Velký Gatsby (2013)

Ja som asi čítala úplne inú knihu.

Co děláme v temnotách - Série 1 (2019) (série)

Po nečakane vydarenom filme som k seriálu bola dosť skeptická, neprávom. Námet sa síce nedá rozvíjať donekonečna, ale 20-minutové epizódy sú svižné, až na výnimky podobne vtipné ako film, a nenudia. Forma mockumentu a vydarené hlavné trio, vlastne kvarteto, teda ono je to predsa kvinteto, je presne ten bizár, ktorý ma pred pár rokmi vo filme očaril. Kvalita epizód je rozdielna, jednoznačne najlepšia je Baronova saturday night fever. Aj keď Wesley Snipes s biednou wifinou je mu v pätách.

Rozlučka (2021) odpad!

Suverénne najhorší film čo som zhliadla na netflixe. A že konkurenciu má slušnú. Nemá zmysel ani bližšie hodnotiť, úplne všetko bolo zle, to sa snáď ani nedá vymyslieť.

Poslední rodina (2016)

Film, ktorý priklincuje k sedadlu a nepustí až do konca. Smútok a bezmocnosť cítiť z neho až fyzicky. Životopis spracovaný netradične, na dreň, že sa tomu zdráhate uveriť. No a koniec vás už definítívne dorazí. A pritom sa ani veľa nedozvieme o samotnej tvorbe maliara, ktorá je, ako inak, temná až až. Silný film.

Každá minuta života (2021)

Zaujímavejšia než film bola diskusia o ňom po ňom. Nešťastné monotónne spracovanie, ktoré bez vysvetlenia a zodpovedania otázok, čo sú to za ľudia a prečo sa rozhodli ísť touto extrémnou cestou, ide do stratena. Je príliš ľahké ich odsúdiť a film tomu ešte viac napomáha.  To podstatné sa pritom divák dozvedá v diskusiách a rozhovoroch režisérky. Mne prišlo, že rodinu režisérka tak trochu využila, čo rodičom asi neprekáža, ale kvôli dieťaťu by stálo za to sa nad tým zamyslieť.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

Druhá séria v podstate zvýraznila všetky nešváry prvej. Naťahované to bolo nenormálne, náhoda je hlavným hýbateľom deja a ku koncu sa na môj vkus moc slzilo. Postavy sa správajú každým dielom hlúpejšie, paradoxne je potom najsympatickejší Berlin, keďže od psychopata veľké očakávania nemáte. Rozumiem síce tomu prehajpovanému hodnoteniu, ale cieľovou skupinou nie som.

Clickbait (2021) (seriál)

Príťažlivo spracovaná téma o záludnostiach sociálnych sietí, držalo to v napätí ale pridlho, na čo doplatil záver, ktorý ma vôbec nepresvedčil a stiahol aj celkové hodnotenie.

Delete History (2020)

Rozumiem, že sa to nepáči každému, D+K točia špecifické filmy. Nemá to už možno ten náboj a neotrelý nápad ako Aaltra či Louise-Michel, trocha už aj sami seba vykrádajú, napriek tomu sa vždy dobre bavím, aj keď je to ehm svojský humor. Naviac ich filmy vždy nekompromisne "nastavujú zrkadlo", bez zbytočného pátosu a s riadnou dávkou absurdity ale aj porozumenia pre ľudí z tzv. periférie.

Další jehňátko (2019)

Na tomto filme bolo jediným ozajstným hororom ho dopozerať.

Morke (2005)

Scénar tak na hrane, že v inej produkcii by z toho vzišiel lacný TV prepadák, ale raz darmo, Dáni sú páni. Ja som snáď zlý dánsky film ani nevidela. Po chvíli síce tušíte ako to asi skončí, ale je to jedno, lebo prednosti filmu sú inde. No a špeciálne mám radosť z hercov, tí nesklamú, Nicolas Bro ma zas raz dostal, je ozaj neskutočný.