Cheerleader Camp (1987)

Osmdesátkový slasher o táboru roztleskávaček! Přesně takové, jak to zní! Pokud vám Sleepaway Camp přišel málo sexy, sáhněte po Cheerleader Camp :). První hodinu sice vůbec nelze mluvit o hororu, ale humor mi naštěstí nevadil, několikrát jsem se i zasmál. Navíc, některá děvčata tu jsou (když nebudu hodnotit herecké výkony) víc než dobrá. Závěr pak přitvrdí a na řadu se dostane nějaké to napětí a gore.

Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází (1982)

Lucio Fulci mi někdy připomíná Davida Lynche, je úplně jak z jiného světa. S jeho filmy prožívám jedinečné pocity. Jsou jako nějaká alternativní realita, lidé se chovají divně, všude samá symbolika a sugestivní zneklidňující zvuky, strach, odpor, vzrušení. Spousta věcí se jeví až nepochopitelně chaoticky a Manhattan Baby je přímo takový kousek. K tomu má zvláštní zasněnou atmosféru a nechybí ani typické Fulčoviny jako jsou časté záběry na oči, silné krvavé scény, dobrá kamera a hudba. Ale... Všechno je to točené příliš na jistotu a s vidinou dalšího úspěchu to hrozně kopíruje geniální The Beyond (a tím nemyslím jen ten sebevykrádačský soundtrack Fabia Frizziho). Zkrátka několik rozličných hororových výjevů, poslepovaných nepříliš důležitou dějovou linkou. Jenže to není ani zdaleka tak špinavé, ohavné ani hrůzostrašné jako zmiňované režisérovo mistrovské dílo z roku 1981. Gore je méně propracované, efekty laciné a i všechno ostatní působí hodně levně a skoro až odbytě. Bohužel s Luciem to od tohoto filmu začalo jít z kopce a žádný opravdu památný horor už potom nenatočil.

Lampa (1987)

Slušné béčko s gumovým džinem, kupou mrtvých a s fajnou atmosférou osmdesátých let. No, viděl jsem to dvakrát, ale stejně si vybavuju jen pár momentů a právě závěr s tou gumovou loutkou džina. Horor co pobaví, ve sbírce se neztratí, ale do paměti se také moc nevryje.

Vraždy vercajkem (1978)

Úvod filmu opravdu navnadí. Série vražd mladých dívek v nebývale vysoké kadenci, doprovázené solidními gore efekty...hmmm. Ale něco mi tu zkrátka nesedí. Má to dobrou myšlenku, ale taky to hrozně nudí. Jó, ty scény s fňukajícím vrahem jsou fakt úmorné a ta dívka jeho posteli je nebývale hnusná... Hudba a atmosféra taky hodně slabá. Průměrný horor, který se vůbec nechytá na žánrově podobné Eyes of a Stranger, nebo Maniac. Ale protože mám rád filmy o sériových, nebo jinak psychicky narušených vrazích, přidám ještě jednu hvězdu. Určitě nelituju, že jsem Toolbox Murders viděl.

Mauzoleum (1982)

Uznávám, že nejde o žádnou velkou pecku, ale až na ten pomalý začátek nemám co vytknout. Kouzelný, béčkový horor s trochou teenage slasheru, zombie/duchařiny a špetkou fantazie. :) Hlavně ten závěr s mrtvolami mě ohromě pobavil.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Lehce nadprůměrný klasický slasher, který vypadá jakoby byl natočen o dekádu dříve. Alespoň na mě to tak působilo. Nejvíce se mi líbila useknutá hlava na saních a již zmiňovaná scéna, kde je Linnea Quigley nabodávána na mocné paroží. Celkově jsem ale čekal trošku víc...

Dům milosrdných sester (1983)

Slashery mám rád a i tento mě dobře pobavil. Sice tu je trochu nudnější začátek a relativně slabší vraždy, ale určitě se na to dá dívat. Atmosféra graduje a závěr mi přišel hodně dobrý, ne-li vynikající. Pro mě rozhodně nadprůměr...

Maska smrti (1986)

Další slušný slasher do sbírky. Tyhle horory z osmdesátých let mě rozhodně jen tak neomrzí. Zde parta mladých lidí doplácí na svá "teenage" léta, kdy šikanovali jednoho spolužáka. Téma sice poněkud otřepané, ale film je samozřejmě velice zábavný, prostě klasický slasher .

Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Super film, který bohužel kazí spousta zkurveností v čele s nesnesitelným obsazením, které mi vadilo i ve Slimácích a s naprosto otřesnou scénou s "komickým" Japoncem. Cítil jsem se, jako by mě bodli pod žebra. Ta hudba z amplionu jako zástěrka vraždy byla další podpásovka. Ale jak říkám, jinak super film :). Jen si teď nemůžu vzpomenout jestli nakonec vraždil Šimon nebo Matouš...?

Perverzáci (2011)

Nic úchylnějšího jsem v tomto roce asi neviděl (když nebudu počítat některá pornovidea na netu :) ). Tři příběhy u kterých se kvalita dle mého názoru zvyšuje. První dva jsou takové příliš nejasné... První je vyloženě divný, perverzní fantasy/horor, který krom skvělé gorefeast scény nic moc nenabízí... Druhý je opět výplodem něčí překroucené fantazie, ale bavil mě o něco více... A ten třetí je fakt síla. Příběh ze života o tom, že by holky rozhodně neměly zkoušet své kluky mrdat do prdele. Na jeho závěrečnou scénu určitě nikdy nezapomenu :) .