Nepohodlný (2005)

Chvílemi velmi depresivní a děsivé drama o věcech, které se bohužel na světě dějí - farmaceutické koncerny a jejich testy s novými léky, důsledky těchto testů... Je nepříjemné tohle vidět, zvlášť když v hloubi duše víme, že se něco takového neděje jen na filmovém plátně. Herecké výkony Fiennese a Weisz jsou nad má očekávání perfektní, nemám co vytknout, kamera perfektní, naprosto zachycuje a podtrhuje reálnou vizi zúčastněných zemí (Afrika, Anglie...).

Podezřelý (1987)

Více méně velice jednoduše předvídatelný děj, ničím originální, podobně zpracovaných filmů tu již bylo několik. Herecky se také nejedná o průlom, spíš slabý průměr, jediný relativně dobrý výkon bych připisovala Neesonovi. Na druhou stranu film ničím neurazí, kupodivu ani nenudí.

Kick-Ass (2010)

Naprosto jsem nečekala tak skvělý výsledek, opravdu perfektní, neotřelé, zábavné i dojemné! Myslím, že tady máme jeden z brzy legendárních filmů!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Co se efektů a velmi úderných dialogů týká, nemám nejmenších výhrad, i když... už chybí vtip a jiskra, která byla v prvním díle (ani rádoby vtipné scény s opět polomrtvým psem a jeho oživením vakcíny z nadledvinek nic nespraví). Herecky velmi zajímavé a slušně zahrané, takže také bod navíc, ale naprosté zklamání nacházím ve zcela nudném příběhu. Chybí napětí, celá zápletka je natolik složitá, zamotaná a naprosto nepřehledná, až je tak překombinovaná, že je takřka ,,nepoživatelná".

Zataženo, občas trakaře (2009)

Člověk se od začátku až do konce nenudí, je to pěkné, má to říz, nápad a provedení je velmi zdařilé. Škoda, že pořád je ten příběh tak moc pro děti, chtělo by to trochu nadsázky a z pohádky udělat klidně pohádku pro starší.

Don Chichot (2007)

Animace velmi nedostatečná, příběh ničím neokouzlí ani nezaujme. Začátek vypadal nadějně, ale pak to celé spadlo do hluboké propasti nepovedenosti. Viděla jsem asi i horší dílka, ale i mnohem mnohem lepší.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Nikdy jsem neviděla tak suprový a naprosto neobvyklý animák! Neskutečně vtipné, originální, krásně provedené! Ostatně jako další díly Wallace a Gromita. Už jen ten nápad vytvořit animovaný horor, kde jednu z hlavních rolí zaujímá zelenina :D

Správci osudu (2011)

Perfektní námět, relativně originální, zajímavá hudba, herecky dobré! Jediné, co se mi nelíbí je zase jako nit propletená lovestory.

Kronika (2012)

Očekávala jsem lepší zpracování, trailer vypadal zajímavěji než samotný film. Herecky neobvyklé, přesto docela dobré, námět ucházející, ale postava ,,zlobivého teenagera", který se mstí lidem je únavná, otravná a neoriginální. Chtělo to trošku víc propracovat a domyslet, takhle jen průměr.

Sunshine (2007)

Perfektní námět, herecky poměrně zajímavě obsazené, ale zpracování samo o sobě nic moc. Zhruba druhá polovina je zbytečně utahaná, zdlouhavá a závěr poměrně předvídatelný. Za absurdní považuji sedmileté přežití fanatika z Icaru 1, který se následně pokusí vyvraždit posádku Icaru 2. Za tuhle pasáž dávám filmu hvězdu dolů!