Cesta do eurostudentovy duše (2013)

Líbil se mi nápad a poselství, ale bohužel zpracování a rozdělení pozornosti mezi jednotlivé studenty silně pokulhávalo, stejně jako nějaký bližší osobnější feedback a porovnání.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Opravdu překrásná originální animace, při které jsem velice často myslel na tvorbu mistra japonských animovaných filmů - pana Mijazakiho. Hezký, napínavý příběh chytře doplněný Origami papírovými postavičkami. Ději trvá celkem dlouho, než se rozjede, ale pak mě naprosto vtáhl a já si jej užil až do konce. Moc hezký kouzelný animovaný film ač je americké tvorby, dýchat na vás bude ze všech stran Dálný východ.

Kickboxer: Vengeance (2016)

Jsem překvapený, jak jsou všichni čtyři - Jean, Claud, Van i Damm - ve skvělé formě na jejich věk. To teda klobouček dolů a všechen respekt. Bohužel děj žádné překvapení nenachystal a já v podstatě proklikával celý příběh až k závěrečnému souboji, který taky nebyl žádné terno.

Než jsem tě poznala (2016)

Souhlasím, jako nejspíše většina zdejších uživatelů, že z tohoto filmu je opravdu znatelně cítit nádech Nedotknutelných a Hvězd. Je to sice zvláštní, ale mě tento fakt vůbec nevadil. Nejspíše vzhledem k tomu, že oba snímky, které jsou jakýmsi základem mixu tohoto filmu, jsem hodnotil velice kladně. Zde mě zaujala především opravdu překrásná a sympatická Lou v podání Emilie Clark (předpokládám, že ji všichni znáte ze Hry o Trůny, pokud tedy hned po první scéně, kde se objeví, nezemře). Cením si také závěru, ze kterého se nevyklubal nějaký převonělý happy end jak z červené knihovny a dodává filmu ten správný meaning.

Buchty a klobásy (2016)

Osobně celkem lituji ty, kteří na tohle šli do kina. Nedokážu si představit, jak bych se při některých scénách cítil a jak bych měl jednat před dalšími přísedícími. Jako čekal jsem nějakou zvrhlou šílenost, ale tohle? To byl opravdu mazec. Tak nějak jsem očekával, že si z toho sednu na prdel, budu se smát celou dobu a film si užiju, ale dopadlo to tak, že jsem byl spíše celou dobu v rozpacích a tak nějak jsem se obával, co ještě dál přijde. Závěrečná scéna je fakt jedna velká masakrální úchylárna!

Sing Street (2016)

Perfektní soundtrack - to je vždy základ kvalitního hudebního filmu. A stejně jako třeba u Love songu na mě tento parádní osmdesátkový udělal velký dojem. Podobně na tom byli i sympatičtí hlavní hrdinové a jednoduchý děj o lásce a emocích spojených s ní, vyjádřených právě hudební tvorbou. Filmy jsem si neskutečně užil a po celou jeho dobu na mě dýchala feelgood atmosféra. PS: Soundtrack rozhodně doporučuji si stáhnout a poslechnout ještě jednou v klidu, stojí opravdu za to!

Unfriend (2016)

Jako možná s tím hodnocením trošku přeháním a je to tím stavem "po zkouknutí filmu", ale horor, který mě po x-letech přinutil se fakt bát a vzbudil ve mě tu opravdovou hororovou atmošku si moje plné hodnocení opravdu zaslouží. Perfektní a současný nápad facebookového děje a opravdu výborné zakončení. Navíc celkem krátká stopáž napomáhá tomu, že nemáte ani chvíli čas si oddechnout, jelikož tam v podstatě nejsou slepá místa. Film je výborně nafázovaný od nevinného úvodu, počátečního "spuštění" kvůli přerušení FB přátelství přes všechny různé odplaty až po ukončení a malého twistu na konec, který nechci spoilerovat. Jsem opravdu velice překvapený a nadšený a to dvakrát tolik, když jsem právě zjistil, že je film z německé filmové dílny, kterou mám na svém pomyslném prvním místě v kategorii "Tvorba odpadů". Na úplně stoprocentních 5* bych si možná představoval o trošku více rozvedený závěr a nějaké to vypořádání se s tou pošahanou čarodějnicí, jelikož to tak všechno do poslední chvíle vypadá a vy furt čekáte, kdy se to stane, ale jak už jsem říkal, ten zajímavý závěr mi vůbec nevadí.

Bod zlomu (2015)

Tohle mohla být naprosto úžasná pětihvězdičková adrenalinem a extrémními sporty nadupaná pecka, ze které si sednu na prdel (i když je to kopírka filmu z roku 91). Jako sorry, ale v době, kdy světlo světa spatřily dokumenty o extrémních sportech jako například Art of Flight , Where the Trail Ends , Petzl RocTrip China nebo třeba TT3D: Closer to the Edge tak jsem vyloženě nasranej když vidím tak odporně přeumělkované záběry jako tady. Jsem si celkem jistej, že za ty prachy, co vyhodili za ty speciální efekty by sehnali pár profi snb riderů, jednoho horolezce, jednoho surfaře a wingsuitera, aby jim podobné záběry natočili na GoPro kameru. A Z TOHO BYCH SI PAK SEDL NA PRDEL! Ne z těhle záběrů, ze kterých sem se akorát chytal za hlavu a říkal si wtf?! Dokonce i ta pitomá tetování na hlavních hercích jsou tak umělá, že to vypadá, jak kdyby si to tam nakreslili lihovkou, to mě fakt vytáčelo. Je to opravdu velká škoda, protože celá ta myšlenka jakési Ozakiho osmičky mi přijde opravdu hodně cool. PS: Teresa Palmer tu je hot jaxviňa!

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Jako musím říci, že tohle byl po dloooooouhé době opravdu velice koukatelný film české tvorby. Žádný brak, žádné trapnosti, dobře vybrané ústřední dvojice, děj příjemně utíkal. Tak trošku bych jej přirovnal k o dost slavnějšímu filmu Hitch: Lék pro moderního muže kde Willa Smithe hraje Miroslav Donutil a nemotorného ňoumu Kevina Jamese snažícího se zaujmout svou lásku hraje Lexa z Comebacku. Za mě naprostá spokojenost.