• Pohádka

Dr. No (1962)

Jedna hvězda za starou=klasickou filmovou školu, která dokáže oslnit a zaujmout barvitým dobovým  film-dyzajnem a přepychovými original-lokalitami. Laciný pohádkový námět se tak drží celkem slušně nad vodou, avšak od okamžiku, kdy 007 dorazí na ostrov Crab Key se divák musí proměnit v 5-ti leté dítě, aby spolkl všechny ty nesmysly a nereálné akce, které se tu na něj postupně valí.

Duch nad zlato (2013) (TV film) odpad!

Prkenné, bez jiskry a bez nápadu... Točit Andersenovy věci si může dovolit jen málokdo. Vyžaduje to pochopení specifického, silně sociálně-kritického podtextu Andersenova díla a jeho poslání. Proto adaptovat Andersenovy pohádky pro TV/film jako odlehčenou pohádkovou taškařici, která bez původní specifiky ztrácí téměř úplně smysl a logiku a zůstane jen pár holých pohádkových triků, to nefunguje. Tady je toho důkaz, který už mi nesmí na oči! A další důkaz zprivatizované filmové/TV tvorby jako produktu konzumu! Hodnotné umění se dnes už nerentuje! A herectví už také není uměním, ale stalo se/muselo se stát, jako všechno, podnikáním!

Dvojí život (1939)

Děvenka se zamiluje a chystá vdavky, ale přesto jde na rande s úplně neznámým šarmérem, aby se tak položil základní kámen celé zápletky - dobrý né? Limonáda, kterou drží nad vodou František Kreuzmann, Gustav Nezval, kterého nemusím a už vůbec ne ty jeho milovníky, ale zde jako zlosyn je výborný a samozřejmě Míla Pačová, herecká super-extraliga, jejíchž extrémně vzácných filmových rolí je třeba si velmi vážit!

Eine Handvoll Helden (1967)

Škoda, škoda, škoda!!! Fritz Umgelter by zasloužil na zadek - zničil totiž skvělý historický akční film řadou naivních a doslova nesmyslných momentů/akcí, zejména těmi, kde jsou francouzští vojáci prezentováni jako úplní idioti. Výborná výprava a nádherné exteriéry(větrný mlýn a jeho okolí). Povedené vykreslení krutostí války - zde války prusko-francouzské z období napoleonských válek. Tvrdé zacházení s końmi ve jménu co nejvěrohodnějšího ztvárnění válečného utrpení je občas pro citlivějšího diváka na hranici únosnosti...Řada pohledných mužských aktérů a velmi sympatická Valeria Ciangottini v roli Angeliky...Tady opravdu závidím všem, kteří dokáží překousnout/přehlédnout filmové nesmysly, já to prostě nedokáži a v případě tohohle filmu mám na sebe docela vztek, ale proti nátuře nezmůže nikdo z nás vůbec nic...Bez oněch nesmyslů by tohle dílko bylo nejen na pět ale dokonce na deset hvězdiček.

Eliška a její rod (1966) (seriál)

Výborní herci a řada vtipných momentů a slovních prohozů...Paní Eliška je ale až moc upovídaná a energická.

Elizabeth (2000) (TV film)

Ne tak barvité a svěží jako Šest žen Jindřicha VIII., spíše unylejší a šedivější, ale i tak dokudrama plné zajímavých faktů o významné postavě anglických/evropských dějin. Představitelky Alžběty I. mi vůbec nesedly = nemastné, neslané.

Emma. (2020) odpad!

Potěšbůh! Na Romolu Garai (Emma,2009) jsem si musela dlouho zvykat, ale zvykla, a nejen to - lepší Emmu si od té doby nedovedu představit a to platí i o všech dalších postavách toho seriálu, který je nejen vtipný a barvitý, ale zachovává si i klasickou nenásilnou romantiku...Zato tahle přemodernizovaná anglo-americká produkce je další zpotvořeninou, patřící do škatulky "úpadková americká romantická komedie" (= průmyslový brak/zboží, zaplavující dnes téměř celý svět) a zneuctívající klasickou anglickou předviktoriánskou literaturu. Úděsné herecké obsazení v čele s hlavní představitelkou, připomínající mongoloida kříženého s králíkem , rafinovaná, ale přitom průhledně strojená a vlastně laciná výprava, místy uhozený scénář, neatraktivně zpracovaný děj/námět atd. Zatímco Emmu (2009) jsem si doslova zamilovala a omílám ji minimálně 1x týdně, tohle veledílo z US-kino-septiku mi už nesmí na oči!

Eva Braun (2015) odpad!

Panebože! Simone Scafidi se bojí penisů jako čert kříže a přitom se klidně pustí do natáčení skrznaskrz sexuálního námětu. Bud´ je to homofob, anebo naopak gay, který nechce hlavně divačkám dopřát potěšení ve smyslu "a Bůh stvořil zázrak - muže". V neposlední řadě se ale může také jednat o mentálně retardovaného filmového "inovátora", který "vyrábí" sex/erotiku pro všechny věkové kategorie a podle striktně prudérních a pokryteckých komerčních regulí. Navíc film sám o sobě nemá hlavu ani patu. Kdyby tento pan "autor a režisér" šel pracovat jako ošetřovatelka skotu do místního JZD, byl by světu určitě prospěšnější...Nutno však podotknout, že jako neodvážný, nesoudný a komerci sloužící režisér není a nebude zdaleka jediný!

Evilenko (2004)

"Caligula" je zde typem i herecky velmi dobrý, zajímavá (smyšlená) scéna nahého psychopata hypnotizujícího nahého vyšetřovatele...Bujná fantazie Davida Grieco projektovaná na pozadí skutečného příběhu moc nefunguje. Nikdy více!

Evropa, Evropa (1990)

Absolutně nedůvěryhodný film = jak všechno tomu chlapci vychází a prochází je opravdu podivné až pohádkové. Vedle několika zajímavých momentů a scén se najde i řada scén doslova nesmyslných a nepřesvědčivých. Mimo jiné i urychlený, plytký a nic neříkající konec sráží film až na úplné dno...A hned úvodní scéna mi zvedla žaludek i adrenalin, protože "obřízka" je něco odporného, nelidského a zpátečnického, něco, co muže zohyzdí a ponižuje!!!