Jurský svět: Nadvláda (2022)

Přiznám se, že původní Jurský park zbožňuji. Svým způsobem jsem čekal i něco od Nadvlády. Ovšem se po mnoha letech ždímací metody, jen potvrdilo a byly dokonce i unavený dinosauři. Popravdě jediná vzpruha byla ta černá gazela Kayla, pilotka letadla.

Fargo (1996)

Základ příběhu je pravdivý, což je poměrně dost děsivé. Místama i vtipné. Nedá se mluvit o něčem převratném.

Co se kočce honí hlavou (2022)

Pro mě pro milovníka koček, opět další pozitivní přísun. Bez kočky by můj život úplný, rozhodně nebyl.

Pluto Nash (2002)

Tak tohle je docela srágora, to je fakt. Jenže Eddie Murphy, ten trochu odlehčil i ve vesmíru.

Dalších 48 hodin (1990)

Tak tady jsem se bavil, ale zase o mnoho lépe. Akce o dost výraznější, vtipy víc vtipnější. Murphy a Nolte si náramně notujou. Navíc ten dabing je bombovej: Měl jsem nějakou práci na záchodě. Na záchodě mě chtěla zapíchnout děvka. To mě pobavilo.

48 hodin (1982)

Je to taková průměrná krimi akce až komedie. Kde medvědovitý, velmi svérázný Nick Nolte a věčně usměvavý a ukecaný Eddie Murphy, lítaj napříč San Franciscem. Celkově nic moc překvapujícího a finále slabější.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Je to na pomezí Street Fighter a Mortal Kombat. Taková nevinná a přitom dost kurevsky, obnažená karate akce. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mě to bavilo. Proto jsem to znovu oprášil. Moje favoritka na vítězné kolo jednoznačně Jaime Pressly /Tina.

Věčná pěst (1992)

"Dokud budou na světě svině, nesmíme být slabí." Na vhs dabingy, nedám nikdy dopustit. Ty starý časy klasických bitek a nešvindlovanejch záběrů, přece jenom potěšej. Jako ultra bonus je vkusná i smyslná Cynthia Khan. Která rovná do latě.

Slídilové (1992)

Takovej báječnej koktejl dobrý zábavy ale i výtečné komedie. Navíc s celou sbírkou výborných hereckých výkonů.  R. Redford, S. Poitier, D. Aykroyd a zesnulý River Phoenix.

Predátor: Kořist (2022)

Za indiánskou odvahu a taky celkem dobrý vlohy Amber Midthunder, jsem vděčný. Nový predátor svým netradičním způsobem, celkem překvapil. Jen ten konečný duel, mě jaksi trochu znudil. Kde ten jakoby vrcholový lovec všech lovců vesmíru, byl dokonale přechytračen a odrovnán. No dobře. Tak třeba v další indiánský touze....