Území strachu (1986) (TV film)

Nie náhodou som pri tom zaspala. Napínavé, až hrôza. Záverečné prekvapenie sa nekonalo, vraha už bystrý divák dávno odhalil, na konci si už len márne lámal hlavu nad jeho motívom.

DonT Stop (2012)

Ako dobrý pankáč k šťastiu prišiel... Sľubný potenciál bol tvrdo udupaný, no punk je v tom nevinne.

Křtiny (2010)

Mohol to byť celkom vydarený film. Aj by som mu odpustila to okaté klišé, ale... Asi som tu jediná nepochopila, ako sme po hodine a pol došli k tomu akože realistickému a spravodlivému /?/ záveru, ktorý akoby sa sem dostal z iného filmu. Utratiť psa a utratiť človeka je predsa len niečo iné. A s pravdivou predlohou na mňa nechoďte.

Americká noc (1973)

Obávam sa, že samotný film Je vous presente Pamela by som asi vidieť nechcela, ale to patrí k veci. Nie tak film o filme. Pôsobivé, úprimné, dojemné. A na mňa doľahla v závere nostalgia, že keby som mala sledovať, ako sa natáčajú dnešné filmy, bola by to veru praťažká nuda

Strom (2010)

Možno až prehnaný symbolizmus, ale áno, môžem. Prvoplánovosť prekoná krásna scenéria, jednoduchý, ale pritom veľmi pálčivý príbeh, o hercoch ani nehovoriac. Na Charlotte Gainsbourg sa ťažšie zvyká, ale keď sa už k tomu človek dopracuje, stojí to za to.

Happy, Happy (2010)

Drama/Romantický/Komedie - vskutku príznačné. Okrem toho, že sa to navzájom vylučuje, romantiku by som darmo aj týždeň s lampou hľadala. A nič. I keď, na severe majú asi na romantické komédie iné kritériá. Bolo to..hmm...rozpačité.

Elvis a Anabelle (2007)

To je romantika podľa môjho gusta, a to nevravím len preto, že som veľkú časť detstva strávila na cintoríne. Dokonca som - ja, od prírody cynická bytosť - dúfala do poslednej chvíle v šťastný koniec. Nádherné zábery, hudba dokonale dotvára celý ten zvláštny príbeh. Nespravodlivo zabudnutý film.

Válečná zóna (1999)

Tak som to napokon predýchala. Za 2 týždne už druhý film s Tildou Swinton, ktorý možno smelo použiť miesto antikoncepcie. A aj hodnotenie rovnaké: film výborný, atmosféra tiež, ale je tam niekoľko zásadných momentov, ktoré zostávajú bez vysvetlenia. A keďže mám rada vo veciach jasno, nedá sa mi to prijať bez výhrad.

Piráti! (2012)

Ja teda neviem, čo tu kto rieši, či je to lepšie alebo horšie než Slepačí úlet, či nebodaj Wallace a Gromit. Videla som ďaleko horšie animačky, ktorým sa humor vyhol na tisíc morských míľ. Naviac, keď v detskom filme zaznie Clash, koleduje si o plné hodnotenie.

Modrý tygr (2012)

Hoci som rada každému novému detskému filmu z domácej tvorby, nedal sa prehliadnuť mierne mátoživý dej, kde sa postupne na seba kopia nevysvetliteľné scény. A nezvaľujme to na detskú fantáziu, bolo tam toho trocha moc. Takže deti to baví, to je hlavné, ale bohužiaľ im ťažko možno odpovedať na ich zvedavé otázky. A ešte jedna pripomienka k hlavnému padouchovi - netreba tak tlačiť na pílu. Ono totiž, milé deti, v živote zlo nie je tak ľahko poznateľné.