• Pohádka

2012 (2009) odpad!

Hrozná blbost, ale víte co je horší? Navíc je to hrozně nudná blbost.

Kurošicudži: Book of Murder (2014)

Já se skvěle bavila. Bylo mi jasný, že něco není doopravdy, ale o to víc jsem se těšila na vysvětlení. A opravdu jsem se nemohla nesmát nahlas :)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Scéna s perlami na začátku mi přijde hezky udělaná, ale jinak mě ty postavy prostě nebaví. Ani jedna. Nějak jim ani nevěřím to, co předvádějí, takže jsou mi jejich pohnutky a osudy dost fuk. Nevím, nějak celkově to nefunguje, nezábavné a místy přitažené za vlasy.

Muž z oceli (2013)

No já nevím. Po prvním shlédnutí nadšené 4 hvězdy, po dalším už jen 3 a ještě s odřenýma ušima. Jako vyloženě blbé to není, ale našlo by se pár věcí, co by šlo vylepšit či ještě lépe pojmout úplně jinak. Např ústřední dvojici Clark - Loyová, každý ví, že tyhle dvě postavy k sobě patří, ale mezi "těmahle" dvěma není po celý film ani ždibek chemie, nějak se se mi při pohledu na ně pořád vtírá otázka, co že to na sobě vlastně vzájemně vidí?

Šingeki no Bahamut - Virgin Soul (2017) (série)

Podle mě to bylo funkční, a rozhodně napínavější a zajímavější než prapodivně splácaná jednička. Postavy konečně dostaly prostor se projevit a i když by se i tady našlo pár takových "ehm" scén, pořád to drželo pohromadě a konec byl super.

Ranma 1/2 - Season 1 (1989) (série)

No, jako, několik prvních dílů je tak nařachaných, že se u toho člověk fakt zasměje. Pak se ale postavy přestanou totálně vyvíjet, děj taky, a neskutečně mnoho dílů se prostě neděje NIC. Místo 160 dílů by bohatě stačilo 60, a i to by ještě pořád bylo na ten děj moc.

Tenet (2020)

Na mě to zkrátka dělá dojem, že se Nolenovi stejně jako plno dalším lidem, prostě jen líbí, když se video pouští pozpátku, a mermomocí to chtěl mít ve filmu. Co na tom, že zápletka stojí za starou belu, dialogy nedávaj smysl a v polovině filmu máte nudou chuť odejít z kina? 1 hvězda za efekty (i když ve většině případů prvoplánových a zbytečných).

Aladin (2019)

Mínusy - sultán je moc hubenej. - Jafar je moc mladej. - Jafar se neproměnil na kobru, což považuju za vůbec největší škodu. Plusy - koberec - zachování některých hudebních témat ze stejnojmenné hry - sem tam nějakej vtípek se podařil. I když občas to byl cringe. Jako jo, nebylo to tak hrozný, jak jsem se obávala, dalo se :)

Záchranáři (2018) (pořad)

Spoustu lidí nadává na herecké výkony, ale mně to přijde ok - však to nejsou a ani to nemají být herci, podle mě jde jen o znázornění situace a její vykreslení, ne o nějaké strhující záběry. Má jít o pochopení a ukázání, čím vším si musí záchranáři taky někdy projít a co všechno musí řešit - někdy opravdu bizarnosti. Pracuji též ve zdravotnictví a tudíž vím, že někteří lidé by se opravdu chovali tak, jak je ukázáno, ale musím uznat i to, že neustále stejný mustr - přijedeme-ošetřujeme-přijde někdo kdo začne celou situaci kecama zhoršovat- už poněkud smrdí diváckou atraktivností. I přesto by to ale mohlo být laické veřejnosti přínosem, protože výjezdy jsou doplněny praktickými informacemi, co jako oznamovatel dělat či nedělat, a jaké je vlastně pozadí celé záchranné služby.