REC (2007)

Realistický vzhled díky ruční kameře jsem viděl už ve více filmech, tady však dodává tu správnou atmosféru, kvůli které je divák opravdu vystrašen. To, co chci napsat už zde bylo řečeno: akcí oplývající zombie filmek s lahůdkovým koncem, který si získá každého fanouška hororů. 90%.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Asi jedna z nejznámějších a nejvtipnější komediálních postaviček , která se za celou dobu svého působení stala legendou. Něco tak jedinečného a bezchybného je vzácností v dnešní době trapných telenovel a seriálů “ze života“. Málo dílů, ale z každého vytěženo pouze to nejlepší, je mnohem úspěšnější než tisíce nezajímavých a nezábavných epizod nekončících výtvorů typu Ulice. 100%.

4teens (2011) (seriál) odpad!

Nucené, nereálné, nezábavné. Trapné dialogy a velmi nepovedené komiksové provedení, špatné, ale opravdu špatné herecké výkony a z prstu vycucaný příběh také zcela oprávněně definuje podstatu seriálu. Další z mnoha odporných výtvorů, kterých už tu hodně bylo a ještě bude. Proč mají na špatné pořady Češi takový talent?

Pokoj 1408 (2007)

Po přečtení hororové knižní předlohy, ve které je strašidelná atmosféra po celou dobu, jsem čekal něco podobného i v tomto případě. Plný očekávání jsem začal sledovat, avšak pár lekavých momentů nemůže film zachránit od hluboké propasti. Do poloviny snímku se děj tváří zajímavě a napínavě, ale potom je naprosto pokažen zbytečnými blbostmi (které v knize vůbec nejsou) a tím film posouvají po žebříčku kvality dolním směrem. Co se týče hororů, pak tenhle patří mezi ty slabší.

Torque: Ohnivá kola (2004) odpad!

Viděl jsem asi polovinu a víc by moje kvalitní filmy hledající ego bohužel neuneslo: naprostá zhovadilost, kde všechny dobré prvky zkolabují hned při úvodních titulkách. 0%.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Ke každému britskému sitcomu píši prakticky to samé: skvělý, nikdy nechybějící černý humor, perfektní scénář, partička ubohých, neambiciózních patolízalů snažících se vyjít se svými vztahy a dalšími problémy. Není co dodat: It Crowd, Black Books a Red Dwarf jsou vlastně na stejné úrovni úžasnosti, která nemůže být popsána různými způsoby: existuje totiž pouze jeden a pořád ten samý směr, kterým se naše myšlenky ubírají. 100%.

Troja (2004)

Ne moc příkladný přístup k natáčení historického snímku: Homérem podložená fakta o Trojské válce jsou pozměněna nebo zcela chybí a tím pádem se film na úrovni pochopení a porozumění tohohle konfliktu pohybuje na nebezpečně nízkých příčkách. Avšak z nepoučného a čistě filmového hlediska se vyskytneme o několik tříd výše (ale nekoukejte na to s nepovedeným a bolestivým českým dabingem). Po celou dobu sledování nás opět provádí relaxační Hornerův soundtrack, který filmu dodá jeho majestátnost a hvězdné obsazení (i když v nějakých případech bych změnil pár věcí) ve velké většině přidává snímku pozitivní vzhled. Antická kultura a prostředí, to je moje. 95%.

Herkules (1997)

Když mi bylo kolem pěti let, spolu s rodiči jsem strávil celý den cestováním po Praze, aby mi tenhle animák neutekl (z internetu se v té době ještě nestahovalo) a dodnes patří mezi mé nejoblíbenější filmy ve své kategorii a vždy se na něj rád podívám. Trochu mě sice nudily muzikální sekvence, ale nic, co by se nedalo přežít. 90%.

Ajťáci (2006) (seriál)

Tři ubozí loseři (podobně jako v Black Books), každý jedinečný svou personalitou, vystupováním a správnou dávkou černého humoru, který je, což ani nemusí být řečeno, britskou specialitou. Každý díl je něčím výjimečný a ukrývá v sobě nekonečné záchvaty smíchu a velkou dávku sympatie vůči naším hrdinům a díky jedinečnému anglickému přízvuku i tak už velmi vtipné momenty se stávají, pokud je to vůbec možné, ještě lepšími. 100%.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Hodina a půl odehrávající se v jediné místnosti, hodinu a půl probíhá řešení jediného problému a víte co? Ono to zafungovalo perfektně. Umění asertivity je velmi důležité, zvlášť když se rozhoduje o lidském životě, který by byl jinak bezdůvodně promarněn. Skvělí herci, výbušnost scénáře mě naprosto ohromila již na začátku filmu a dokonalý, ale zároveň tak prostý příběh se jen tak nevidí. Tak zřejmý, nevyvratitelný a trochu ukvapený závěr byl po plném právu zpochybněn a na pravou míru uveden, díky člověku, který se nebál stát si za vlastním názorem. Spolu se Some Like It Hot můj nejoblíbenější snímek z ligy těch starších a zároveň “nestárnoucích“. 90%.