Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Po "slabší" dvojce přišla silná trojka, která je stejně dobrá jako jednička .. Harrison Ford a Sean Connery to je dvojice, která zaručuje vynikající film a k tomu režie Stevena Spielberga?! To prostě musí být film světové extratřídy. Není k tomu třeba komentáře, je to prostě Indiana Jones jak má být!

Souboj Titánů (1981)

V době kdy byl film natočen, určitě stál za to .. Ale dnes už za moc nestojí, především po trikové stránce. Navíc Star Wars jsou starší a triky určitě působí lépe než v Souboji Titánů. Když jsem přišel na to, že Indiana Jones je natočen ve stejném roce, tak u mě Titáni klesli ještě víc! Na druhou stranu, je to klasika a proto dávám alespoň 3 hvězdičky.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Vůbec se mi nechce uvěřit, že tenhle film je 30 let starý. Je to neskutečná pecka i teď. Nezapomenutelná hláška na tržišti, kdy Indiana prostě vytáhne bouchačku a řekne "jdi do hajzlu"!! :D To je prostě TOP. Tenhle film nestárne, jako třeba stejně starý Souboj Titánů, který rok od roku chátrá a chátrá a mladší generace už starý Souboj Titánů ani náhodou nezhlédnou .. A je to škoda. Ale zpět k ztracené arše, je to dobrodružná klasika, která se v žádném případě nedá srovnávat s Flynnem Carsenem a podobnými trapnými napodobeninami. Indiana je jen jeden a ten je prostě nejlepší!

Rain Man (1988)

Moc zajímavý příběh a hlavně excelentní Dustin Hoffman, který za tuto roli zaslouženě dostal Oskara a kdyby bylo možné získat něco víc, tak on by si to určitě zasloužil!! Tom Cruise ho hodně slušně doplňuje, dále výborná hudba mého oblíbeného Hanse Zimmera. Film jako celek je super a já musím dát 95%.

Schindlerův seznam (1993)

Steven Spielberg je prostě nejlepší, ale to tady ví každý a tohle dílo je nepochybně jedno z nejlepších z jeho tvorby. Výborně zpracované téma, ze kterého mi po většinu filmu běhal mráz po zádech. Tento film musí dostat snad každého .. Vynikající herecké výkony jak Ralpha Fiennese tak jako vždy vynikajícího Liama Neesona. Tento film mi určitě zůstane v hlavě ještě hodně dlouho po jeho zhlédnutí. Dávám bez sebemenšího zaváhání 5 hvězd a můžu klidně i dodat, že Schindlerův seznam, je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.

Bourneovo ultimátum (2007)

A je to tady do třetice, tentokrát už jsem čekal vynikající akční film a taky jsem se ho dočkal. Vše začalo výborně už při dost dobře promyšleném nahánění na nádraží .. Dál film ani na chvíli nepolevuje, naopak v některých chvílích jako třeba bitka v koupelně jde ještě víš a víš!! Na konci mi opět zahraje výborná písnička a já jsem zase velice spokojen. Dávám 85%.

Bournův mýtus (2004)

A pozor!!! Pokračování Bourna .. Opět jsem tento film podceňoval a opět jsem se vůbec netrefil. Zhlédl jsem znovu nadprůměrný akční film, který za to vážně stojí a od začátku do konce jsem byl v očekávání co bude dál. Matt Damon opět super a Karl Urban výborně zahraná vedlejší role. Co se týká mě, tak film by klidně mohl stát za "prd", protože na konci opět zahrála vynikající písnička, která prostě k Bournovi patří a celý film nádherně ukončila. Dávám 85%.

Agent bez minulosti (2002)

O akční filmy nějak zvlášť nestojím, takže Agent Bourne ležel dlouhou dobu u mě na poličce bez povšimnutí. Jednoho dne nebylo co dělat a došlo i na něj a ... k mému velkému překvapení, jsem zhlédnul hodně zajímavý a promyšlený akční film. Film, ve kterém mě neskutečně překvapil Matt Damon, myslel jsem si, že nemá nejmenší šanci agenta zahrát a on to zahrál a to ohromně!! Nemám tomuto filmu co vytknout, všechno bylo super, hlavně závěrečná písnička je prostě pecka! Moc jsem si to užil a myslím si, že těch 86% co Agent bez minulosti má, je odpovídající hodnocení.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

U série Harry Potter se mi celkem líbily všechny díly, nebyl zde žádný výrazný propadák, což většinou v sériích, které mají tolik dílů není obvyklé. U většiny dílů to byla nadprůměrná podívaná, v horších případech průměrná. Tento díl nebudu zařazovat, je to prostě konec Harryho!! Hodně lidí je s tímto dílem spokojeno, já opravdu ne .. ale i přesto dávám 4 hvězdy, protože je to finále, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Bylo zde pár dobrých scén, ale řekl bych že víc bylo těch průměrných. Dávám 70% a dál to asi nebudu komentovat.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

První díly měly stoupající tendenci, ale od Ohnivého poháru je to horší a horší .. Tento díl mě opravdu zklamal velice a považuji ho za jeden z nejslabších dílů, dost možná i za ten nejslabší. Když jsem viděl Daniela Radcliffa svlečeného, hned jsem si vzpomněl na Gluma z Pána prstenů a uvažoval jsem i o pouhých 60%, potom se ale zjevil Dobby a vypadalo to, že film vytáhne na 4 hvězdy, ale jeho smrt pro mě byla "tragédií" a proto dávám pouhých 65%!