spláchl odpad posledních pokračování do svého režisérského WC a zrealizoval svou Noční Můru tak jak ji chtěl (New Nightmare měl Craven v hlavě už před natáčením Dream Warriors, ale studio považovalo ten nápad za riskantní a chtěli si na Freddym ještě namastit kapsy) s pořádnou atmosférou (opět pokud nekoukáte na film v tv) a inteligentním scénářem který s přehledem kombinuje klasickou Noční můru, popkulturní narážky, odkazy na první až třetí díly série a k tomu ještě pár vtipných metafor. Herecké výkony jsou na úrovni (až na to malé dítě které bych nejraději viděl mrtvé už po prvních 10 minutách filmu). Tohle je pravá Noční Můra, zapomeňte na všechno co přišlo po třětím dílu, tohle je úplně jiná liga. 100% bez výhrad.

Inferno (1980)

Zklamání. To že postavy jednají ještě hloupěji a pronášejí ještě více hloupější věty by mi ani nevadilo ale po perfektnm rozjezdu film uvázne na místě a už se z něj nehne. Nemluvě o otřesné masce Paní Temnoty která vyvolá spíše záchvaty smíchu. Hudba je přímo odporná a nedá se většinu času ani poslouchat, hlavně ty chorály co začnou hrát ke konci filmu a pak ještě během závěrečných titulků... no hrůza. Každopádně atmosféra je stále na úrovni, vraždy, už tradičně se světle růžovou krví, jsou i povedené i když opět už většina působí trochu směšně (hlavně díky hereckým výkonům) a tch koček (čtyřnohých i dvounohých) mi bylo celkem líto. Samotný podvodní úvod vysloužil tomhle hororu jednu hvězdičku navíc.

Temná legenda 2 (2000)

Promrhaná příležitost a nehorázně podivný filmová zážitek. Ottman měl raději zůstat u hororové hudby ta mu jde báječně (Hide and Seek, House of Wax etc.) ale pod jeho režií vypadají všechny vraždy k smíchu a zbytek je strašně nudný. Jedna hvězdička za velice povedenou scénu s probuzením ve vaně (kdyby měltakový feel celej film...) a druhá za chytré jednání hl. hrdinky (pokud ignoruju posledních 20 minut).