Rodina na baterky (2021)

Musím uznat že ty fóry na závislost na moderní technologie mě neskutečně bavili. A přestože mi hlavní hrdinka přišla na začátku na facku a zbytek rodiny trapný, postupně začnou ukazovat své kvality a přirůstat vám k srdci. Takže suma sumárum velmi povedená záležitost.

Raya a drak (2021)

Nádherná animace, překrásné prostředí od architektury přes design postav. Ale přestože není úplně fér animáku vyčítat, že je "pohádkově idealistický", je rozhodně možné mu vyčítat, že je až příliš jednoduchý. I dítěti 7+ musí být jasné, že nestačí se jen obejmout kolem ramen a zlo zmizí. 3,5*

Loki (2021) (seriál)

Co na to říct, Marvel prostě umí. Co se Lokiho týče, ústřední myšlenkou seriálu je to, že žádný zaporák není zlý, prostě protože je zlý (řečeno slovy konkurenčního DC: zaporák je hrdina který měl o jeden špatný den navíc) a tím pádem se každý může vrátit na cestu dobra, když mu dáte důvod. Nápad je zajímavý, některé fóry geniální (a jako bonus aligátor) a všichni herci hrají na výbornou. Co víc si přát.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Takže jak bych to řekl? Asi budu mírně parafrázovat Meona. Zaslouží si tento seriál tolik povyku? Pravděpodobně ne. Bavil jsem se u něj dobře? Určitě ano. Sedl jsem si z něj na zadek? Rozhodně ne. Pokud bude další série dám jí šanci? Téměř jistě. Zbývá jen dodat, že myšlenka je zajímavé, zpracování co se kostýmů a vizuální stránky výborné a (anti)hrdinové dostatečně různorodí aby si každý našel svého favorita.

Manželská historie (2019)

Čím začít? V prvé řadě, není to hezký film, který vám udělá hezké sobotní odpoledne. Je to dobrý film, s úžasnými výkony, který vás do sebe vtáhne, prožíváte ho spolu s hrdiny, chápete co se děje před vámi a proč. Můžete souhlasit s jednou i druhou stranou, přestože děj dělá "hrdinu" spíše z Adama Drivera a "protivníka" ze Scarlett Johansson. A přesto je vidět, že u rozvodů není vítězů nebo rozhodně ne takových, jaké bychom si pod tímto slovem představili. Co musím také ocenit je civilnost postav. Ne snad povoláním, či penězi, ale chováním Především Scarlett mě překvapila jak vypadá obyčejně. Pořád je to samozřejmě pěkná ženská, ale s minimem líčení atd. vlastně nevypadá o nic lépe než sousedka od vedle, což mi přišlo jako příjemný detail, umocňující zážitek.

Lucifer - Jabadabadů (2021) (epizoda)

Nejlepší epizoda, úžasná groteska a i ta filosofie kterou se snažila předat není k zahození.

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

"Cože? Vy nevíte, že se blíží konec světa? Táák to není dobrý..." Samozřejmě by se našlo pár věcí, co bych mohl poslední sérii vyčíst, ale popravdě nemám potřebu, protože když je člověk spokojený, vady spíše přehlíží než vypichuje. Linky zajímavé a hlavně: Na konci je každá postava natolik uzavřená, že nemáte pocit nezodpovězených otázek, což IMHO považuji za úžasné.

Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen (2019) (seriál)

Samožejmě i tento seriál trpí problémem mnoha podobných seriálů - máte tu díly, kdy postavy jsou sympatické a pokyvujete hlavou jak dobře to vymyslely, díly kdy tou hlavou kroutíte s očima v sloup a pak několik dílů kdy se válíte smíchy (obzvláště ve druhé řadě se dařilo). SPOILER za mě bych dal přednost kdyby vyznáním skončila první řada, druhá řešila postup v ABeCedě vztahu a případná třetí běžné vztahové konflikty - jinými slovy, systémem že ta pravá "Láska je válka" vyznáním nekončí, ale začíná. Takže přestože se autorům daří udržet napětí, osobně mi to přijde až příliš přepínané a ke konci jsem si připadal chvílemi podobně utrápeně jako nebohá Hayasaka. KONEC SPOILERU.

Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen (2019) (seriál)

Kdysi jsem přemýšlel, jaké by to bylo, kdybych se se svými vědomosti dostal do středověku. Jestli bych tam dokázal zbohatnout (pokud by mě neupálili záhy na hranici) atd. V tomto seriálu jsem dostal tak trochu odpověď. Seriál je úchvatný tím, že i když se tu nebojuje ani se tu neřeší jiný "zásadní" problém, ve skutečnosti je velice napínavý. Hlavní hrdinka je celkem sympatická i ve své posedlosti (a celkem úchvatná jak neví kdy má držet pusu) a i její chování, kdy střídá dětinskost s dospělým přemýšlením celkem odpovídalo jejímu charakteru. I ostatní postavy nezůstávají pozadu a ukradnou si vaše srdce, ať už se jedná o kupce Benna či poněkud záhadného Velekněze Ferdinanda. Těším se na další sérii.