Čistá duše (2001)

Zdá se až neuvěřitelné, že se našla žena, která dokázala zvládnout životní stasti s J. F.. Nashem. Opravdu velký respekt a velký příběh :)

Rambo: První krev (1982)

Volám havrana ,havrane ozvy se!! To co jsem jste ze mě udělali Vy!! Dokonale vycvičenej voják - to nevymažeš! To nevymažeš!!! Jeden z prvních filmů co jsem viděl na VHS a hned jsem chtěl jeho plakát do pokoje. Na místo toho jsem dostal k narozeninám plakát Jeana Clouda Van Damma a to jsem obrečel, protože tenkrát Jean teprve pomalu začínal, ale Silvestr už měl za sebou výborné akční snímky. Rambo je klasika co neomrzí nikdy!!!

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Další důkaz pro mě dokonalé a realistické Korejské kinematografie, která nás zavede do občanské války na začátku 50. let do vesničky, kde se zastavil čas a absurdita války je zde mnohem intenzivnější. Dokonalé, famózní, úžasné...nemám slov 100%

Oggy a škodíci (2013)

Oggy byl, je a bude moje nejoblíbenější postavička. Na film jsem se moc těšil a rozhodně jsem nebyl zklamám. Oggy prostě ani zklamat nemůže. Pravdou je, že potenciál hlavně v třetím příběhu z Londýna nebyl úplně využit. Přesto jsem se od začátku až dokonce bavil a nakonec jsem v mladě osazeném kině chtěl ještě přídavek :D

Trans (2013)

Tak to je můj šálek kávy. Vincent Cassel jako šéf gangu no ano :) Takového bose bych bral všema deseti. Psychologický snímek, který si se mnou hezky pohrával až jsem místy ztrácel balanc, který jsem ovšem díky nahé čokoládové krásce zase našel :)

Lásky čas (2013)

Velmi pěkný film u kterého jsem se příjemně bavil. Mám rád anglický humor a přidám-li k tomu ještě Rachel McAdams je to balzám na mojí duši :)

Biyeolhan geori (2006)

Velmi dobrá gangsterka z jihokorejského Soulu zachycující Byung-dooa a jeho vzestup směrem nahoru. Ovšem nic není tak jednoduché a v gangu se řídí nepsanými pravidly. Hlavní hrdina působil přirozeně a neoplýval žádnými bojovými superschopnostmi a přesně to se mi filmu velmi líbilo. Zajímavé je, že za celých 141 minut zazněl pouze jeden výstřel. Málo který hrdina si vystačí s pálkou či nožem nemyslíte?...

Jugeodo haepi ending (2007)

Přijemná komedie, která v pozdní Vánoční večer rozhodně pobaví, což se o české produkci říci nedá. Pravidelný střih a záběr na dumajícího pana komise se začmouzenou cigaretou mě pokaždé rozesmál :) Vtipná zápletka, vtipné postavy a trocha toho černého humoru přesně tak jak to mám rád. Takový film bych opravdu rád viděl kolem 23 hodiny na Štědrý den.

Čas (2006)

Silné, silné a opět silné. Působivý příběh, který mě osobně hluboko zasáhl. V životě jsou určité meze, které bychom nikdy neměli překročit. Ki-duk Kim tyto meze překročil a posunul tím svůj snímek zase o další level dál. Oproti tomu je turecká káva jen vývar ze skotského čaje. Jen těžko můžu popsat pocity , které ve mě vyvolal závěr filmu. no fuf....

Očista (2013)

Ty 4 hvězdičky na obalu DVD jsou hodně přehnané. Navíc nevím, jak někdo může k tomuto filmu dát přívlastek "Strhující". No tak to tedy rozhodně ne. Jak jsem četl v jednom komentáři je to 100x ohraná písnička a žádné překvapení rozhodně nečekejte. Spása na poslední chvíli. Proč? Navíc mi nikdo z hlavních postav nepřipadal nějak zajímavý a být na mě, tak přidám ještě kýbl rajčatového protlaku pro zbytek rodiny. Nápad mě připadl dobrý, ale jse velmi zklamán.