• Pohádka

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Vzhledem k tomu, že se dá očekávat, že tento film zkouknou především fanoušci pokemonů, přijde mi docela odvážné hned na začátku filmu prohlásit, že nemáme očekávat žádné trenéry ani souboje. Přitom to je to, co na tom všichni tak žerou. Osobně bych snesla i mnohem víc pomrkávání ( bylo jich tam hodně, to zas ne že ne, Unowny na tričku hrdiny oceňuji :D, ale pořád by se tam toho vešlo mnohonásobně víc). Příběh jako takový není špatný, dokonce mi ani nevadil ten Pikachu, ač na něj mám kvůli kreslenému seriálu trochu averzi. Pořád čekám na nějaký fakt seriozně pojatý film o Pokemonech a tenhle k němu nemá vůbec zle nakročeno. Ale pořád to ještě není úplně ono, to, co by fanoušky nutilo nadskakovat na židlích a zase to žrát, jako by jim bylo deset.

Captain Marvel (2019)

Já nevím, na mě to nějak nefunguje, dosud jsme ji v žádném filmu nepotřebovali, tak proč by najednou jo?

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nejslabší z avangerů, všechny postavy sice fungují jak mají, ale ten rádoby záporák je fakt bída. Holt se ani v tom marvelovském výborném maratonu škobrtnutí nevyhneme.

Thor: Ragnarok (2017)

Tady vlastně sledujeme dvě příběhové linie, přičemž ta s Helou mě fakt nebere, ale Thor a Hulk jsou super.

Kamikaze kaitó Jeanne (1999) (seriál)

Jeden z prvních seriálů, kterým jsem začínala s anime, a možná proto jsem měla docela problém zvyknout si na ty fakt velikostně přemrštěné oči. Ale pak jsem si zvykla a nakonec je z toho moje srdcovka a největší nostalgie :)

Aquaman (2018) odpad!

Ne. Už od první minuty filmu, kdy moře vyvrhne na břeh své první klišé, se tato už jen stále nabalují, takže je celý příběh velmi průhledný, předvídatelný a tudíž ukrutně NUDNÝ! Jednu pofiderní a imaginární hvězdičku dávám za humor, který ovšem tvůrci neplánovali, ale je pravda, že my se smíchy ohýbali skoro celý film. Dílo se sice snaží o několik různých linek, z nichž jedna má být romantická, ale když se dva dospělí lidé najednou začnou červenat jako puberťáci, když se náhodou vezmou za ruku, tak nefunguje ani tato. Přiblblé nájezdy kamer do xichtů přehrávajících herců, chlápci pod vodou v těžký zbroji (ideální na plavání), lídl efekty a ta hudební smyčka to už jenom dodělávala. Tu tu tů... Navíc nevím, jestli se film snažil o reference, ale působilo to na nás spíše jako vykradačky a to do toho raději nepočítám ten degenerovanej výtvor fůze Antmana s Ironmanem - to se jako vážně našel někdo, komu ten kostým nepřišel k smíchu?

Mrňouskové 2: Daleko od domova (2018)

Oproti jedničce dost těžké zklamání. Lákání na známé postavy, které však nedostanou moc velkou roli. Dost poněkud "neuvěřitelných" scén (a to i pokud se držíme v hranicích toho, že je uvěřitelné, když mravenec umí zapálit sirku), často přetažené a občas i nudné. A bohužel ani zde není divák ušetřen jistých agitek, které to celé splachují do hlubin. Velká škoda :(

Wonder Woman (2017)

No... amazonka v sexy oblečku mezi německými vojáky v uniformách, to byla řádná pěst na oko. A ještě větší pěst na oko byl výběr herce na ztvárnění Area, málokdo by se hodil míň jako. Od tý doby, co se ukázal, jsem měla úplně zkaženej film (ne že by to do té doby byla nějaká lahoda). A poslední, úplně zbytečný výskok ze střechy na konci filmu, to dohřbil komplet. Jo a zpomalené záběry! Nezapomeňme na zpomalené záběry!

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Nuda, nuda, nuda, od začátku do konce. Není tu jediná sympatická postava. Minimálně poslední půlhodinu jsem si přehrávala v hlavě jiné filmy, abych neusnula.