Hra peněz (2016)

Po dlouhé době konečně opět film, který si u mě zaslouží plné hodnocení. Skvělý výběr hlavních postav, které své role zahrály na jedničku. Napínavý, ani chvíli nenudící děj, dokonce jsem měl chvílemi takový zvláštní pocit a myšlenky, jako by to bylo natáčeno podle nějaké skutečné události - ano, až tak mě film vtáhl.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

V žánru je uvedeno horor/komedie/fantasy. Když bych to rozkouskoval a postupně okomentoval, tak co se týče hororu - nezaregistroval jsem ani jednu lekačku, co se týče komedie - nic zásadního mě tam nerozesmálo a fantasy? - no dejme tomu, ale osobně jsem především od ztvárnění Krampuse a jeho kostýmu čekal mnohem více. A přitom to není nic tak těžkého. Vsadím se, že kdybych zajel do Rakouska na Krampuslauf a vytáhl jakéhokoliv random čerta z průvodu, byl by předsvědčivější a více strašidelný než tento umělý, který měl být hlavním námětem celého filmu. Jako vánoční jednohubka dejme tomu, snést se to dalo, proto dávám jednu hvězdu a ne odpad.

Centrální inteligence (2016)

Ale jo, já se bavil. Typický Kevin Hart, nevšední Rock, spousta povedených vtípků a scének, žádné oplzlosti nebo trapný humor. Film svižně utíkal i na svou celkem dlouhou stopáž.

Marvellous (2014) (TV film)

Ze začátku jsem měl celkem obavy, jestli jsem vůbec pustil správný film, jelikož cca první půl hodinu (možná i více) nic nenaznačovalo tomu, že by se mělo jedna o film s fotbalovou tématikou - to byl také hlavní důvod, proč mě snímek zaujal. Nicméně jak film plynul a já se postupně více a více seznamoval s hlavním hrdinou Neilem, začal mi tento chlapík a samozřejmě i film přirůstat k srdci a vyklubala se z toho nakonec opravdu nádherná, příjemná a vtipná feel good komedie, kterou jsem si opravdu moc užil.

Warcraft: První střet (2016)

Vzhledem k tomu, že mě Warcraftový boom v mém dětství absolutně minul (a jsem za to i celkem rád), hru jsem nikdy neměl nainstalovanou ani nikdy nehrál, je těžké si k filmu vytvořit nějaký zvláštnější vztah. Jsem si jistý, že většina čtyř až pětihvězdičkových hodnocení je od skalních fandů, kteří u této MMORPG hry strávili mnoho bezesných nocí. A naprosto to chápu - oni tam vidí ty spojitosti s postavami, svými oblíbenými hrdiny či frakcemi a nejspíše i některými questy. Já se bohužel musel chytnout pouze nádherného vizuálu krajin a postav a velice trefného soundtracku, který mi připomínal Heroes of Might and Magic 3 (mimochodem mé dětství). Jsem rád, že jsem tento film konečně viděl, ale nikterak zvláště ohromen jsem nebyl.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Jedno z mála pokračování, které se mi líbilo více, než první díl.

Grimsby (2016)

No jako s odřenýma ušima za tři, ale opravdu mě to mrzí. Sice jsem měl od Sachy Barona Cohena čekat oplzlosti a ulítlosti, ale v tomhle snímku mě to vyloženě vadilo a rušilo. Je to škoda, protože těmito trapnými a místy fakt nechutnými scénami (sloni, jed, pokojská) se mi kazil zážitek z jinak opravdu povedené parodie na špionské filmy.

Sousedi 2 (2016)

Sakra, já blbec se nepodíval na moje hodnocení jedničky (který bylo mimochodem ODPAD!) a stáhl jsem si dvojku. No žádné velké překvapení se nekonalo, i když musím uznat, že to bylo o něco málo snesitelnější, než jednička, proto aspoň tu jednu hvězdu utrousím.

Husí kůže (2015)

Od té doby, co Jack Black zaválel ve Škole Rocku, mě tenhle maník dvakrát moc nebaví a výjimkou nebyl ani tento snímek, který mi rozhodně "goosebumps" nenahnal. Teenagerovská romantická variace na boží Jumanji se bohužel nevyvedla a nepřidaly tomu ani podprůměrné efekty a nic moc herecké výkony.