Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (1 995)

Žena (2017)

Vcelku zajímavé, ponuré rodinné/manželské drama, kdy na povrch postupem času vyplouvají hluboce zasuté křivdy. Excelující Glenn Close.

Favoritka (2018)

Zvláštní film. Historické drama, a přece ani ne. Spíše dekadentní přehlídka plná dechberoucích kostýmů, netradičních záběrů, korunovaná excelentními hereckými výkony. Jenže také v lecčems odtažitý snímek, který se mi pod kůži prostě nedostal.

Malé ženy (2019)

Původně jsem byla trochu zklamaná a chtěla dát Malým ženám jen tři hvězdičky, ale v půlce filmu se cosi jakoby zlomilo a najednou přišly zvraty, emoce a dojemné scény. K tomu připočtěte sympatické herečky a půvabnou krajinu a rázem jsou to čtyři hvězdy jako vyšité.

BlacKkKlansman (2018)

Sice už tento snímek nepotřebuji vidět znovu, ale překvapivě to rychle uteklo, líbila se mi jeho civilnost a fakt, že to nebylo okatě agitační.

Ženy v běhu (2019)

Pro mě příjemná, byť předvídatelná oddechovka, u které jsem se bavila, která mě místy i dojala a kde se vyskytovali sympatičtí herci.

Poslední aristokratka (2019)

Knihu jsem četla, ale už ani ta nebyla, i přes svou popularitu, bůhví jaká hitparáda. Každopádně jsem se u ní na rozdíl od filmu aspoň sem tam uchechtla. Knížka je psaná s velkou nadsázkou, zveličuje, ale je to jen sled skečů a absentuje v ní jakýkoliv duchaplný děj. Avšak stále to nějak funguje. To se o filmu nedá říct vůbec. Snaha převést předlohu na plátno nevyšla. Snímek působí křečovitě, herci ve snaze být vtipní přehrávají, až je to nakonec akorát tak trapné. Krásné byly záběry krajiny, ale víc pozitiv prostě nevidím...

Vlastníci (2019)

Po dlouhé době jsem viděla český film. Čekala jsem, že se budu více bavit, ale oni jsou Vlastníci spíše depresivní, hořký, tragikomický snímek. Obraz doby bohužel vystihli dokonale, herecké výkony byly skvělé, oceňuji i snahu o jinakost, ale celkově z toho nejsem tak odvařená, jak jsem čekala.

Panství Downton (2019)

Filmy inspirované seriálem často dopadají špatně, případ Panství Downton to ale naštěstí není. Pro mě příjemný návrat do minulosti, kapka nostalgie a příjemný pocit, že tohle není žádná nastavovaná kaše nebo další díl jednoho z mých nejoblíbenějších děl, ale plnohodnotný snímek.

plakát

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Nastavovaná kaše, na kterou se člověk dívá spíše už jen z povinnosti. Kouzlo původních Toy Story a bohužel i Pixaru pomalu uvadá a pár vtipných momentů to nezachrání.

Manželská historie (2019)

Výborné konverzační drama se skvělými herci, jednou úžasně vyhrocenou scénou a atmosférou, z níž vás mrazí. Do toho allenovská poetika, šmrncnutí Evropou... Film se mi trefil do nálady a mé tušení, že se mi bude líbit, bylo naprosto správné.