Na cestě - Na cestě po Sicílii (2012) (epizoda)

V září jsem tenhle krásný ostrov navštívila a tenhle cestopis se vážně maximálně povedl! Sice ve zkratce, ale přeci jen jsou zde ukázána všechna důležitá místa. Ale opravdu poznat Sicílii stojí více času, než jeden 26 minutový dokument.

Pat a Mat - Akvárium (2003) (epizoda)

Perfektní! Nejvíc mě na tom baví fakt, že ať udělají cokoliv, ať si třeba zničí i střechu nad hlavou, vždycky jsou spokojení.

No Time for Nuts (2006)

Očekávala jsem vtipnější scénku, naprosto podprůměrné...

Jeden den (2011)

Nevím... Vážně nevím, protože mi to lehce připomíná Velmi nebezpečné známosti - zlobivý chlapec, který se nakonec doopravdy zamiluje a chce změnit svůj život k lepšímu. A pak zakročí rázná ruka osudu a všemu je konec. Anne Hathaway brilantně zazářila, ale to je asi jediné kladné, co na snímku objevuji. Nudila jsem se, nebylo nic, co by mě u obrazovky dokázalo udržet.

V jako Vendeta (2005)

Jestli jde o totalitu, o tom bychom mohli polemizovat. Ale ať už to nazveme jakkoliv, je pravdou, že lid se opravdu jednoho dne rozzlobí natolik, že konečně najde svoji ztracenou sebeúctu a začne jednat! Úžasně ztvárněné, tajemná postava pana V zahalená mnoha otazníky, něžná Evey, která se připlete do jeho cesty, a režim chce potrestat jí, protože je po ruce. Herecky velmi zdařilé, hudebně také a námět neotřelý, neopakovaný!

Předčítač (2008)

Úžasné, neotřelé! Na lepší a rozsáhlejší popis není dostatek myšlenek - všechny se zaobírají tímto snímkem.

Mother and Child (2009)

Nečekala jsem, že ve mě tenhle snímek zanechá až tak moc silný dojem. Zprvu jsem čekala nudný příběh o nafoukané blondýně, která se víc zajímá o sebe a svou kariéru, než o spokojenost, štěstí a přátelé. Velmi mě překvapila její přeměna ve starostlivou budoucí matku, která nakonec i odpustí své biologické matce a pokusí se ji najít. Bohužel cesty osudu jsou nevyzpytatelné, takže to před svou smrtí nestihne. Přesto, že zde není žádný ,,happy end" a radostné shledání po dlouhých desetiletích, i tak úžasné, dojemné.

Mezi řádky (2007)

Mezi řádky - název vzbuzuje pocit tajemství, jež je ukryto ,,mezi řádky", bohužel realita dost klame, skryté poselství zde není. Hudba průměrná až podprůměrná, herecky nic nového, výrazného ani zajímavého. Celkový námět - reálný příběh, budiž, ale musí se nechat, že ať to vezmu z jakéhokoliv konce, stejně dojdu k tomu, že to stejné byl i film Tančím, abych žil. Ano byl také natočen podle skutečné události, ale stejně jako tenhle snímek, jsou oba jen výjimkou, jen malinkou jehlou v kupce sena. Nikdy neovlivníme tolik lidí, aby to změnilo svět..

Loft (2008)

Velice netradičně poskládaný a až do konce nepředvídatelný thriller a navíc z poměrně netradiční filmové země. Každopádně herecky velice zajímavé, neotřelé, námět poněkud pokulhává, neboť podvody, lži a vražda jsou v každém druhém filmu. Nejsilnější dojem na mě zanechala hudba, v několika částech si troufám říci, že předčila film a naopak ona ovládala celou atmosféru.