Hale and Pace (1988) (seriál)

"Abych v mládí nemasturboval, dával mi otec do čaje jednu věc. Můj penis." Je potřeba dodávat něco víc? Vynikající esence anglického humoru, která byla ještě povýšená českým dabingem. Od té doby vždycky když jedu taxíkem, musím se lehce usmívat, protože tahle profese je díky tomuto seriálu už navždy spojená s lehce vtipnýma strejcema (bez ohledu na věk a vizáž).

Hospoda (1996) (seriál)

Jeden z důkazů, že peníze nesmrdí. Jak jinak si vysvětlit takovou koncentraci hvězd na maličkém prostoru televizní hospody. Ač v dobách největší novácké "slávy" a tudíž i s odpovídajícím zaměřením, Hospoda měla něco, co mě bavilo. I když ty čtyři hvězdy jsou asi ovlivněné mou zálibou v gastronomii, jinak by bylo hodnocení nižší.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Byl jsem asi jediný v sále, kdo viděl první Prcičky v kině a ne v televizi nebo na videu. Holt už stárnu. Ale bavil jsem se stejně, jako tehdy před lety. A k tomu jsem si přidal slušnou nostalgickou atmosféru u některých scén. Ve výsledku hodně pohodový film, který potěšil. A Nadja z Československa potěšila i po letech :)

Vrtěti ženou (2011)

Mohlo by se zdát, že tohle je film o dráždění...ehm. O vzniku přístroje, který se dotýká ženského... Dobře, ještě jednou. Sice je ve filmu hodně scén, které by mohly odkazovat (a vlastně odkazují) na vznik vibrátoru, hlavně je toto příběh o vzniku ženského hnutí (na příkladu jedné aktivistky, opět úžasná Maggie G.). Celkově velmi příjemná komedie s lehkým sociálním přesahem, ve které vlastně o nic nejde (a možná proto, se na ní tak dobře dívá). Poznámka na konec: poslední dobou se nám tady vyrojily filmy s názvy psycho-nemocí - Melancholia, teď Hysteria. Jsem zvědavý, co přijde dál :)

Hněv Titánů (2012)

Slušnou část filmu se mi v hlavě honily dvě zásadní otázky - jak tohle navazuje na Válku bohů (nenavazuje, je to úplně jiný film, ale zmátl mě začátek v hoře Tartaros) a jak se jmenuje ten herec co hraje Háda (Ralph Fiennes). Asi je blbý, když vám film vyvolává zrovna toto. I když těch otázek nakonec bylo víc než dost - třeba, jestli to alespoň nějak odpovídá antické mytologii (neodpovídá, jsou tam jen náhodně použitá jména z legend), co se dělo během těch 10 let od předchozího dílu (koho to zajímá) a hlavně - nebylo by lepší místo těch (nutno uznat velmi pěkných) 3D efektů, radši investovat prachy do kvalitního scénáře (asi bylo, ale pak by se vstupenka neprodávala za vyšší cenu, kdyby to bylo jen 2D). Takže asi tak k pokračování Souboje Titánů. ps - ano, je to všechno brané jako výplach. Ale pak ať to všechno přizná rovnou a odpustí si ty šaškárny kolem.

Hunger Games (2012)

Na to, že je tohle film, kde se mají lidi zabíjet pro pobavení druhých, beru jako celkem velké mínus, že první člověk zemře někdy po hodině a půl filmu (možná je to dřív, ale mně to tak připadalo). Myslel jsem si, že po druhém (nebo třetím, nějak se mi ty díly pletou) Twilightu, už neuvidím pomalejší film (ve smyslu, že to určitě šlo odvyprávět rychleji, ne že to byl umělecký záměr) a hle, Hunger Games na něj solidně dorážejí. Několikrát jsem se v kině ošíval na sedačce a v hlavě mi neustále blikalo: boring, boring, boring... Pasáž, kdy už se konečně něco začne dít je OK, jen kdyby se do ní zase tvůrci nesnažili nacpat nějaké ty zákulisní čachry-machry, které jsou ale tak málo rozehrané, že jsou ve filmu vlastně zbytečně. Nějak si nedokážu představit o čem bude pokračování, takže autoři - ukažte se.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Pořád přemýšlím o důvodech, proč jsem hned z první nenapálil pět hvězd. A nějak mi to nejde rozehrát... OK, končím s fotbalovým žargonem. Jsem vážně rád, že Miroslav Krobot nehrál v TV seriálu, protože by pak asi ten výsledek vypadal hodně jinak. Jeho Hnátek je furiant takového rozměru, že žít ještě Stroupežnický, napíše podle něj pokračování svého nejznámějšího díla. Zamilovanost do fotbalu společně s věkem přešla v celkem slušnou úchylku a vážně mě nenapadá jiný český herec, který by to takhle dal, než právě Krobot. Ostatní členové mančaftu ovšem taky hrají jako z partesu a třeba filmový Jirka Luňák je mnohem větší magor (a svině) než v televizi. Celkově je to komedie, ale ne asi taková, jakou by někdo čekal po pár dílech seriálu. Což neberu jako chybu. Proč jsem teda nakonec nešel do plných? Asi proto, že se to zvláště ve druhé půlce občas vleklo, running joke s přejezdem byl fajn, ale že bych se musel potrhat a taky proto, že občasné výlevy byly někdy za hranicí snesitelnosti (lidsky i reálně). Takže 4,5 s čistým (slávistickým) srdcem.

Mezi vlky (2011)

"Vy nejste zvířata, my jsme zvířata." Namlsán trailerem a s patřičně utlumeným očekáváním po přečtení některých recenzí, vyrazil jsem do kina. Liama N. se zálibou sleduji od 96 hodin a co se tohoto filmu týče, nemám k němu jedinou výtku. Je to pořád ten starý dobrý MTF a mít aspoň deset procent jeho hlubokého hlasu, budu šťastný. I ty digitální vlky bych neodsuzoval. Zbytek filmu už je ale spíš na obtíž. Osobně mi vadily neustálé flashbacky, filozofování a taky snaha rozehrát dynamiku skupiny přes křupanského (asi)recidivistu vyznívala do prázdna. Ve výsledku jsem neodcházel ani tak zklamaný, jako mě spíš mě mrzelo, že tady byla šance natočit opravdu silnou žánrovku a pokus skončil někde mezi. Stačilo něco přidat a něco ubrat. Škoda. PS - už to tady asi někdo psal, ale pro jistotu: počkejte v sále do konce titulků!

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Tolik WTF momentů v jednom filmu, to už jsem dlouho neviděl. Nechci být nespravedlivý k tvůrcům, ale představuju si, jak měli klobouk a v něm papírky na kterých bylo napsáno třeba: obrovské včely, Nautilus, sopka plná zlata, včera jsem tě otčíme nenáviděl, ale dneska tě plně respektuju a další a další. A pak je jen tahali a dávali za sebe a hurá, scénář byl na světě... Ve výsledku to ale celkem baví a třeba brusinky létající do publika se mi hodně líbily.

Moje krásná učitelka (2011)

Na to, že se Julie usměje asi někdy deset minut před koncem a Tom se zas první polovinu filmu chová jako něco inteligentnější bráška Forresta Gumpa, je to celkem příjemný film. Sice je tam spousta vedlejších cestiček a postav, ale výsledek bych označil za ucházející. Možná, až někdy bude o víkendu pršet a já nebudu vědět co dělat, klidně bych pouvažoval o tom, si ho znovu pustit.