Příliš vzdálený most (1977)

Film se nehorázně vleče, pár minut akce je vykoupeno mnohonásobně delší vatou, kde se v podstatě "nic neděje". I samotné zpracování mi příliš nesedlo, kdy se neustále skákalo z jednoho velitele na druhého. Jedna věc se ale musí uznat, na to že je to film starý 40 let tak na to vůbec nevypadá. Troufám si tvrdit, že některé moderní filmy vypadají daleko hůře než tohle. Herecké obsazení je taky dobré. 65%

John Wick 3 (2019)

Už samotný začátek filmu ukáže o čem tento film vlastně bude - o pořádných bitkách. Tento snímek nenabízí žádnou přidanou hodnotu, ale pouze luxusní a propracované souboje mezi "klaďasy" a "záporáky". Některé souboje (vlastně všechny) trvají příliš dlouho, ale propracovanost je opravdu skvělá, takže to ani nijak nenudí. Trošku mě mrzí, že Halle Berry a Laurence Fishburne nedostali trošku více prostoru. Příběh ničím moc nepřekvapí, otevřený konec příliš nepotěšil, ale aspoň se mám zase na co těšit. Pokud to mám porovnat s ostatními díly, tak mě trojka bavila asi nejvíce. 85%

MasterChef Česko - Série 3 (2019) (série)

Já nechápu proč má Nova pořád tendenci nasazovat sračky jako Superstar, Hlas a nedá větší prostor podobným reality-show kde ti lidé skutečně většinou i něco umí. Ano uznávám i tato reality-show má svoje slabší momenty (např. vaření v hotelu, kde scény byly očividně nahrané) ale celkový dojem to nějak nekazí. Porotci jsou dobře vyvážení, docela se doplňují i když asi nejvýraznější je právě Přemek Forejt. Co mě trochu vadí je to, že porotci docela očividně nějaký soutěžícím nadržují a některé naopak docela dusí, mnohdy vyletí člověk, který si to nezaslouží (ano neměl jsem příležitost jídlo daného soutěžícího ochutnat, ale ono mnohdy stačí pohled jak se dotyčný pohybuje v kuchyni). Příliš se mi nelíbí servírování soutěžících - je to takové vyumělkované až to jídlo vypadá nechutně. Hodnotím možná přehnaně vysoko, ale v porovnání s ostatními pořady je tohle špička. 75%

Kartel smrti (2016)

Už i ty ukázky na ty nové Seagalovky vypadají prostě stupidně, možná i díky těmto ukázkám jsem měl hodně nízké očekávání a proto jsem nebyl až tak zklamaný. Seagal je ve filmu minimálně a totálně nicotná role (ono by se asi tak nestalo, kdyby tam vůbec nebyl..), příběh ne příliš zajímavý a ne příliš originální, postavy žádná sláva, prostředí hrozné (zase nějaké Rumunsko tvl, celý film se odehrává v jednom hotelu..). Ano uznávám, že z těch novějších seagalovek je to nadprůměr, ale celkově žádná sláva. Taková jednorázovka. 35%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Au tak tohle se nepovedlo. Nejhorší na tomto filmu je ten fakt, že v podstatě upoutávka obsahovala skutečně ty nejlepší scény co ve filmu byly a zbytek filmu už byl nic moc. Nelíbilo se mi prostředí, nelíbily se mi postavy, vtipy byly trapné (nejlepší vtipy byly skutečně v upoutávce) a děj byl také zvláštní a předvídatelný. Uznávám, že jsem asi nebyl cílová skupina, zase si ale myslím, že dnešní mladá generace Pokémony neocení tak, jako lidi co se narodili v devadesátých letech. Hvězdu musím dát určitě za pěkné grafické zpracování, druhou za to, že jsem neusnul v kině. Tento film ale za návštěvu kina bohužel nestojí. 35%

Řbitov zviřátek (2019)

Knižní předlohu neznám, verzi z 89 také ne. Popravdě jsem od tohoto hororu příliš moc nečekal, kvůli tomu jsem byl hodně příjemně překvapený. Film nasadí příjemné (a takové to správně děsivé) tempo hned ze začátku a až do konce ho drží. Herci to zahráli na jedničku (i když těch postav je tam fakt minimum). 80%

Špión (2015)

Film který neurazí, ale příliš nenadchne. Filmů s podobným námětem je hrozně moc, takže prorazit s něčím takovým potřebuje originalitu a nápad, bohužel tomuto filmu chyběla jak originalita tak i nápad. Nezachraňuje to ani Jason Statham, který mi v tomto snímku příliš nesednul. Jako TV film asi přijatelné, lituji ale chudáky co na to šli do kina. 45%

Avengers: Endgame (2019)

Nejlepší film roku? Těžko. Největší hype tohoto roku? Pravděpodobně ano. Nejdelší film, který tenhle rok v kině viděl a uvidím? Doufám že ano. Délka je skutečně obrovský problém tohoto filmu, protože 3 hodiny jsou fakt dost a bohužel tak 30% filmu byla naprosto zbytečná (většina z těch 30% byla ze začátku, takže já po té hodině byl zralej na výměnu mozku), 2. a 3. třetina už dobrá a příjemně odsýpala. Prostřední třetinu ocení hlavně skalní fanoušci Marvelovek, bohužel já v nich docela plavu, takže jsem to tak nedocenil. Captain Marvel ukázala svůj potenciál - tj. v tomhle snímku byla totální píča, která jak vzhledem tak vlastně i chováním připomínala bojovnici za ženské práva. Konec konců taková ta správná politická korektnost se dostala i do finální bitvy, kdy tam byla taková krásná feministická scénka. Konec filmu docela ušel, ale docela so bojím jakým směrem se Marvelovky vydají. Hodnocení pravděpodobně možná změním, bohužel teď musím hodnotit takto nízko 60% PS: Byl jsem na předpremiéře a co předváděli někteří diváci bylo příšerné, dost často jsem si připadal, že jsem si spletl kino s fotbalovým zápasem, nevím proč ale nějaké výraznější projevy do kina vážně nepatří.. Ze začátku to bylo třeba vtipné, ale ke konci mě to pěkně sralo.

Pravda zabíjí (1999)

Průměrný thriller, kterým ničím příliš nenadchne, děj je šíleně předvídatelný a docela se vleče. Konec je trošku napínavější (ikdyž je docela jasné, jak to dopadne) a daleko stylovější zakončení, kdyby dvě poslední scény (hračkářství a následně pak na té ulici před tím hračkářstvím) ve filmu nebyly. 50%

Černé vdovy - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Samotný konec byl stejné zklamání jako celý seriál. Jediný kdo v celém seriálu za něco stál byl Olin a Anna Karolína, všechny ostatní role nesympatické a nudné. Myslím, že celý seriál by šel docela pohodlně zredukovat na 2 - 3 epizody a divák by o nic nepřišel. Jednu hvězdu dávám za znělku, která mi doteď hraje v hlavě a druhou právě za Olina a Annu Karolínu. 35%