Pašerák (2018)

Opět film o kterém jsem neměl nějak přehnané očekávání a o to více jsem byl proto spokojený. Je pravda, že příběh je příšerně jednoduchý (i když občas to vypadá šíleně komplikovaně) a většina postav je totálně plochých a děj nikam neposouvají, ale Clint Eastwood je naprosto parádní. Hodně se mi líbí to zasazení penzisty a válečného veterána do současné hyperkorektní moderní doby, který se s ničím moc nesere a nebojí se černocha nazvat "negrem". Konec byl pro mě docela zklamání a myslím, že film by asi zasloužil důstojnější a epičtější konec (konec přišel šíleně rychle, myslím, že protáhnout to o 10-15 minut by filmu vůbec neuškodilo). Rozhodně ale tento snímek stojí za to. 75%

Captain Marvel (2019)

U tohoto filmu jsem neměl příliš vysoká očekávání, myslel jsem si, že se bude jednat o feministickou sračku, díky bohu se tak nestalo. Začátek filmu mě příliš nebavil, po cca 30 minutách se to rozjelo a dobré tempo se drželo až do konce filmu. Samotný děj není příliš předvídatelný což je docela dobře. K samotné postavě Captain Marvel, Brie Larson mi příliš herecky neseděla - přišla mi taková nemastná neslaná, ke všemu postava Captain Marvel je příšerně "OP" a v podstatě spojuje všechny superschopnosti avengers, což asi v endgame nebude příliš žádoucí.. Samuel Jackson perfektní a docela příjemně kompenzuje nudnost Brie Larson. 87%

Re-Play (2009) (pořad)

Příjemný pořad s příjemnými moderátory. Uznávám, že mám na počítačové hry velice vybíravý vkus, tudíž většina recenzí mě nudí, ale občas tam narazím na nějakou zajímavou hru, kterou si následně zkusím. 70% Edit 2019: V roce 2019 replay prošel "restartem" a sympatické duo Tuček - Bětka nahradili pro mě nesympatičtí moderátoři.. Uznávám, že propad nebyl tak děsivý jako u applikací (kde z docela slušného pořadu udělali totální sračku), ale propad tam pořád je.. Díky bohu se pořad drží hodnocení PC her a není to přehlídka ubožáků, takže se na to dá ještě nějak dívat.. 50%

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Tokijská jízda je rozhodně zábavnější než rychle a zběsile 2, Han byl/je pro mě jedna z nejoblíbenějších postav týmu z rychle a zběsile 5 (docela bych ocenil, kdyby "vstal z mrtvých" v 9) a příběh se točí v podstatě kolem něho. Abych byl zase férový tak musím uznat, že film samostatně moc nefunguje, ale pokud vemu celou sérii rychle a zběsile tak to sedí jak prdel na hrnec. 60%

Rychle a zběsile (2001)

Je docela zajímavé porovnávat toto a poslední rychle a zběsile, kromě obsazení (i když teď už bohužel jen částečného) to nemá opravdu nic moc společného. Jsem docela rád, že se film vydal směrem, kterým se vydal, protože mě ty novější rychle a zběsile baví více. Každopádně i toto má svoje kouzlo, jen to občas působí jako parodie (možná proto byl film superfast tak skvělý, protože tohle se paroduje samo). 84%

Očista (2013)

Možná je dobře, že jsem prvně viděl druhý díl, protože první díl mi připadal daleko nudnější a nejspíše bych nešel do kina na dvojku. Ve filmu se téměř celou dobu nic moc neděje a až konec začíná mít grády, v porovnání s ostatními očistami to ale bylo prostě slabé. 45%

Dožeň, co se dá! (1999)

Docela příjemný rodinný film s originální námětem. Zpracování není vůbec špatné, herecké obsazení taky slušné, sem tam se tam objevil nějaký fór. Dobrá oddechovka. 70%

Kameňák - Dočasný pobyt (2019) (epizoda) odpad!

Prvních pár minut se mi i docela líbilo (přišlo mi to jako návrat ke starším kameňákům), potom to už zase byla posloupnost náhodných "vtipů" - opět jsme si poslechli spoustu trapných fóru o Chucku Norrisovi (postava Dejdara mě snad ze všech postav sere nejvíc). Druhý díl byl ale celkově o trochu zábavnější než první díl. 10%

Kameňák - Sto milionů (2019) (epizoda) odpad!

Je zde vidět alespoň mírné poučení z Vánočního kameňáku a sice odebrání trapného jinglu po každém "vtipu". Podobně jako u Vánočního kameňáku se ale jedná o náhodnou posloupnost provařených vtipů, které se mnohdy ani nehodí. Příšerně otravné byly reklamy, jedna byla cca 15 minut po začátku, další 10 minut po konci předchozí reklamy a další asi 15 minut před koncem. Docela se divím, že něco takového šoupnou na hlavní vysílací čas v pátek, ale co si budeme nalhávat konkurence je naprosto mizerná, takže věřím tomu, že to bude i docela úspěšné.. 8%

Úniková hra (2019)

Na tenhle film jsem se hodně těšil a byl jsem velmi spokojený. Lehce to připomíná Saw, jen to není tak brutální. Rozhodně se mi líbí zasazení do únikové hry, které jsou v dnešní době velmi moderní (sám na ně rád chodím), tím je zajištěn relativně originální koncept. Jediná chyba tohoto filmu je, že hned v první minutě se defacto vyspoilí konec, hlavně to nemá téměř žádný důvod (spíše to kazí takové to napětí během filmu). Samotné rozuzlení celého filmu mohlo být asi trošku promakanější, ale tohle byl asi jediný způsob jak si nechat otevřená zadní vrátka pro pokračování (které doufám, že bude). Postavy jsou zajímavě namíchané, ale opět to připomíná složení lidí jako bylo v Saw. Rozhodně mohu doporučit a už se těším na pokračování. 90%