Večeře pro jednoho (1963) (TV film)

Asi někde tady by se dala najít inspirace pro úžasné stand-up vystoupení Rowana Atkinsona. Velmi pěkná "studie" "práce" s alkoholem a ten závěrečný špílec...holt Angličani tu svou komedii prostě umí. ps - na webu se dají dohledat různé verze tohoto skeče.

Devátá brána (1999)

Věříte v nadpřirozené síly? Věřím ve svou provizi! Jak to ten Johnny dělá, že mu zrovna tyhle týpkové jdou? Ale jinak je to spíš průměr a nebýt tam právě on, asi dám o jednu hvězdu méně. ps - schválně koukejte, jaké číslo zadává Frank Langella jako kód do své knihovny...

Hranaři (2011) odpad!

Další zbytečný český film! Bohužel. Vážně by mě zajímalo, kdo tomuhle uvěří. Tedy, tomu, jak je to ve filmu prezentované. Jasně, jsou tady kmotři, z veřejných zakázek se platí politické kampaně a zahraniční tajné služby (asi) pokrývají také Česko. Ale je opravdu nutné o tom TAKHLE točit film? Něco tak naivního, špatně zahraného a neskutečně tendenčního neukazují ani české televizní seriály (a to jsem zrovna nedávno viděl celý díl Cest domů - už to nikdy neudělám). Narážky na Janouška (Dejdarovo svetr kolem ramen), jedno německé vydavatelství (WLLP) nebo opravdu neroztomilá česká angličtina pana Třísky, jsou už jen poslední hřebíček do rakve tohoto projektu. ps - chtěl jsem původně dát jednu hvězdičku za Rašilovův projev o tom, jak miluje svou ženu, ale nakonec to nestačí, tohle má jít do odpadu. ps2 - počkejte si, až Langmajer zakřičí "Vyser se na to" a pak už můžete jít domů.

King Kong (2005)

Když se King Kong rve se třemi tyranosaury a ještě při tom drží v ruce křehkou Naomi Watts, připadá mi jako Steven Seagal v dobách své největší slávy - prostě dává jednu kopačku a ránu za druhou a láme svým soupeřům vazy (nebo čelisti). Jedním slovem úžasné - mluvím o nápadu i animaci. Ještě nikdy mi ve filmu nebylo tolik líto zabití nějakého "zvířete". I když - bylo to vůbec zvíře?

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Kdybych mohl, dám asi o čtvrt hvězdičky méně než předchozímu dílu, který mi připadal o něco lepší, hlavně díky zápornějšímu záporákovi. Ghost Protocolu se musí nechat jeho nabušenost, která neruší, stejně jako všechny ty technické vychytávky, kterým jsem věřil. Zvlášť pokud jejich použití vysvětloval Simon Pegg - někdo takový v téhle sérii chyběl. Celkově rozhodně spokojenost. ps - vsaďte se, že se příští léto bude o mnoho víc jezdit do Indie a Dubaje. A taky v BMW :)

Velká vánoční jízda (2011)

Tenhle film stojí hlavně na propracovaných charakterech "vedlejších" postav, vedlejších dle postavení v rámci severopolní korporace. Starý děda Santa je trochu ulítlý punkový anarchista, nejmladší Artur mi svou zrychlenou dikcí občas lezl na nervy a připomínal mladého vánočního entuziastu na koksu. Jinak animace pěkná, nápady šílené a zpracování včetně těch různých vychytávek (vybavení elfích pomocníků, nápisy v santově továrně atp.) velmi zábavné. pozn. Viděno ve 2D a kladu si otázku, jestli je tohle ve 3D nějak hodně odlišnější.

Trenérka (1986)

Old school film o jednom vítězství s Goldie, před mnoha a mnoha plastickými operacemi.

Moneyball (2011)

Moneyball je taková chlapská verze Velkého vítězství pro nerdy. Osobně jsem se hodně bavil, byl dojat a kupodivu jsem ani tak nějak nedržel palce tomu týmu aby vyhrál, ale právě Pittovi a Hillovi, aby ta jejich metoda fungovala. A vzhledem k tomu, že o baseballu nevím skoro nic, líbila se mi právě spíš ta "ekonomicko-statistická" stránka filmu.

Válka Bohů (2011)

Ne*er bohy! Jo, tak tohle byl oříšek. Občas příliš krvavé, aniž by tolik digital blood bylo nutné ukázat. A příběh zas natolik plytký, že to ani tolik krve nespraví. Ale finální souboj, kdy bohové dávají lekci Titánům (kteří nevím proč vypadají jako tlupa zombies trpících nemocí z ozáření) byl fajn. Jen jsem pořád vzpomínal na starého pána Petišku, jestli někdy psal o tom, jak Palas Aténu nebo Neptuna zabil pod Tartarem nějaký Titán...

Ocelová pěst (2011)

"Víš o tom, že si povídáš s robotem?" :) Scéna, kdy malý kluk učí tancovat "robota" robota mě dostala. Vůbec, ten dětský herec tomu filmu hodně pomohl. Pro mě, ideální rodinný film (teda, když děti trochu povyrostou a pochopí, že mlácení je jen jako a ne, robota si domů určitě nepořídíme)