Chata na prodej (2018)

Překvapivě osvěžující film, který spojil krátkou metráž s intenzivními dialogy, přičemž výsledkem je černá komedie, která musí většinu diváků oslovit. Vzhledem k šedi českých filmů je Chata na prodej čerstvým pasátem s nepochopitelným koncem. 73 % Celosvětový příjem k 25. 3. 2019: $543,116

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Ať jsem zpočátku Adama Drivera nesnášel, tak teď se ho nemohu nabažit. Je to právě on, kdo se jako mezek snaží táhnout tenhle absurdní film, který mi připomínal český paskvil Vyhnání z ráje s Bolkem Polívkou. Ať jsem se sebevíc snažil, tak déle než devadesát minut jsem nevydržel. Škoda. 49 % Celosvětový příjem k 20. 3. 2019: ‎$1,800,000, což je 0,09 násobek rozpočtu

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Humbuk ohledně tohoto filmu mě navnadil a současně přirozeně nastavil vysoká očekávání. A výsledek? Definitivně skvělý animák, u kterého mi chybí to něco, co by mi film uložilo v paměti na dlouhá léta. Nejsilnějšími stránkami filmy jsou dialogy ve stylu Deadpoola a pavoučí muži (resp. prasata) z jiných dimenzí, kteří jsou si podobní jako dvouvaječná dvojčata. 82 % Celosvětový příjem k 19. 3. 2019: $368,182,568, což je 4,09 násobek rozpočtu

Robin Hood (2018)

Díky Bohu za to, že žijeme v době, kdy v každém filmu musí být alespoň jeden herec tmavé pleti, aby vše bylo rasově v pořádku. A je úplně jedno, že ten černoch pobíhá po středověkém Nottinghamu a nikomu to ale vůbec nepřijde divné. Věčná škoda toho, že scénář je svým optimismem přitažený za vlasy a film sám o sobě působí lacině. Nezbývá mi než se modlit, aby nebylo pokračování. 41 % Celosvětový příjem k 19. 3. 2019: $84,779,161, což je 0,85 násobek rozpočtu

Než přišla bouře (2018)

Břéťu Korkorána mám rád především proto, že jsem si s ním potřásl rukou a obdržel vřelý úsměv. Proto jsem z filmu v rozpacích, protože stál za nic. 48 % Celosvětový příjem k 14. 3. 2019: $59,945,012, což je 1,71 násobek rozpočtu

Zelená kniha (2018)

Velká škoda, že film razí cestu politické korektnosti a neukazuje JIH ve skutečném světle. Aragorn v hávu řidiče slečny Daisy brutálně přebíjí herecký um Mahershala Aliho, který nikoliv, že by neuměl, nýbrž jeho role není taková, aby herce donutila něco předvést. A jelikož Mahershala Ali je pleti tmavé, tak proč ne zlatu sošku, že. Kdyby film nebyl udělán tak divácky (viz Bohemian Rhapsody), měl by mnohem větší historickou vypověditelnost a kvalitu. 82% Celosvětový příjem k 11. 3. 2019: $242,240,871, což je 10,53 násobek rozpočtu

Soukromá válka (2018)

Pokud dostanete náladu na špatný film, vyberte něco, kde hraje Rosamund Pike. Stejně jako u Entebbe divák trpí pohledem na Rózu, která se diváka snaží přesvědčit, že je skutečně dobrá herečka. A divák jí to neuvěří. 20% Celosvětový příjem k 6. 3. 2019: $3,256,653

Tina a Vore (2018)

Impozantní film o tom, kterak trollové na severu Evropy nevymřeli. Ono o trollech se všeobecně ví snad jen to, že jsou tupí jako sedlo od koně a smradlaví jako CH3(CH2)2COOH vylitá v květináči. Co se skutečně nevědělo, bylo to, že troll-samec má vagínu a trollice-samice má chuj podivného vzezření. Rovněž se doposud netušilo, že troll (bez ohledu na to, zdali má vagínu či chuj podivného vzezření) disponuje vlastnostmi mozkomora ergo vycítí pocity u člověka-netrolla. Nezapomenutelný a současně silně znepokojující film. 85% Celosvětový příjem k 6. 3. 2019: $944,990

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Světe div se - film o hendikepovaném, na který se dá dívat na jeden zátah, aniž byste hlavnímu hrdinovi přáli křečové žíly. Kdyby konec dopadl hůře, zanechal by v divákovi větší dojem. 75% Celosvětový příjem k 27. 2. 2019: $305,937,718, což je 15,29 násobek rozpočtu

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Po zhlédnutí si přeji, aby Beale Street už nikdy nemluvila. Tak rutinní pseudorasistický příběh diváka musel spolehlivě omrzet. Z filmu samotného musím zmínit dvě věci - Regina King si zasloužila Oscara asi jako já jmenování do dozorčí rady ČEZu a KiKi Layne má hlas jako namrd*** kachna. 39% Celosvětový příjem k 5. 3. 2019: $17,200,000, což je 1,43 násobek rozpočtu