Země bez zákona (2012)

Bratrská soudružnost, jak má být, asi hlavně kvůli ní dávám 5*. Jinak taky skvělé prostředí a hudba.

Spojenec (2006)

Velmi příjemná kriminálka, která skvěle odsýpá, výborné výslechy v podání dvou afroameričanů (když už na tom pan detektiv Miller trvá), ale na 5*, se to u mě asi nevzmůže. Ale i 80% je myslím hezkých.

Poslední Mohykán (1992)

Výprava, kamera, soundtrack jako žádný jiný. No a pro mě hlavně konec, kdy se při odchodu z huronské vesnice rozjede hudba a Vás začne mrazit v zádech. Asi nejlepší bojová scéna co znám, přílet Chingachgooka při němž to Sokolí Oko sází na všechny strany, jak jen může a žádné velké štráchy - kotoul, rána do břicha, nazdar ve Věčných lovištích. Tomu říkám báseň. I když se to neříká snadno, musím přiznat, že neznám moc větších hajzlíků než je pan Magua, takže asi i jemu patří obdiv za bravurně zvládnutou roli. Toť asi vše.

Statečné srdce (1995)

Je smutné, že jsem tenhle film doteď neviděl. Krásné záběry na skotskou krajinu, dialogy, které Vás občas musí chytit za srdce nebo něco podobného a hlavně nádherná hudba.

Velká ryba (2003)

Pro mě asi nejlepší Burton v čele se skvělým McGregorem. Spousta absurdních, vtipných i romantických situací v "burtonovském světě", který je mi mnohem sympatičtější než u jeho jiných filmů. Nádherný konec, kdy do sebe všechno pěkně zapadne.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Do filmáku jsem se trochu déle dostával, ale stálo to za to. Perfektně vykreslená psychiatrická léčebna s bravurně sehranými pacienty. Parádní diskuze v kroužku a hlavně rybářská výprava, při níž jsem se málem počůral smíchy. Bravo pane Forman.

LEGO® příběh (2014)

Tomu kdo si v životě nehrál s Legem, musí film připadat jako nesmyslná fraška. Ale pro lidi jako jsem já, pro lidi kteří strávili u Lega polovinu dětství, je tento film plný vtipných hlášek, které můžou vzniknout pouze při hraní s legem. Batman, který staví pouze z černých kostiček, čaroděj s kouzelnou hůlkou z lízátka a do toho Pan stavitel se svým dvoupatrovým gaučem a držákem na hrnky. Konec možná trochu zbytečný, ale zas tomu dodává ten rodičovský rozměr a třeba to dnešní děcka donutí hrát si i jinak než na komplíku. Proč ne?

Příběh rytíře (2001)

Příběh rytíře aneb co dělat, když se Váš pán ukadí k smrti.

Lásky čas (2013)

Příjemná romantická komedie, u které se člověk nenudí. Slušně potrhlá sestra a výtečný strýc Desmond :).

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Ze začátku se film rozjíždí trochu pomaleji, ale to asi u filmu, který otvírá tuto 3-dílnou sérii musí být. Naštěstí po odletu lodě s Hanem Solem se akce nezastavuje.Herecké výkony "nic moc" až na výkon Harrisona Forda.