Erupce lásky (2022)

Ubrať pátosu a bolo by za 5. Úžasné zábery.

Vymazaný kluk (2018)

Priemerný film s mdlými hercami a nudným scenárom, nemastný neslaný. Námet pritom veľmi dobrý. Tretia hviezda je za Dolana, ale ani ten z toho žiaden zázrak nespraví.

Imaginární lásky (2010)

Elle s'appelle DE-SI-RÉE... Geniálna scéna. Manýra jak krava, ale vizuálne a hudobne nádherná. Výčitky na povrchnosť neberiem, imaginárna láska zrovna moc hlboká nebýva. Naviac sa Dolan zjavne moc vážne neberie. Generačný film si predstavujem inak, ale také úmysly v 21 rokoch režisér asi ani nemal.

Laurence Anyways (2012)

Prepálená minutáž, trochu veľa vaty na mňa, pritom Dolan vie veľmi efektne posúvať dej len vizuálne či hudobne. Ako väčšina jeho filmov je silný v tom, že o ňom divák premýšľa ešte dlho po vzhliadnutí, čo nie je isto bežná vec. Ale trocha sa nechal uniesť sám sebou, čo mu ja moc nezazlievam. Suzanne Clément fantastická, Melvila prevalcovala na plnej čiare.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Tak diky za návrat Kate Bush, aj Souxsie potešila na záver, ale inak sklamanie. Čaro detských osemdesiatok je ta tam, väčšina postáv mi šla silne na nervy,  nik si netrúfa ich preriediť, 13 hodín tejto série by zabilo aj Vecnu. Záver už úplne o ničom, predstava piatej rady ma vydesila, zvlášť keď tu čítam tie nekritické komentáre.

Zabil jsem svou matku (2009)

Tento film si na mňa počkal do synových šestnástich a dobre tak. Inak by som ho možno mala za samoúčelnú ujačanú pózu nevychovaného spratka. Dnes tú hystériu a hyperkritiku, lásku aj nelásku na oboch stranách chápem oveľa viac. Natočiť toto v 19, sánka dolu. Pri nočnej scéne syna s matkou som sa po rokoch chladného odstupu do Dolana zamilovala.

Matthias a Maxime (2019)

Dolan prekvapil a potešil. Nezvykle kľudný, aspoň navonok, s triviálnou zápletkou, skoro bez deja, a predsa pôsobivý a veľmi emotívny. Prekvapivo aj vtipný. Opäť krásne zábery a boží soundtrack. Stále bezpečne vo svojich vodách, ale inak.

Nevinná (2012)

Nemám nič proti vyšinutým Severanom, skôr naopak. Časové skoky, to už je iná káva, nemali tu žiaden význam, vďaka nim samotný príbeh ešte viac pokulháva a vôbec nefunguje. Slúžia len na zakrytie slabého scenára, ktorý aj bez nich má medzery jak hrom. Za mňa príšerná nuda, dopozerala som to asi na šiesty krát.

Temná dcera (2021)

Súhlasím, že spracovanie je skutočne nezáživné, pridlhé, vedľajšie postavy robí zbytočnými a odvádza pozornosť od hlavnej témy. Dalo sa to určite natočiť lepšie. Ale Olivia Colman je opäť úžasná a najmä tému temnej strany materstva vo filme často nevidieť, takže rada pridám hviezdu naviac.

Zpráva (2020)

Tak veľmi to chcelo byť artové až z toho vyprchala  akákoľvek emócia. U Bebjaka neprekvapí, ale pri tomto príbehu je to trestuhodné. A huhňanie postáv tomu nepridalo.