Muži v černém 3 (2012)

Ach jo, málokdy se stává, že pokračování předčí svého předchůdce... Zrovna tady to neplatí, trojka sice není špatná, ale rádoby vtipné dialogy jsou přehnaně škrobené, celkový příběh mi připadá velice slabý a během 100 minutové stopáže jsem se stihla nudit. Plus za Andyho Warhola a Obamu, to bylo neskutečně povedené, ale jinak bída.

Bez dechu (2011)

Tomu se říká slibný námět, leč velice nepovedené zpracování. Lautnerova tvářička se nemusí líbit, to je mi jasné, nad jeho hereckými kvalitami zatím visí velký otazník, ale neházím flintu do žita. Škoda, že se tolik nepovedl výsledek (love story byla naprosto nadbytečná a trapná, závěr, kdy nedojde ke shledání s otcem taky velice pitomý). Chtělo to víc objektivity při natáčení a vůbec už asi při psaní scénáře.

Báječný hotel Marigold (2011)

Herecky velice povedené, příběh jemný, příjemný s vtipnými situacemi i dialogy. Děj ubíhá poměrně rychle, u ničeho se tedy nestačíte divit. Jediné, co stále neumím ocenit je ,,herec-neherec" Dev Patel, ale pokud můžu srovnávat, je vidět velký pokrok od dob Milionáře.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Brilantní snímek, velmi mě překvapil herecký výkon Sarah M. Gellar. Úžasný smutný příběh o beznaději a o tom, jak se dá vyléčit nejen pošramocená duše, ale i zlomené srdce a jak navrátit lidskou trosku mezi živé a jak si znovu začít vážit života. Velmi dojemné, poučné a neskutečně krásné - příběhem, herecky i kamerou!

Rio (2011)

No super, nečekala jsem, že mě modrý zdomácnělý papoušek Blu tak dostane. Příběh byl sice naprosto triviální, ale animace, jednotlivé scény barvité, vše zasazené do příjemného tropického Ria. Velké plus uděluji za ptačí karneval;)

Sněhurka (2012)

Z trailerů jsem doufala, že to bude opravdu stát za to, ale shlédnutí mě naprosto zničilo, nebyla jsem schopná (ani ochotná) tuhle patlaninu shlédnout najednou. Na jedné straně finančně nákladný život na zámku se vším, co k tomu patří, překrásný ples s naprosto příšernými maskami, na druhé straně hororové příšery v lese, zlodějíčci trpaslíčci a ještě nakonec smrt macechy otráveným jablíčkem. Na jeden snímek moc složité, i když něco na tom bude. Možná pomůže k objektivitě vícero shlédnutí.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dobře praštěné s notnou dávkou suchého anglického humoru. Chvílemi to připomíná mnou neoblíbenou Policejní akademii, či trošku i Bláznivé střely. Ale celkově se člověk pobaví, celkem se ani nelze nudit (mluvím tedy jen o prvním shlédnutí, za druhé to ani nestojí), takže proč ne, prostý průměr.

Neopouštěj mě (2010)

Příběh jako takový mě dojal, ale ne až k slzám. Herecky to trošku pokulhávalo, ale na druhou stranu bych od podobného snímku asi nečekala žádné zázraky. Chvílemi mě mrazilo v zádech, jak nelidské to bylo, jak dárci byli vychováni jen tak, aby mohli darovat orgány, k ničemu je nikdo nevedl, nikdo je nelitoval, nikdo je nechránil... Na druhou stranu chyběla pořádná dávka věrohodnosti, i když na jednu stranu je to možná dobře. Rozhodně tento film stojí za shlédnutí a člověka pak nutí zamyslet se nad vlastním životem.

Neřízená střela (2010)

Příjemný, neotřelý a vtipný snímek, ve kterém se mi znovu potvrdilo, proč mám tak ráda Billa Nighyho. Herecký výkon Emily Blunt mě příjemně překvapil. Grint už je horší oříšek, herecky není příliš špatný, jen mi absolutně nezapadá do tohoto konkrétního filmu, naprosto se tam nehodí, jeho postava je téměř zbytečná. Jinak nemám nejmenších výhrad.

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Jeden z důvodů, proč jsem si tento film sehnala byl právě Bill Nighy. Still Crazy měl být první film, kde výrazněji zazářil, což jsem si jako jeho fanynka nemohla nechat ujít. Nevěděla jsem, co mám čekat, jen základní informace z popisu tady. Rozhodně jsem nečekala, že se tak skvěle pobavím, že se podívám pod pokličku rockové kapely, která se pokouší o comeback (jaká náhoda, v Lásce nebeské se Bill Nighy pokouší jako zpěvák též o návrat). Celkově je snímek herecky velmi zajímavý, velmi dobře zahraný, nechybí vtip ani jiskra, a i děj je krásně zamotaný.