Fullmetal Panic! - The Second Raid (2005) (série)

"Jsem více než uspokojený." tak nějak by se daly popsat moje pocity. Gradace, která mi chyběla v původním FMP je tady tak v nadměrné míře a obzvláště v epizodě: "jeho problém" jsem byl napnutý tak, že by se na mě dalo brnkat :-) Na druhou stranu, zase musím IMHO vytknout, že věci se tu děly až v příliš velkém spádu, zvlášť v posledních dvou epizodách. Sousukeho vývoj je docela povedený, líbí se mi jeho váhavost, jeho vztek při rozhovorech s ALem i jeho finální rozhovor s nadřízenými. Přesto však je tu ještě jedna věc, která mi leze dost na nervy SPOILER: "Sakra, kdy si ti dva konečně dají tu pusu?!?!?" KONEC SPOILERU díky těmto dvou chybám to nemůže dostat "čistý" plný počet, ale přesto věřím, že ve mně dojmy z tohoto dílka zůstanou ještě dlouho. Akorát je mi líto, že asi se po sedmi letech nedočkáme dalšího pokračování, co? Zadní dvířka by pro to měli!

Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

Dalo by se říct, že jsem milovník anime (i když jsou určitě větší), takže už jsem lecos viděl a mám s čím srovnávat. Poprvé jsem na full metal panic narazil asi před pěti-šesti lety na anime+ a musím říct, že se mi moc líbil, tehdy jsem s anime teprve začínal. Když jsem si teď po letech udělal takový maraton a shlédnul jej znovu, díl po dílu musím říct, že jsem byl docela zklamaný. Ne že by to nebyl zajímavý příběh, naopak místy se tu tvoří zajímavé příběhové zápletky a situace - scény které mají velkou šťávu. V čem ovšem je problém, je to, že danou scénu neumí dostatečně vygradovat. Jako příklad je třeba boj Sousukeho se Zaiedem. Koukal jsem na to s naprostým nadhledem a když boj skončil přešel jsem ho a přepnul na další díl bez jakéhokoli zaujetí. Žádný pocit dojetí nebo uchvácení. To stejné bylo při posledním boji Sousukeho s Gauronem. Pravda můžete mi tvrdit, že těžko se můžu cítit napjatý, když vím, že přežije... můžu, protože to mám odzkoušené kupříkladu na Narutovi, kde mi vyspoilovali kompletní výsledek bitvy o Konohu a stejně jsem byl přikovaný k obrazovce a slintal uchvácením. I díky tomuto (což ostatně považuji za jeden z nejlepších anime počinů) vím, jak vypadá dobře vygradovaná scéna, práce s hudbou a práce s hlasem dabérů. Proto nemohu jít výše než na tři hvězdy. POZN. Full metal panic? Fumoffu mám hodnocený zvlášť a nějak do něj shrnuji i jemu podobné díly odsud ;-) To je totiž trochu jiná káva.

Velká sázka o malé pivo (1981) (TV film)

Kaisera mám docela rád, ale přišlo mi, že tady kapku přehrává. Kdo mě tu však úplně okouzlil byl Císler

Země mrtvých (2005)

Výborný počin. Přiznávám, že Baker ve mě ze začátku (mám jej zafixovaného jako mentalistu Patrika) vzbuzoval rozpaky, ale nakonec mě přesvědčil, že umí hrát i vážné postavy. Film byl vůbec plný postav, které si dokázali získat vaše sympatie ať už to byl chytrý zombie-pumpař, velký Samoan nebo hlavní hrdinové. Každá měla svůj styl, svůj šmrnc a své povahové rysy. Příběh sice nebyl vyloženě originální, ale na druhou stranu dokázal dát tématu osobitou atmosféru a styl, byl precizně natočený (žádná zbytečná vata, žádné zbytečné smrti) a i měl i své myšlenky (ukázka dekadence lidí ve městě). Jako celek ho hodnotím velmi kladně a mohu jen doporučit.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Český dabing (jakože ho obvykle nehodnotím) byl dost příšerný, pokud se na to budu ještě někdy dívat, tak jedině v originále. Film samotný (hry jsem nehrál, mám jen velmi hrubou představu) nebyl špatný, sice měl několik hluchých míst, ale dalo se to snést. Leon byl vcelku sympaťák, záporáci už tolik ne, Clair nedostala skoro žádný prostor, abych si k ní mohl vytvořit nějaký vztah. Celkově bych to hodnotil jako ucházející béčko, které na první pokoukání zabaví, ale na větvi z něj rozhodně nejsem. Slabší 3*

Interview s upírem (1994)

Smějte se mi nebo ne, ale že v tom hraje Cruise jsem zjistil až z titulků a dlouho přemýšlel kde, než jsem zjistil, že jako jedna z hlavních postav :D A nutno říct, že hraje dobře (ano, mám ho docela rád, ale za fanouška bych se přímo neoznačil), užívá si svoji postavu a alespoň ve mně vzbudil k Lestatovi sympatie. O výkonu Kirsten Dunst netřeba mluvit, je naprosto úchvatný, ale je mi líto, že pak už si vybírala role, kde svůj talent mohla nechat zahálet, protože za to nestály. Pitt hraje přinejmenším obstojně a nijak mi nevadil.--- K filmu samotnému, mám hodně rád upíry a fantasy všeobecně, takže mám s čím srovnávat a považuji Interview za nejlepší upírský film, jaký jsem kdy viděl. Líbil se mi způsob předání temného daru, to jak upíři nebyli "jen" krvelační zabijáci, ale měli celou škálu emocí i popis zvláštních vztahů (včetně zmíněné pedofilie a homosexuality) které postavy mezi sebou mají. Filosofie nad tíhou nesmrtelnosti, nestárnutí i ceny, kterou je za ni nutné platit je podávána s lehkostí, že toho kdo nad ní nechce přemýšlet příliš neobtěžuje a tomu, kdo nad ní chce přemýšlet dává víc než dost materiálu. Atmosféru, kostýmy, exteriéry apod. už tu popsali jiní, takže jen podotýkám, že s kladným hodnocením souhlasím a dávám s čistým svědomím plný počet.

Eragon (2006) odpad!

Pokud bych nečetl knihu (která se samozřejmě nedá s Pánem prstenů srovnávat, ale docela dost se mi líbila), tak bych ten film asi tak nezatracoval...

Kůže, kterou nosím (2011)

Jsou různé druhy umění: Některé má vzbuzovat dojem svou krásou, některé svou realističností a některé má šokovat a vzbuzovat rozporuplné pocity. Tenhle film patří k tomu poslednímu. Banderas hraje svého šílence naprosto úžasně a občas jsem nevěděl, jestli mu mám fandit nebo si ho proto, co dělá hnusit. Při dějovém zvratu (který doufám nepřekvapil a neohromil jenom mě) jsem jen s pusou otevřenou zíral na obrazovku a nevěřil svým očím. Na Elenu se moc hezky dívalo a přestože jsem ze začátku nechápal o co jde, ke konci jsem jí baštil každé emoční hnutí, které předváděla. Celkově bych film popsal jako šílený snímek o lehce šíleném doktorovi a těch co se na jeho šílenství svezli. A nejhorší na tom je, že je to celé vyvedeno tak realisticky, že kdyby k tomu dali razítko "Based on true story" klidně bych tomu uvěřil. Silné čtyři hvězdy.