Tvář vody (2017)

Nevím jestli si film opravdu 4* zaslouží nebo ne, protože je dost zvláštní. Je zajímavý svým kontrastem poetičnosti a surovosti, až se mi vrací základní škola a termín "oxymóron". Na jednu stranu tu máme nahotu a sexualitu a krev a hnijící prsty, aby v zápětí byly scény až romanticky naivní, podkreslené příslušnou hudbou evokující "Amélii z Montmartru". Hlavní hrdinka není žádná krasavice, ale nedá se jí upřít určité kouzlo, kterým si vás získá a i ostatní herci nezůstávají pozadu. Výprava a atmosféra taky nemají chybu, přesto vyznění filmu je, jak už jsem řekl na začátku - zvláštní. I tak musím uznat, že mně osobně film sedl, alespoň na jedno shlédnutí. Jestli bude i druhé ukáže čas.

Princezna zakletá v čase (2020)

Největším záporem této pohádky je velice pomalý rozjezd - přes půl hodiny trvá než se rozjede a doopravdy vás chytne, kdy je princezna otravná až na facku a doufáte že to bude lepší. Čím se dostáváme k tomu, co je tu dobré - doufáte oprávněně. Jakmile příběh chytne tempo, už jen zrychluje a závěr je až skoro epický. A povede se i pár dobrých emocionálních scén, postavy vám začínají přirůstat k srdci a i ty triky nejsou vůbec špatné - na to že to není Hollywood, bych řekl až vynikající. Kostýmy se taky vydařily, z lokací se vytěžilo maximum atd, atd. Takže jen chválím dobře odvedenou práci, doufám že se dočkám i další tvorby - k plnému počtu toho zas tolik nechybělo. ps. Ten medovník bodoval v obou významech toho slova :D

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Hodně dobrý počin. Líbila se mi hlavně postava mnicha, hlášky K2 a celkově takový ten náboj lidí nesoucích pochodeň - klidně obětujeme životy, protože uděláme cestu těm po nás a ti budou pokračovat. Možná bych trochu pohanil pomalejší rozjezd a to že o většině postav toho moc nevíme, ale jinak vítám dalšího člena rodiny Star Wars (narozdíl od těch dalších tří nových)

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Bavilo mě to mnohem více, než Osvícení. Líbily se mi úvahy typu: "Pil jsem, protože jsem cítil, že tak otci více rozumím." i třeba to, že když máte nadpřirozené schopnosti, neznamená to, že z vás nemůže být lovná zvěř. Hezky to utíkalo, na všechny herce se dobře dívalo, atmosféra neměla chybu.

Baby Driver (2017)

Občas když chodím se sluchátky na uších, představuju si, jaká akční či jiná scéna by se k té či oné písničce hodila. Koukám, že nejsem jediný a tady si podle toho natočili film. A dobrý. Nejsem úplně fanda gangsterek, takže úplně nemůžu dát plný počet, ale hodně jsem po něm pošilhával. Hrdinové jsou sympatičtí, děj napínavý a akce s hudbou ladí jak má. Výborný počin a klidně bych se podíval na další, podobně komponovaný film, třeba s trochu jiným tématem.

Anihilace (2018)

Dobrá atmosféra, dobrá Natalie, dobrý vizuál. S příběhem je to horší. Chápu že to mělo být: "Pokud si chytrý, něco si v tom najdeš a pokud ne, tak se za svou hloupost styď." V tomto případě nevím, jestli jsem opravdu tak hloupý já, nebo jestli tím jenom maskování tvůrců ve stylu "Císařových šatů" - že tam vlastně nic není a divák si to musí sám vymyslet místo nich. Také postavy mi přijdou nevyužité - na co mít v týmu fyzičku atd. když vám vlastně nic neřeknou, Zóna jsem čekal že bude vypadat spíš jako něco z Pandory, ale nakonec byla vlastně celkem chudá, pomineme-li barevné plísně a celkově by nebylo od věci, kdyby něco vynechali a s něčím si naopak vyhráli - třeba to, jak se jim ztrácí čas by mě zajímalo více, než nevěra s kolegou z práce atd.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Několik postřehů: 1. Kdyby udělali rovnou remake Ep.4-6, vyšlo by to lépe. 2. Kdyby z Rey udělali záporáka (v té scéně, kde viděla svou temnou stránku vypadala opravdu dobře) a z Bena "klaďase", který je v zásadě "hodný" ale jen si myslí, že "účel světí prostředky" vyšlo by to lépe. 3. kdyby bylo více rozpracováno, že Ben vlastně Řádu fakticky nevládne a jak Palpatine tahá za nitky, vyšlo by to lépe.  Dávalo by větší smysl, proč se od Řádu nakonec odtrhne. Podtrženo sečteno, příběhově by to šlo udělat lépe mnoha způsoby, až bych stejně jako v Ep. 8 se nebál říct, že jakýkoliv způsob zpracování, který by mohl být zajímavý, utnuli hned v zárodku. Abych jen nenadával, C3PO byl opravdu vtipný a první půlka dobře odsýpala a dobře vypadala.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Když nic jiného, bylo to aspoň místy zábavé a to létací morče vypadalo opravdu roztomile. Ale vážně. Opravdu tam bylo pár zajímavých a promarněných šancí. Například bych klidně snesl více toho jak a proč přišel Luke o iluze. Nebo víc rozebrat jak si Ben Solo představuje, že by měl vypadat nový řád Galaxie a proč bylo Impérium a staronová Republika špatné. Člověk by s nimi mohl tak nějak víc sympatizovat. Takhle nad jejich chováním akorát tak kroutím nechápavě hlavou.

Ranhojič (2013)

Kdyby to nebylo trochu utahané, jdu na plný počet