BlacKkKlansman (2018)

Sice už tento snímek nepotřebuji vidět znovu, ale překvapivě to rychle uteklo, líbila se mi jeho civilnost a fakt, že to nebylo okatě agitační.

Ženy v běhu (2019)

Pro mě příjemná, byť předvídatelná oddechovka, u které jsem se bavila, která mě místy i dojala a kde se vyskytovali sympatičtí herci.

Poslední aristokratka (2019)

Knihu jsem četla, ale už ani ta nebyla, i přes svou popularitu, bůhví jaká hitparáda. Každopádně jsem se u ní na rozdíl od filmu aspoň sem tam uchechtla. Knížka je psaná s velkou nadsázkou, zveličuje, ale je to jen sled skečů a absentuje v ní jakýkoliv duchaplný děj. Avšak stále to nějak funguje. To se o filmu nedá říct vůbec. Snaha převést předlohu na plátno nevyšla. Snímek působí křečovitě, herci ve snaze být vtipní přehrávají, až je to nakonec akorát tak trapné. Krásné byly záběry krajiny, ale víc pozitiv prostě nevidím...

Vlastníci (2019)

Po dlouhé době jsem viděla český film. Čekala jsem, že se budu více bavit, ale oni jsou Vlastníci spíše depresivní, hořký, tragikomický snímek. Obraz doby bohužel vystihli dokonale, herecké výkony byly skvělé, oceňuji i snahu o jinakost, ale celkově z toho nejsem tak odvařená, jak jsem čekala.

Panství Downton (2019)

Filmy inspirované seriálem často dopadají špatně, případ Panství Downton to ale naštěstí není. Pro mě příjemný návrat do minulosti, kapka nostalgie a příjemný pocit, že tohle není žádná nastavovaná kaše nebo další díl jednoho z mých nejoblíbenějších děl, ale plnohodnotný snímek.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Nastavovaná kaše, na kterou se člověk dívá spíše už jen z povinnosti. Kouzlo původních Toy Story a bohužel i Pixaru pomalu uvadá a pár vtipných momentů to nezachrání.

Manželská historie (2019)

Výborné konverzační drama se skvělými herci, jednou úžasně vyhrocenou scénou a atmosférou, z níž vás mrazí. Do toho allenovská poetika, šmrncnutí Evropou... Film se mi trefil do nálady a mé tušení, že se mi bude líbit, bylo naprosto správné.

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (2019)

S Farmageddonem mám stejný problém jako s prvním filmem. Seriál je naprosto skvělý, ale dlouhý formát už ten humor prostě neutáhne a snímek bohužel nudí, i přes tu úžasnou animaci a popkulturní odkazy.

Řbitov zviřátek (2019)

Knihu jsem četla zhruba dva roky zpátky, osmdesátkovou adaptaci jsem neviděla, Kingův fanoušek nejsem. Odklony od původního děje mi ale moc nevadily, herci byli sympatičtí a asi se mi film zrovna trefil do nálady, protože mě jeho atmosféra prostě bavila.

Afrikou na pionýru (2019)

Povedený cestovatelský dokument se sympatickým Markem v hlavní roli. Mám ráda trabantí ságu a tohle bylo po technické stránce na stejně dobré úrovni - úžasné záběry, příjemně ladící hudba. K tomu vtip, ale i vážnější momenty, a co jsem ocenila, že se film zaměřil více na samotné cestování a africkou krajinu, protože ta je dechberoucí.