Predátor: Evoluce (2018)

Původní Predátor mě prostě a jednoduše nebavil. (Úplně cítím ten pohoršený pohled fanouška, který právě čte tento komentář.) Tenhle díl byl pro mě osobně lepší. Máme tu pokus o humor, který víceméně vychází. Ta parta pošuků byl skvělej nápad a mě osobně dost bavil. I malej autistickej klučina a vygumovanej pejsek. O akci a nějakou krev je zde taky postaráno. Jsem spokojená, stojím si za tím a je mi líto těch pouhých 52%.

Robin Hood (2018)

Důkaz, že dobrá akce nestačí. Robin Hood nabízí dobrý akční scény, měla jsem jednu chvíli i husinu. A dokonce jsem se dvakrát za film i zasmála (jednou spíš ze zoufalství). Jinak je to celkem patos. Původní příběh tu prakticky není, jsou zde jen známá jména a ořezaná kostra myšlenky. S radostí bych snesla kratší stopáž, třeba by se mi nechtělo tolik spát a závěr mi tolik nenaštval. Jenže v tu chvíli to bylo fuk, hlavně že se jde domů.

Pán času - Série 11 (2018) (série)

Fakt, že je novým Doctorem žena, by mi až tak nevadil. Jodie to jde dobře. Je roztomilá, zábavná a tak trochu směsice jejích předchůdců. Na společníky se po chvíli dá taky zvyknout, i když tři jsou možná už trochu moc. Co ale nedokážu nějak překousnout je, že celá tahle série strašně postrádá ten Doctorovský náboj. Místo zajímavých zápletek s důležitým dějem v pozadí, sledujeme jednorázové díly a výlety. Není to ono, nebaví mě to.

V pasti (2018)

Lepší než Tiché místo (když už se to teda musí srovnat). Nepřítel si ze vytvořil mnohem lepší atmosféru kolem sebe, protože se vlastně nedá porazit a ani nevíme odkud a proč se tu vzal. Což tu možná trochu na jednu stranu chybí. Přestože člověku začnou postupně docházet spojitosti už během chvilky, jelikož začínáme v budoucnosti, tak si i tak atmosféru vychutná. A jen tak mimochodem, Sandru Bullock teda nijak nežeru, ale na to kolik jí je, je vážně kočka!

Bohemian Rhapsody (2018)

Naprosto perfektní kinovstup do roku 2019. Zbývá jen litovat, že jsem film neviděla dřív. Nic nového mezi tou tisícovkou komentářů asi nevyplodím, už jen ty statistiky mluví za vše. Dokonalý. I pro lidi, co nejsou skalními fanoušky skupiny, to je zážitek. Na konci filmu zbývá jen utřít slzu, zbavit se husiny a smeknout.

Alfa (2018)

Průměrný survival, který by bez vlka diváky nepřitáhl. Bohužel kdo se chytil na lepek, mohl být celkem i zklamaný. Doufala jsem ve více prostoru pro chlupáče (když už se to podle něj jmenuje, že jo..), než pro toho kluka. Ten mi naopak víc lezl na nervy, než aby vzbudil nějaký soucit nebo potřebu mu fandit. Naštěstí tomuhle filmu dodává šťávu aspoň kamera, ta je místy vážně fantastická. A kvůli tomu klidně odpustím tvůrcům to "překvapení" na konci, jaké mi spíš jen nas.. štvalo.

Bumblebee (2018)

Transformers nepatří mezi ty nejpovedenější filmové ságy. Z nějakého důvodu si ale svou popularitu drží a točí se o nich nové filmy. Bumblebee mě do kina nalákal s tím, že by to mohlo být trochu něco jiného. Což bylo, jenže že by to bylo i lepší, to se taky říci nedá. Jediné překvapení pro mě byl John Cena, který se mi nečekaně na plátně líbil. Jinak děj byl celkem jedno klišé a objasnila se jen Beeho minulost. Pro fanouška určitě pecka, pro mě jako obyčejného diváka normální film s kámoši.

The Haunting (2018) (seriál)

Skvělý hororový seriál, který vás pohltí už prvním dílem a pak je těžké jen tak přestat, protože chcete znám příběh téhle trochu jiné rodinky. Na to, jak mě první díly ohromily svou děsivou atmosférou (díky které jsem se po dlouhé době v noci bála jít i vyčůrat), tak postupným odhalováním mé nadšení postupně opadávalo. I přes to je to jeden z nejlepších seriálů tohoto roku. Současnost s flashbacky je skvěle zkombinovaná tvůrci v nich nedělají bordel. A ty náhodný záblesky duchů, kteří sice nijak do děje nezapadali, ale prostě tam byli? Geniální! Jen se modlím, aby česká distribuce tomu nevymyslela nějaký směšný název.

Aquaman (2018)

Dámy a pánové, pro mě rozhodně nejlepší DC posledních let. Může to být mou slabostí pro sexy svalovce, zrzky nebo bájnou Atlantidu a nebo i tím, že Wan prostě umí. Přes skvělé akční scény snímek nabízí i dostatek prostoru pro humor. Chtěla jsem hrdinskou akci a příběh o Aqamanovi, což jsem přesně dostala.

Smrtelné stroje (2018)

Pojízdná honička na začátku působí víc směšně, než napínavě a upřímně jsem ještě nezažila, že by mi takhle rozčiloval nějaký soundtrack v akčnějších scénách. Je zde znát, že to je podle knížky (kterou jsem nečetla btw) a autoři se snažili napráskat velké množství informací do dvou hodin. Což je výhoda v tom, že se neustále něco děje a nevýhoda v občasném zmatku. V hlavě mi dost uvázla linka se Shrikem, která mi možná přišla lehce naví a přitom tam byla jednou z nejzajímavějších prvků. Jsem v rozpacích, protože nesnáším, když potencionálně skvělé fantasy světy nemohou naplno ukázat svůj potenciál.