La Charcuterie mécanique (1895)

Opravdu nevím, jestli bych jako žánr uvedl sci-fi :-). Pěkně zpracované, vtipně pojaté s trochou nadsázky. Nepromrhaných 40 vteřin života. 85%.

Karate Kid (2010)

Poprvé vidím remake lepší než originální film, ale i přesto to nemůže být více než za tři hvězdy, zvláště kvůli navždy odepsanému Jackie Chanovi, jehož přítomnost nedovolila snímku dostat se pryč z béčkové třídy. Ale film jako celek také nefunguje, jeho naivní a na svůj žánr příliš dlouhé zpracování nedovolí divákovi se bavit po moc dlouhou dobu a Jaden Smith byl jeden obrovský, nenapravitelný omyl. 45%.

Spider-Man (2002)

Nenáročný, rodinný snímek, v kterém se skrývá od všeho trochu. Některé části jsou sice zbytečně dlouhé a nezábavné, z několika akčních scén by se dalo vytěžit o něco více, pár hereckých produkcí bylo kostrbatých a místy téměř odpadových. Ano, ano, ano. Ale jinak bylo vše v naprostém pořádku, správné komiksové provedení à la America je podle mne mnohem povedenější než u víceméně úspěšnějších filmů jako novodobý Batman či X-men. Správně šílený záporák má na kvalitě snímku také zásluhu (Heath Ledger alias Joker je ovšem nedostižný) a když se všechny dobré a špatné prvky mezi sebou vynulují, krásně vysoké hodnocení se nemění. 80%.

Velká železniční loupež (1903)

Hezká a velmi povedená ukázka filmových začátků, která dala se spoustou dalších krátkometrážních snímků základ většině oblíbeným žánrům. Když je chuť na něco staršího, proč jí nedopřát to nejlepší? 90%.

30 a půl metru (2008)

Horor, který se snaží působit mysteriózně a strašidelně, ale opět je svým nepovedeným provedením z mého pohledu pojat jako vcelku humorní záležitost se špetkou zbytečné brutality a temnosti. Celý příběh je velmi prostý, má rychlý vzestup i spád a konec, jenž má působit velmi emotivně a mírumilovně, se ze všech ohledů projevil jako nadmíru zkažený a směšný. Po dobrých hororech většinou nemohu spát, u tohohle jsem měl co dělat, abych se udržel vzhůru. 40%.

Nezvratný osud (2000)

Myslím, že místo kategorie horor bych spíše uvedl pod název filmu titulek brutální komedie. Během sledování jsem se nejednou zasmál, jelikož celá pointa je odhalena po prvních pěti minutách a pak už je jen na tvůrcích, jestli dokáží vytvořit co nejbizarnější a vyumělkovaná úmrtí u každé postavy: o nic jiného vlastně nejde. Ale bavil jsem se a když pominu pár zdlouhavých a nudných scén, vyjde z toho nadprůměrné béčko, které je svým nedlouhým trváním tak akorát pro můj filmový vkus.

Nezvratný osud 5 (2011)

Od první minuty je zřejmé, jak bude celý film probíhat a jaký bude mít konec. Již u zbortění mostu se dostáváme na stezku neoriginálnosti, nereálnosti, naivity a velmi primitivního průběhu, kde nakašírovaná a pokud možno co nejkrvavější úmrtí některých (všech) postav dodávají komediální dojem a musím říci, že jsem se po celou dobu smál té parodii na dobrý a kvalitní snímek a pokud podle jiných uživatelů patří tenhle mezi ty lepší (z celé série jsem viděl pouze poslední díl), tak si nedokážu představit, jaký neuvěřitelný paskvil musí předchozí filmy tvořit, jelikož i tento balancuje na okraji koukatelnosti. Kdybych započal u prvních výtvorů ságy, rozhodně bych se nedostal tak daleko a podruhé už si film pouštět nehodlám.

Dracula (1992)

Navzdory hvězdnému hereckému obsazení a režii jsem nedostal to, co jsem očekával. Po přečtení románu, který mě ve skutečnosti bavil po celou dobu, jsem zde dostal nekonečnou a zbytečně natahovanou porci nudy a nezáživného průběhu a měl jsem co dělat, abych snímek dokoukal až do konce. Za shlédnutí stojí, pokud jste četli knihu nebo jste fanoušky dřívějších filmů, ale opravdu jen v těchto případech.

Top Gear (1978) (pořad)

I když nejsem fanoušek do aut (jak už tady napsalo více lidí), stejně se dívám na (téměř) každý díl. Top Gear si svou chytrostí a vtipností dokáže získat i naprosto neautové diváky, a i přes poněkud neohrabaný český dabing, jenž by se mohl vylepšit, nemám prakticky co vytknout. Dobrý seriál s dobrou náturou.

Kuky se vrací (2010) odpad!

Bohužel, na chodícím a mluvícím kusu plastu opravdu žádnou poetiku nevidím. 0%.