Život (2017)

Tohle není lehké zhodnotit. Už jen tím, že řemeslně je to zmáknuté..respektive vizuál, hudba, áčkoví herci..vesmír..to jsou jasná plus. Trochu to ovšem hapruje na rovině toho, že se to nedokáže rozhodnout, jestli je to klasická vesmírná vyvražďovačka s další variací "vetřelce"...respektive nechce to být tak bráno... a brání se to tomu vehementně... ovšem to, že se to zároveň snaží být nejspíše originální filosofická "A" věcička, jako byl například Marťan, to má svá úskalí. Vzhledem k tomu, že místní "vetřelec" nemá tak cool design a vyvražďovačkám předchází moc rušícího a nudného blábolení, tak jsem nakonec nucen jít dolů s hodnocením. Už jen proto, že i záverečný "zvrat" je poměrně předvídatelný. :))

Wonder Woman (2017)

To, že to bude hloupoučký komix..to jsem čekal a na to jsem dobrovolně šel. Namlsán představou pořádné řežby a pocitvého puberťáckého humoru. Ovšem hned v úvodu jsem dostal jasně najevo, že může být zle. Klub frigidních amazonských bojovnic nezapomněl poukázat na to, že sice byly stvořeny k jedinému účelu(řezat lidi), avšak od té doby, co si královna uplácala harantici z bláta, šla celá drsná civilizace do kelu. Schováné za šálou tajemna a bezpečného onanování všechny doufaly, že je nikdy nikdo neobjeví..a věděly proč. Protože Áres, bůh pyje, je hrozně chlípný kozel, který by nejraději zničil civilizaci a nechal si všechny ty frndy pro sebe...parchant. Avšak aby toho nebylo málo, tak se Patizóna Jenkins(ve své tvůrčí genialitě)rozhodla vzít lekce od samotné Rosamunde Pilcherové a snažila se tady rozvíjet lásku a jemný viktoriánský pich. Dokázala však jen to, že hrdinka přišla o panenství a stopáž natáhla o dobrou hodinu zbytečnými kecy a zvratky. POMO je dle mého regulérní MAGOR, když potí nesmysly typu, že toto je "najlepší DC od Man of Steel". Ten jede asi těžce na perníku, přes den sleduje telenovely a na noc věštkyně ve studiu. Ono ti němci na závěr, jak se pěkně objímali, skoro hubana si s anglánama dali..už chyběla jen ta barevná duha a pořádná mrdanice němci vs angličanky/angličani. Respektuji názory ostatních..ale jen do té míry, než někdo napíše, že tahle sračka byla šikovně napsaná, zrežírovaná a že se tady trefně nastavilio "zrkadlo svetu". POMO ty jsi ale bukvice hloupá.

Vetřelec: Covenant (2017)

S vidinou 66%(LOL už jen 62%) tady na ČSFD jsem na to vyrazil do kina. Ono nečekal jsem žádnou genialitu, ale nakonec jsem byl vcelku příjemně překvapen. Příběh poměrně solidní(ano solidní, ne skvělý, ani špatný..je to prostě spíše horové bé, ale žánrově zmáknuté), smrti členů posádky byly poměrně gore/brutal a to si zaslouží pochvalu. Dokonce je tu tentokrát jasná motivace postav(David) a nemusíme si všechno představovat a vymýšlet jako u Prometheuse(kde teda mimo director´s cut je to pičatá slátanina..ovšem po oném rež. katu to smysl dává..mrdat producenty do ucha). Taky mě pobavil "nahradil jsem škvarka" kapitán, který byl absolutní debil a to jak ho David "připustil" bylo vážně na posrání. :)) 4 v rámci žánru horor/thriller....příběhově jinak samozřejmě béčko(což světe div se je i původní pvní vetřelec, že!...ovšem ten za ty roky zestárl o tisíc let a nechápu hodnocení 90%..při opětovném shlédnutáí ani piču!)..vzhledem k tomu, že tady je onen vetřelec hrozně cool, tak přidávám jednu hvězdu nahoru.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Z toho filmu jde hrozně cítit několik věcí -->> Je to kopírka všeho možného, až to ve výsledku není vůbec originální. Guy Ritchie nezapomněl hodit své "hrozně promyšlené" kalkulace a kecy(podfuck, sherlock), inspiroval se nejspíše i hrou o trůny, kde si vypůjčil i herce, avšak vypustil klácení. Dědic trůnu, co vyrostl v bordelu..kde už sme to sakra jen viděli?! No a nakonec rozhodně neopomněl zkouknout pána prstenů, než natočil úvodní sekvenci. MULTIKULTI taky 100% - bílý, černý a žlutý nesmí chybět. Bohužel vypustil spoustu věcí, co dělají příběh o Artuši ..příběhem o fucking Artuši, že. Merlin na párku, místo toho ošklívá mejdž lady, která dle mého nesympatická mrdka. Navíc nepochopil jsem proč LONDINIUM tak hrozně připomínalo starý Řím...Gladiátor? Bože, Guy tohle bylo kopírování trapné až na půdu, ale naprosto nelogické a hrozně mimo linii příběhu o starém dobrém Artuši. Na druhou stranu.. vizuálně vymazlené...takže za 3.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jako ultimátní komedie, která si dělá prdel ze všeho a všech to funguje dokonale. Pratt a Bautista jsou prostě rodilí baviči. Problém pro mě nastává v podobě toho, že příběh je sám o sobě celkem průměr hodný zemských rozměrů(popravdě tady byla galaxie vážně jenom takové křoví). Není to špatné, ale jako sci-fi jsem si to v podstatě vůbec neužil.... 4 hvězdy, ale jenom proto, že Deadpool je v podstatě na stejné úrovni...nutno podotknout, že od strážců jsem ale čekal více a mimo humor mě to zas až tak nepotěšilo. Kdyby šlo dát 3 a půl, tak jasná volba.

Logan: Wolverine (2017)

Po papundeklovém kýči "minulého dílu" přišlo něco, co ...mělo duši a dá se tomu říkat film. V podstatě obyčejný příběh okořeněný trochou akce..a přitom to má všechno, co má dobrý film mít. Nevěřil jsem, že mi ve filmu nebudou vadit děti..natož jedna v hlavní roli...ale přece jen, tady tomu nemám co vytknout. Nejméně komixový Wolverín a přitom asi ten nejlepší.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Hned ze startu se dostanu k jádru věci. Celé to nehorázně vypadá jako další díl G.I. Joe...vážně, The Rock už tam je a přepálená až směšná akce taky. Záchrana nesmrtelného Diesela na konci přinesla poctivý plesknutí dlaně o čelo, takový hollywoodský bollywood. Cifra..pardon Ciphera(lol ještě že neuměla hrát poker) hraná naší již značně zestárlou Charlize byla jako záporák dost chabá, ač se vážně snažila a nahazovala drsňácké pózy. Diesel krom nesmrtelnosti přišel i s notnou dávkou nevysvětlitelného štěstí a mazaností překračující cheating...to jak dokázal sjednat schůzku na které pořešil své problémy a zaparkoval v místě, kde prostě nevidí ani satelit..to bylo tak dementně geniální, až mu z toho určitě vyrašila třetí koule mezi nohama, dědkovi. Odstřelení matky dítěte v Dieselovi nevyvolalo žádný smutek jak to vypadalo a na konci si vlastně ani nevzpomněl...vždyť to přece byla jen ..ehm..matka..toho jeho fakana. :)) Team building trochu připomněl Avengery, už chyběl jen nigga s páskou přes oko, který byl ovšem nahrazen bílým Kurtem se slunčními brýlemi, takže taky CHECK jak se říká. Ne vážně, zapomněl jsem skoro, že tam byly ty auta...Skoro 80% za tak stupidní sračku s pěknýma efektama...jebe vám?

John Wick 2 (2017)

Je to prostě akční jízda jak se patří. Režisér musí milovat olovo, krev, prostřelené hlavy..prostě přesně tu akční polízanici jako já...dobře nasnímanou akci nelze než jen chválit a obejde se to bez epileptických záchvatů střihu. Není to film nad kterým si musíte filozoficky vykládat pojebané pánbičkářské "Znamení"(Jo Šejmelene, fůůůj), je to přímočaré a ví co to chce. Jsem připraven na trojku.

Doktor Strange (2016)

Průměr se sympatickým obsazením Strange,

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nebýt té někdy až příliš blbě vypadající digi akce a faktu, že to prostě bylo průměrné a místy přepálené a nudné, tak bych plácnul i víc...ale nejde to. Ano místy je to opravdu vtipné, ale pak to přechází v ten puberťácký humor, který pobaví, když je vám deset... spousta věcí je tam přes čáru nudných a klišoidních(jo je to kravina ale mě nehorázně sraly uniformy uvnitř bunkru a jasně to ukazuje na fakt, že je oblékla nějaká pitka, co nemá páru k čemu to kurva slouží a působí to jako armáda ze skurveného teletubbies) a hlavně sakra do řiti tam místo explodujících hlav jsou zasrané květiny. Mladýmu oblek a brejle fakt nesedí..vypadá to teple a na hovno. Uživatel Matty to popsal vcelku dobře...tudíž odkazuju na jeho komentářm který je trochu delší, ale vystihuje to dost přesně.