Pevné pouto (2009)

Jeden so spôsobov, ako vykresliť smrť malého dievčatka. Mne sa to páčilo, aj keď viac ma držal dej odohrávajúci sa medzi živými. Všetci herci zahrali veľmi presvedčivo, Susan excelovala.

Zlo mezi námi (2003)

V prvom rade ma dostalo, ako sa príbeh pohráva s divákom a ten musí počas filmu prehodnotiť svoje postoje. Dej sa odohráva v inej dobe v akej žijeme dnes, preto je aj vykreslenie šikanovania iné, akoby sme očakávali. Zaujímavé je na filme na jednej strane to, akým spôsobom hlavný hrdina odoláva šikanovaniu starších spolužiakov a čo všetko musí obetovať a na druhej jeho boj so zlom tam, kde by mal čakať podporu.

Golfový sen (2005)

Po zhliadnutí tohto filmu som bol šťastný. Šťastný, že z tak nenápadnej snímky sa vykľul film o veľkej odvahe siahnuť na vrchol, aj napriek tomu, že proti stojí váš veľký idol. Golf je hra gentlemanov , pričom v snímke vyzdvihujem aj gentlemenský výkon Shiu pred kamerou a Billa za ňou.

Gran Torino (2008)

Očakávanie neboli veľké, ale tento film ma dostal. Clint nepatrí k mojim naj hercom, ale tu predviedol majstrovský výkon pred aj za kamerou. Asi v nijakom filme nebol vykreslený stret rozdielnych kultúr tak citlivo a prepracovane ako v Gran Torinu. A to fáro je bomba. Tlieskam.

Jezero smrti (2008)

Šokujúci film. Šokujúci krutosťou mladistvých a tiež tým, čo je schopný človek urobiť pre záchranu holého života. Po skončení titulkov som zostal bez slov. Dlho. Angličanom sa podarilo natočiť film, ktorý určite nenechá nikoho chladným.