• Pohádka

Hlídač (1970) odpad!

Zajímavé téma - vývoj (většiny) psychopatů = od týrání/zabíjení zvířat k týrání/vraždění lidí - je podáno velmi zjednodušeně, povrchně a amatérsky (srovnej např. s "U Zlaté rukavice").  Režizér nenašel odvahu nebo se nechtěl obtěžovat explicitními scénami týrání vězńů - což by byly samozřejmě scény fingované a daly by moc práce - a proto "vylepšil" svůj film reálným týráním nevinného zvířete, což nedalo práci vlastně žádnou, ale zato je to totálně přes čáru. Jak režizér, tak i hlavní představitel se předvedli jako skutečná hovada, která se neštítí ničeho. Filmy, kde se reálně týrají zvířata, nemohou být ničím jiným než odpadem a "umělci", kteří překročí "červenou linii" mají šupem putovat do kotelny nebo uranových dolů!

Holka na krátkou trať (1984) (TV film)

Povedená sonda ze života mladých učnic za socialismu = v pohodové a lidské "totalitě" (od 1989 máme tu pravou totalitu = nelidskou/US-americkou/fašistickou!). Výborný scénář (Zinnerová) s řadou lidových moudrostí nebo bonmotů. Skvělý Robert  Vrchota, jehož herectví "na stará kolena" je prostě geniální - tak přirozené a lehce plynoucí, že nemá široko-daleko konkurenta! Pavlíně Mourkové  role sedí a zvládla ji "svým způsobem" velmi pěkně. Drhovi se pár podobných věcí na podobné téma opravdu povedlo - nikdo jiný tuto tématiku lépe nezvlád(a)l - ještěže se nepokoušel o tu tzv. "novou vlnu", kterou prý tolik obdivoval - to bychom tu měli o několik úpadkových slátanin typu "Černý Petr" víc!...Ale tyhle bláznivé holky a jejich životní/učńovské "trable" si určitě ráda občas připomenu!

Holky z porcelánu (1974)

Tak tohle jsem nikdy neměla ve velké oblibě. Místy až dekadentní chaos, který nabírá trochu reálné/srozumitelné kontury až v poslední třetině filmu. Naprosto ireálný obraz socialistického podniku a jeho zaměstnanců. Spíše podivný pokus o jakýsi "bohémský cirkus", zasazený do reálného socialismu. Nekomediální komedie s několika dobrými hláškami a scénami, např. scéna s příslušníky SNB. Veškrnová ukázala hned napoprvé svůj velký herecký talent, o němž pochybují nebo ho nevidí jen blbci. Zamýšlený efektní závěr celého cirkusu (roztřískání stovek talířů) je tak průhledný/záměrný,  že z něho veškerá efektnost zmizela a naopak se stal posledním hřebíkem do rakve!

Hořící keř (2013) (TV film)

Film není nic jiného než ohavná antisocialistická propaganda, prolhaně vykonstruovaná. Ukázka zneužití lidského neštěstí pro politické účely. Ukázka zneužití umění/filmového jazyka k manipulaci a vyplachování mozků zejména mladé generace. Vyspekulované dílo, které jistě potěší všechny zaryté antikomunisty neboli fašisty a znovu upevní jejich zvrhlé politické přesvědčení. Za bolest a utrpení, které jsou vždy a všude, bez ohledu na okolnosti, zase jen bolestí a utrpením, jedna hvězda.

Hořký měsíc (1992) odpad!

Nechtěl nám tady pan Polanski, který mě fascinoval pouze a jenom "Plesem upírů", spíše jen ukázat svoji "supersexy" ženu alias (podle obočí) levobočka Leonida Brežněva?...A další erotika/sex bez nahých mužů? Pro koho? Pro puritány a pro debily? Od "mistra" Polanského nelze však nic jiného čekat! Odporně podbízivý film pro snoby a prudérní pokrytecký Hollywood...Odpudivý Peter Coyote a nádherný Hugh Grant, z kterého nevidíme, bohužel, ani koleno! S takovouhle erotikou, včetně přiblblých hrátek sado-maso, a nereálným vztahem pravděpodobně dvou mentálně nemocných/ujetých lidí mi jděte k šípku!

Housata (1979) odpad!

Vliv "nové-vlny"-60.let je tady opravdu vidět!=úmorné, ubíjející, rádoby-intelektuálně-lidské. K tomu nevýrazné herecké výkony a příběh vlastně o ničem. Proti téhle uspávací hrůze je "Holka na krátkou trat´" úplný unikát na podobné téma!

Hraniční čára (1980)

Další film, kde filmaři vsadili na Bronsona a opět to nepomohlo. Bronson je totiž vyloženě akční hrdina a tenhle film akční vůbec není, takže se divák správně ptá a diví, co tady Bronson vlastně dělá/předvádí. Tuctový průhledný začátek, kdy má jeden policista sám službu v pohraničním pásmu a podle toho také dopadne, aby pak Bronson mohl rozjet pátračku, při které není vůbec jasné, na jakém základě k některým svým závěrům/úvahám došel - pravděpodobně byl v tu chvíli osvícen duchem svatým. Konečné zúčtování je také velmi otřepané, laciné a bez gradace...Bronsona mám jako herce velice ráda, ale k tomuhle dílku se určitě vracet nebudu.

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Občas pokulhává atmosféra 20.let minulého století + přespříliš hudby, která jde chvílemi na nervy a někdy ubírá na napětí dané situace + řada epizod neúnosně natahovaných = než někdo něco ze sebe vysouká, než někdo něco udělá apod.- to to trvá!...ale stále koukatelné díky skvělým hercům v čele s Jaroslavem Marvanem.

Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál) odpad!

Fak sem, fak tam - nám=zbožní výrobě už je úplně jedno, co natočíme, neb zdegenerované obecenstvo to určitě sežere i s navijákem. Mně stačily tři epizody a dost! Snůška keců hlavně o fakování, ale s totálně cenzurovanou mužskou nahotou a cenzurovaným sexem samozřejmě! Odporný vyžilý pomuchlaný seladón v hauptroli je obklopený dalším obtížným "hmyzem" všeho druhu...Další ukázka USamerické žumpy pro prostinká hovádka, která v těchto výkalech nacházejí hodnoty, které tam nejsou. Fuj!!!

Hvězdy nad Syslím údolím (1986) (seriál)

Unylé a zvětšího i nudné = klasický rukopis pana Filipa. Tohle nemohla zachránit ani tehdejší herecká elita, jako i řadu jiných výtvorů tohoto "rezižéra"!