Hon (2012)

Jako první bych chtěla zmínit, že atmosféra byla asi nejchladnější, s jakou jsem se kdy u filmu setkala. Upřímně řečeno, tu malou holku jsem po celou dobu nesnášela! A při každém jejím slově moje nenávist jenom rostla. Nicméně, téma je opravdu skvělé a Mads Mikkelsen byl více než skvělý. Byla jsem překvapená, jak prakticky okamžitě obyvatelé města syrově vyřadili ze společenského života Lucase. Když už se film chýlil ke konci, pořád jsem dumala, jak to asi skončí. A závěr, jaký si pro nás Vinterberg přichystal byl opravdu výborný.

Mrňousci (2006) (seriál)

Jedna z nejmilejších věcí, kterou jsem kdy v televizi viděla.

Velký Gatsby (2013)

Mnoha lidem přijde Velký Gatsby jako film s nudným příběhem našperkovaný spoustou lesku. Mně zaujal, už jen tím, že se mi líbí 30. léta na filmovém plátně. DiCaprio a Mulligan podali skvělé výkony. Je pravda, že jádro příběhu mohlo být více zajímavější, ale v podstatě to celkem pomíjím, protože mě strhla kamera, efekty a propracování detailů. Film jsem sledovala ve škole v rámci hodin anglického jazyka, takže si to v nejbližší době pustím ještě doma a možná můj dojem bude ještě hlubší. Na závěr bych ještě chtěla zmínit, že větu "God sees everything" mám na mysli od shlédnutí Gatsbyho opravdu často.

Cherrybomb (2009)

Poutavý příběh o trojici mladých lidí. Nejdříve se zdálo, že půjde jen o předhánění se Luka s Malachym o to, kdo získá Michelle. Mě ale mnohem víc zajímal osobní příběh Luka, jeho vztah s otcem a bratrem, jeho životní situace a celkově jeho charakter. Mám v oblibě prosté filmy se skvělým prostředím, tudíž mě Cherrybomb potěšil. Robert Sheenan a Rupert Grint jsou opravdu skvělí, mladí herci, které čeká určitě dlouhá kariéra. A nedokážu si představit nic lepšího, než když vám super film podtrhuje úžasná hudba.

Antikrist (2009)

Myslím, že jsem překonala sama sebe, když jsem se odvážila pustit si tohle podruhé. Po mnohých rozhovorech s lidmi, kteří Antikrista shlédli také jsem si totiž uvědomila, že to MUSÍM vidět znovu. Nelituji, protože až teď jsem pochopila podstatu filmu a taky postavu Ženy. Už prvních 6 minut je absolutně famózních a bezkonkurenčních. Celý film jsem opět hltala s udiveným výrazem, protože s tak syrovou kamerou se setkáte jen málokdy. Sice si myslím, že do edenu mě nikdo nikdy nedostane, a že můj sen o osamocené chatě se taky pomalu rozplývá, ale tenhle film je tak úžasnou podívanou do nitra člověka, že stojí za zhlédnutí. Trier je asi opravdu šílenec, jinak nechápu, jak se mu tenhle film mohl zrodit v hlavě.

Nákupní maniačky (2013) (pořad)

Tohle je tak strašně primitivní pořad, ale já se stejně občas dívám. Sama sobě se celkem divím a někdy si při sledování toho, jak urputně se ty ženské prodírají stojany s oblečením říkám, jestli jsem normální. Co na plat, za čas si to pustím znovu. Asi jsem fakt divná. (:-D)

Panika v Needle Parku (1971)

Filmů o drogách jsem viděla dost. Panika v Needle Parku mě nijak zvlášť nezaujala. Film ve mně nezanechal patřičný dojem, bohužel. Al Pacino byl samozřejmě více než skvělý, o tom žádná. Uvidíme, třeba tomuto filmu přijdu na chuť až po letech.

Big Lebowski (1998)

"Hraju bowling. Jezdím autem. Sem tam si připomenu výlety s LSD..."

Divoši (2012)

Nejdřív jsem si říkala, jak mi asi do filmu plného drog a zločinu bude pasovat Blake Lively, kterou mám zafixovanou jako vždy dokonalou Serenu (Gossip Girl), ale kupodivu se mi tu hodně líbila. To stejné se ale nedá říct o Hayek. Připadala mi jako páté kolo u vozu a role jí podle mě moc dobře nesedla. Jinak děj na mě zapůsobil prakticky od začátku a vydrželo to až do konce (i když ten nebyl zrovna nejlepší). Oliver Stone je skvělý režisér a má své filmy propracované opravu do detailů. Byla jsem unešená z prostředí, ústřední trojice, soundtracku a taky z mobilního vyzvánění. Určitě se k Divochům ještě v budoucnu vrátím, při nejmenším kvůli Aaronovi.

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Cathy jsem si zamilovala a její černý humor taktéž. Moc povedený seriál, u kterého si vždy ráda odpočinu. Líbí se mi, že je zde ukázán život takový, jaký je. Není tu nouze o úmrtí, rozchody a věčné konflikty matky se synem a všechno je naservírováno bez zbytečných okolků. Vždy jsem překvapená jak se u jednoho dílu dokážu nasmát a přitom se za 5 minut málem rozbrečím. Jo, moc mě to baví!