Osudový dotek (2004)

Snad poprvé se mi ve filmu líbil Ashton Kutcher. Není to zrovna můj oblíbenec, ale tady byl úžasný! Role je na něho jako ušitá. Miluju filmy, ve kterých se prolíná minulost s přítomností a budoucností a poslední dobou mě víc a víc zajímají filmy, ve kterých se cestuje časem. Jsem taky naprosto nadšená ze všech dětských (následně už dospělých) hlavních postav. Jejich charaktery byly neotřelé a do detailů vymyšlené. Jediné, co mi tam chybělo je trochu víc hudby, na ni si fakt potrpím, ale jinak paráda.

Obchod pro sebevrahy (2012)

Jsem tak trochu zklamaná. I když ani nevím proč, nečekala jsem od toho bůhvíco, ale přesto .. Písničky byly zbytečně dlouhé a na mě jich tam bylo docela hodně, ale to je asi tím, že muzikály zrovna dvakrát nevyhledávám. Jinak myšlenka je moc dobrá a zpracování taktéž, ale to bohužel nestačí. V hlavě mi ale utkvěla jedna věta pronesená v písničce, kterou asi jen tak nezapomenu : "Život je jako plátek sra*ky natřený máslem z obou stran!"

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pro mě jeden z nejlepších dílů celé Potterovské série. Poprvé jsem byla mnohem blíž všem třem hlavním hrdinům. Přijde mi, že až teď se vybarvily jejich charaktery (moc se mi líbil Ron). Docela mně mrzí, že nebyl větší prostor zaměřen na Draca, protože patří k mým oblíbeným postavám, ale to je holt moje mínus. Hodně mě bavily boje se Smrtijedy a ostatními poskoky Voldemorta, ale co mě zaujalo úplně nejvíc byl příběh Tří bratří, ten byl fakt skvěle zpracován! Na plný počet to ale pro mě není, nejsem zrovna zarytý fanda této série a asi už ani nikdy nebudu.

Džínová planeta (2010) (TV film)

Mám obrovskou chuť jít do prvního obchodu s oblečením, který uvidím a hned si nějaké ty džíny koupit. Skvělý dokument!

S tebou je mi líp (2010) (seriál)

Seriál, který není ničím zajímavý nebo originální. Prakticky mi není zcela sympatická žádná z postav a Joanna G. Swisher mi není sympatická nikde a nikdy, takže to zhodnotím asi takto : sledovatelný seriál, ale zázraky a ani kvalitní humor opravdu nečekejte.

Náš vůdce (2008)

Je diktatura možná i dnes? V současné době, kdy máme kolem sebe tolik moderních prostředků? Na první pohled se zdá, že určitě ne, ale po shlédnutí Vlny nad tím opravdu přemýšlím. Je moc dobře, že film nezabíhal do soukromí jednotlivých žáků ani učitele (i když u něho mi chybělo trochu víc prostoru) a soustředil se jen na to, co s danou třídou (později skupinou lidí) Vlna udělá. Tento snímek má určitě jeden z nejzajímavějších námětů, jaké jsem kdy viděla. A podle skutečné události? Síla.

Občanský průkaz (2010)

Tohle období mám na filmovém plátně opravdu ráda, ale ne každý film ho zachytí dobře. Tím nadšenější jsem byla, když jsem zjistila, že Občanský průkaz je hrdou výjimkou. Vůbec mi nevadilo, že zde hráli neherci, ba naopak. Líbí se mi, že je film zaměřený na mladé lidi a na to, jak dobu a vše kolem toho vnímali právě oni. Určitě se na tento film podívám s chutí ještě mnohokrát a vždy si budu v hloubi duše přát, abych aspoň na jeden den žila v té době a s klidem v duši, s nejlepším kamarádem vedle sebe popíjela pivo v rozbitém autě kdesi na louce a nikdo by se nestaral.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Herecké obsazení je na dost vysoké úrovni, ale pro mě jsou ty fantastické filmy, jako španělská vesnice. Nikdy mě nedostanou na kolena. Ani teď se tomu tak (bohužel) nestalo.