Jak vycvičit draka (2010)

Samozřejmě bylo to poměrně předvídatelné a cíleně "roztomilé". Některá létající stvoření, kterým tu říkali draci mi zrovna nesedli. Ale co, pokud přivřu oko a potlačím svůj cynismus, tak to bylo velmi zábavné. Mojí srdcovkou ale stále zůstává Dračí srdce

Stonehenge apokalypsa (2010) (TV film)

Je až podivuhodné, jak mají filmy poslední dobou tradici, mít uchvátný začátek, který vás okamžitě zaujme a vtáhne, myšlenku, která je zajímavá sama o sobě (třeba to s tou terraformací) a ani kvalita efektů mi nevadila, ale vždy od půlky začne místo vrcholení vršit jednu kravinu za druhou. (Pseudo)romantika naroubovaná pitoměji, než v béčkovém romanťáku, přehrávající fanatik, který by zasloužil zlatou malinu (a to přehrávání odsuzuji málokdy) a podobných věcí bych našel povícero. Škoda, dost mě to zklamalo.

Zrcadla (2008)

Vadilo mi všudypřítomné gore. Hodně mě to znechucovalo, než bych byl nějaká extra citlivka, ale nemusím vidět při trhání praskání každého jednotlivého svalového vlákna. Nebýt toho dal bych o * víc. Příběh měl úžasný nápad, ta atmosféra obchoďáku... nočního strážnýho bych tam nedělal ani za 150/hod. Ale i tak vřele doporučuji

Discopříběh 2 (1991)

Jako ukázka toho jak může vypadat krize středního věku je to podle mě výborné.

Aréna (2011)

Začátek sliboval poměrně hezké akční béčko, které si na nic nehraje. V druhé půlce ale začalo ztrácet dech a závěr si mohlo klidně odpustit úplně. Sice mi to uteklo poměrně rychle a bez větší nudy, uspokojený ale nejsem.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Hodně se mi líbil starý a zkušený Predátor, který se s nikým a ničím nepáral. Bylo velmi příjemné ho sledovat při "práci". Hodně se mi líbil vizuál Predaliena, hezky se na něj koukalo. Vše ostatní stálo za ...

Kam čert nemůže (1959)

To jak si s ním "Mefistofela" hraje jako kočka s myší, ďábelsky rafinovaně a přitom velice jemně a něžně je prostě úžasné. Já osobně mám nejraději scénu: "Přiznejte se, že byste byla nejraději, kdybych vás teď uškrtil." a ona mu s naprosto nevinným výrazem odpovídá: "To by mě od vás velice překvapilo." V té chvíli je jednoduše k pomilování :-)

Ozzákova škola kalení (2008) (seriál)

Souhlasím s tím, že Pičák je nejlepší část. Taky by mě zajímalo, kde se dá pořídit :D A uvažuji, že vlajku "Pivo vítězí" dám otci k narozkám...

Sherlock Holmes (2009)

Dlouho jsem přemýšlel jestli tomu dát 2 nebo 3*, ale nakonec jsem se rozhodl pro tři. Sice mám Doylova Holmese rád a četl jsem nejednu jeho povídku, ale tohle zpracování mi prostě nesedlo. Souhlasím sice s tvůrci v tom, že Holmes nebyl žádný starý padavka a že byl popisován jako podivín a že Watson byl bývalý voják, tudíž taky žádný třasořitka, ale to co ústřední dvojice předváděla mi rozhodně moc nesedlo. Rozhodl jsem se ale, že zkusím zapomenout, že existuje nějaká předloha a najednou to šlo. Jako akční dobrodružný film to rozhodně nebylo špatné, promýšlení strategie před bojem mi přišlo poměrně hezky zpracované a některé Homesovi excentrické výstupy mě pobavily. Použít tvůrci jiná jména a nesnažit se vykrádat Holmese, možná bych tomu dal i 4*.

Popravčí (2005)

Jako vždy, když se ke slovu dostala Inkvizice, začal se mi obracet kufr. Kdesi jsem četl zajímavý citát, že "Inkvizice má ve společnosti důležité místo - poskytuje výnosné zaměstnání fanatikům a sadistům." Když člověk vídá podobné filmy, klidně by tomu věřil. Ale jako celek se mi to líbilo,hlavní pár mi byl sympatický a mělo to atmosféru.