Andělé a démoni (2009)

Bohužel kniha je poměrně dost rozsáhlá a komplikovaná, proto celkový dojem filmu je zmatenost, chaos, neuspořádanost. Asi dost lidí, kteří knihu nečetli, budou mít problém pochytit a pochopit veškeré možné souvislosti. Obrovsky se klaním Zimmerovi, který díky své nádherné hudbě pozvedl hodnotu tohoto dílka z pouhého průměru na poměrně povedený nadprůměr.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Konečně jeden z mála filmů, který je skoro tak dobrý jako knižní předloha. Herecky je to geniální, Reno hrající policistu, který jedna jako býk vidící červenou barvu, váhavá a jemná povaha Hankse dokresluje skvěle propracovanou postavu pana Langdona a v neposlední řadě pro mě obrovské překvapení v podání Audrey Tautou, která dokázala, že má na to, aby hrála hodnotné role.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Pěkný, ale velice smutný film, určitě dost inspirovaný reálnými životy. Možná by se hodilo trochu prohloubit charaktery jednotlivých postav, herecky to nebylo zas až tak dobré, ale ušlo to.

Červená Karkulka (2011)

Tohle ne, klasická pohádka překopaná v až tak ubohý kýč...? Jediné, co oceňuji, je celkem dobře ukrytý padouch celého filmu. Až téměř do konce není poznat, o koho jde. Ovšem ať už herecké výkony, kamera či hudba, jde o silně nedostačující faktory. Lépe by tomu bylo, jednalo-li by se o video film, pak by zhoršená kvalita byla k pochopení.

Občanský průkaz (2010)

No nevím, co si z tohoto filmu vzít, děj prachmizerný, co si budeme vyprávět, Pupendo bylo o té stejné době, bylo zábavné a dá se na něj koukat poměrně často. Zato tohle jsem viděla poprvé a taky doufám, že naposledy.

Čtvery Vánoce (2008) odpad!

Proč mi tohle někdo dělá. Jak může existovat film, ve kterém je snad více sprostých slov než těch ostatních? Neuvěřitelně pitomá rádoby komedie, o lhaní, řekněme mírným nesympatiím k vlastní rodině a o hádkách a hloupostech. Nenašla jsem jedinou pozitivní věc, za kterou bych mohla udělit alespoň jednu jedinou hvězdu.

Coco Chanel (2009)

Tak kde začít... Natočit životopisný film je obtížné, v tomhle případě mi výsledek přijde dost bezduchý a bez jakéhokoliv příběhu. Je to nuda, nic zajímavého, nic extra. Nemůžu si pomoct, ale z tohoto filmu jsem si neodnesla víc, než si můžu přečíst v jakémkoliv článku o módě - Coco Chanel se oblékala podle svého, měla vlastní hlavu a nápady a změnila módu dle vlastního vkusu. Nic víc, nic míň. Čekala jsem víc, dostalo se mi jen hořkého zklamání...

Sociální síť (2010)

Zajímavě ztvárněná historie vzniku Facebooku. Žije jim spoustu miliónů lidí, je to jako mor, ale musím uznat, že má něco do sebe, i když o soukromí se mluvit nedá.

Tajemství nesmrtelných (2002)

Moc hezký film, s nádhernou hudbou a zajímavými herci. Bohužel příběh nekončí zrovna hezky, spíš smutně dalo by se říci. Bývalo by se dalo mnoho zlepšit, ale i tak se jedná o velice hezký snímek. Mám pocit, že Stmívání má lehký nádech a podtext právě z tohoto díla, ale to už je věcí názoru.

Autopohádky (2011)

Od tohoto projektu jsem čekala daleko víc, je to hrozně velké zklamání pro mě. Jediné, co oceňuji je hlavní píseň i hudba celkově. Herecky to není špatné, jsou zde dobří herci, i zajímaví, ale bohužel film je k ničemu a o ničem. Líbí se mi akorát Příběh o rybáři. Škoda, myšleno to bylo dobře, ale výsledek je absolutně podprůměrný.