Čert ví proč (2003)

Docela se mi to líbilo. Lucifer byl fajn, některé hlášky mě opravdu pobavili ("Ty bys mohl skoro dělat u nás!") a díky téhle pohádce jsem si oblíbil Pauhofovou. Jsou to sice slabé čtyři hvězdy a na to abych si tuhle pohádku pustil sám bych musel mít hodně velkou náladu, na druhou stranu když to pojede v televizi, rád se na to kouknu.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Jak mám Pauhofovou obvykle rád, tady mi moc nesedla ani ona. Když jsem slyšel poprvé zaklínadla, přemýšlel jsem kolik promile měl Scénárista v krvi, když je vymýšlel. Krom některých efektů (pekelná kamna) a v jedné scéně pěkně slizkého Mádla (úpisy), bych tu pohádku poslal s klidným svědomím do kopru.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Když jsem to poprvé viděl v kině, považoval jsem to za nejlepší film, co jsem v životě viděl. Dnes už bych byl v podobných prohlášení střízlivější a při porovnávání s Návratem krále bych se musel hodně rozhodovat, kterému z nich bych dal přednost.

Jedna ruka netleská (2003)

Tolik šíleností pohromadě jsem snad ještě v Českém filmu neviděl, ale díky Macháčkovi a Trojanovi je většina z nich natolik dobře podaná, že se člověk jen válí smíchy v křesle. ("Normální houbovej čaj")

Mazaný Filip (2003)

Vcelku hezká parodie na staré detektivky, která mě příjemně překvapila hraním si s detaily (nálepky na autě apod.), ale o které musím říct, že stojí a padá na charismatu Tomáše Hanáka. Přesto i po druhém shlédnutí pobavila a nenudila.

Bavorák (2003)

Zajímavý náhled do psychiky řadových ruských zlodějíčků. Moc se mi líbily minipříběhy vedlejších postav a ruština tomu dává tu správnou šťávu.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Pomineme upíry, kteří se chovají spíše jako tupé zombie. Problém je, že skupinka, která se je vydává zabíjet to dělá takovým způsobem, že pochybuju, že by přežila první takový lov, natožpak že by zlikvidovala několik úlů. Celkově je to hodně pitomé a nelogické i na béčkový film, možná i jako "céčkový film" by to bylo považováno za slabotu. Ta hvězda je za pár scén které nebyly úplně marné, ale nebylo jich věru mnoho.

Renesance (2006)

Přiznám se, že prvních asi deset minut jsem měl problém se vizuálu přizpůsobit a vyznat se v něm, ale pak jsem si zvykl a musím přiznat, že si ho i užíval. Moderní paříž plná skla a oceli vypadala velmi zajímavě na pohled a tvůrci si taky docela vyhrávali s hrou světla a stínu. Co se příběhu týče, záverečné rozzuzlení bylo docela fajn, ale předchozímu ději jaksi chyběla šťáva, tedy ten pocit zaujetí dějem, který mají i některé béčkové filmy, proto víc jak na 3* jít nemohu, přestože by si to zasloužil. Pozn. Se SIN CITY bych to rozhodně nesrovnával, protože dějem i stylem jsou jako jablka s hruškama. Někdo má radši jedno nebo druhé, někdo obojí, ale těžko se to zamění.