Seznamte se, Joe Black (1998)

Jedna z dalších "Vánočních klasik" (i když s Vánocemi to nemá skutečně nic moc společného kromě toho, že to pravidelně televize v tomto období dávají). Film je hodně dobrý s zajímavým nápadem, skvělým hereckým obsazením a taktéž je i docela dojemný. 95%

Městečko South Park (1997) (seriál)

V současné době asi můj nejoblíbenější seriál.. Oceňuji hlavně to, že i v současné době si dovolí být nějaký seriál tak šíleně politicky nekorektní (když to porovnám s nějakými Simpsonovi, kde teď je kauza kolem Apua). Tvůrci se nebojí opravdu ničeho, dělají si srandu jak z náboženství, tak i z různých sraček jako třetí pohlaví, známých osobností.. Animace příšerná, humor dost často dětinský, ale mě to prostě baví. Doufám, že si aspoň south park udrží nějakou úroveň a nezalekne se neomarxistických hovádek. 95%

Rozčarování (2018) (seriál)

Rozhodně nejslabší počin od Matta Groeninga. Uznávám, že Disenchantment je pořád na lepší úrovni než poslední série Simpsonů, ale pořád je hodně daleko za futuramou, či většinou sérií Simpsonů. Začátek vypadá moc dobře, bohužel pak to upadne do takového nudného stereotypu, humor téměř nulový, žádná postava není tak výrazná a zábavná jako třeba Bender z Futuramy. Tento seriál je důkaz toho, že podobné seriály by neměly být epizodické, protože samotný příběh jde dost často na úkor vtipů. V žádném případě se nejedná o nějakou sračku, jak jsem psal výše, pořád se jedná o větší zábavu než poslední série simpsonů, čekal jsem od toho ale trošku více. 65%

Spojenci (2016)

Ze začátku (Maroko) mě film velmi bavil, bohužel po návratu do Velké Británie film ztratil to správné tempo a šmrnc, co měl právě v Maroku. Konec byl ale velmi silný, myslím, že kdyby tento film zbavili zbytečných scén tak může mít ve výsledku klidně 90 minut, ale 90 minut co dává smysl. Obsazení dobré, o Bradovi si asi můžeme myslet své, ale na tyhle role se prostě hodí. 70%

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Každý úspěšnější seriál by zasloužil důstojné zakončení. V případě Alfa se tak bohužel nestalo :( Myslím, že by tvůrci udělali lépe, kdyby natočili 2. část dílu Loučení, protože tohle je strašný propadá. Prvních 10 minut vypadá dost nadějně, pak to ale upadne do příšerné nudy. Asi největší problém je absence rodiny Tannerových a typické prostředí jejich domu, dalším problémem je to, že v tomto filmu ani v podstatě nemá hlavní roli Alf (minimálně mi to tak přišlo). Konec je trapný a jakýkoliv jiný konec by byl asi sebelepší (*možná spoiler Líbil by se mi konec ve stylu návrat Alfa k rodině Tannerových *konec spoileru). Zanechalo to ve mě takové divné pocity, škoda. 25%

Zabiják & bodyguard (2017)

Nakonec se z toho vyklubala docela solidní zábava. Obě hlavní postavy mi byly sympatické od samého počátku, jedna akční scéna střídá druhou, občas se tam vyskytne nějaká vtipná hláška. Konec byl očekávatelný, ale podobné filmy si na nějakém příběhu moc nezakládají. 70%

Emoji ve filmu (2017)

Hlavní problém tohoto filmu je příšerně slabý příběh, ve kterém skoro o nic nejde, děj je příšerně přímočarý a nenabízí nějaké větší napětí či zvraty. Scény ze "skutečného světa" jsou naprosto zbytečné, postavy (teda spíše emotikony) mě příliš nezaujaly.. Upřímně netuším na jaké cílové publikum je tento film směřován, lidi, kteří by dokázali tento humor ocenit už jsou ve věku, kdy animáky nevyhledávají a ti, kteří by tento žánr ocenili by příliš nechápali téma tohoto filmu (i když co já vím, dnešní haranti mají v podstatě mobily přirostlé k ruce, tak to možná ocení). Musím ale uznat, že se mi líbí originalita, něco takového přijít muselo a i to zpracování by mohlo být daleko horší a dále se mi i líbily poselství, který tento film přináší. Průměrný animák, škoda, že se nezapracovalo trošku více na příběhu. 50%

Auta 3 (2017)

Kvalitou srovnatelné s jedničkou, jenom v jiném slova smyslu. Auta 1 byl animák se vším všudy dělaný převážně pro mladší publikum, tohle dle mého názoru cílí spíše na ty starší. Film už není tak vtipný jako byla jednička a spoléhá spíše na propracovanější scénář. Staré postavy se tam už téměř nevyskytují a jsou nahrazeny novými. Film pěkně odsýpá, konec se hodně povedl. 85%

Linka 112 (2018) (pořad) odpad!

No do prdele.. Prima mi poslední dobou strašně připomíná současnou politickou scénu - ta taky ne a ne narazit na úplné dno.. Fakt tohle je absolutní žumpa, která by byla i podprůměrná na TV barrandov. Čeho jsem si hned všiml byla totálně amatérská kamera, ok na to si člověk nějak zvykne. Dále mě šíleně vytáčely samotné dispečerky, díky bohu jsem ještě neměl potřebu nikdy na 112 volat, ale pokud takhle skutečně jednají s lidmi, tak je to docela hrůzostrašné. "herci" jsou příšerní, v porovnání s nimi by zasloužil komparz v policii v akci Oscara.. Případy jsou příšerně nudné (ke všemu mají ještě tu drzost případ rozsekat do více dílů..). On i ten komentátor je příšernej.. Všechno to podtrhuje to, že touto sračkou nahradili dobrou policii v akci. Ještě tomu šanci dám, ale myslím, že už příští týden na to koukat nebudu.. 0%

Americký sniper (2014)

Ale jo, mě se tento film líbil a to hodně. Uznávám, že postava Chrise Kyla pro mě byla do teď neznámá, ale je to nejspíše tím, že se příliš nezajímám o "moderní" války. Osobně příliš nevyhledávám filmy, které souvisí s Irákem či Afganistánem, ale tenhle film mě bavil. Možná i z toho důvodu, že část filmu se odehrává i v USA a ty samotné válečné scény jsou spíše nějaký prostředek. Bradley Cooper je výbornej. Z konce filmu vyloženě mrazí. Budu znít jako barbar, ale tenhle film na mě zanechal mnohem silnější dojem, než nedávno viděný Bohemian Rhapsody.. 80%