Made in America (1993)

Jediné plus je velmi dobrý herecký výkon Whoopi. Ale bohužel jinak neshledávám tento film ani zábavným, ani vtipným. Celkový námět nestojí za nic, herecky podprůměrné, hudba také nestojí za nic.

Zhubni! (1996)

Opět knižní předloha patří ke slabším dílkům Stephena Kinga, proto ani výsledek filmu není nijak zvlášť skvělý. Považuji ho za poměrně slušný průměr. Herecky lepší, než třeba Hřbitov domácích zvířátek, ale i tak velmi slabé. Nevím, zda je na místě zařazení do kategorie horor, jelikož moc děsivé to rozhodně není (oproti např. Osvícení). Neurazí, ale ani nijak zvlášť nemůže nadchnout.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Tento typ hororů považuji za ty pravé, děsivé. V současných rádoby hororech vidíme krev, násilí, zbraně... V těchto starších dílech je strach podmíněn hudbou, potemnělou atmosférou a samotným příběhem. I když herecky se jedná o poměrně znatelný podprůměr, celkově to není špatné. Ale přestože se jedná o předlohu, která sama o sobě nepatřila mezi ty lepší, ani film neposkytuje lepší dojem.

Počátek (2010)

Od tohoto režiséra je to obrovské překvapení na nevídané úrovni. Takhle originální snímek, se skvělou hudbou a výborným hereckým obsazením jsem opravdu nečekala. Mnoho prolínajících se příběhů (snů či reality) jsou zprvu smotané jako klubko hadů, čím víckrát je uvidíte, tím víc se vám bude odhalovat pravá podstata celého filmu.

Lepší už to nebude (1997)

Perfektní (i když občas trošku smutná) komedie s výborným Nicholsonem! Skvělé a hlavně neuvěřitelně vtipné scény s velmi jemnou hudbou dokreslující tu správnou atmosféru.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Velice krásná pohádka ve typickém stylu Burtona. Zajímavý příběh odehrávající se mezi životem na zemi a životem v záhrobí, krásně propracované charaktery jednotlivých postav, velmi podmanivá hudba!

Spalující touha (1999)

Naprosto dokonalý počin na závěr jeho geniálního života! Bravo!

Úsvit mrtvých (2004)

Mé očekávání nebylo naplněno, není zde tajemství, chybí napětí, chvílemi nudné a únavné. I když se člověk občas zasměje, mám dojem, že vtipné scénky vznikly spíš náhodně, než že by byly úmyslné.

Ospalá díra (1999)

První film, který jsem od Tima Burtona vůbec viděla. Je to stylové, hravé, lehce trhlé se strašidelnou atmosférou a plné Burtonovského černého humoru. Depp v kombinaci s Burtonem zaručuje neskutečně skvělou zábavu a kvalitní počin!

Střihoruký Edward (1990)

Další ze skvělých filmů génia Tima Burtona. Jeho filmy zbožňuji, až na výjimky tedy, a tohle je jeden z těch perfektně vyvedených. Pěkný příběh s trošku smutnějším koncem.