Záhada Blair Witch (1999)

K umocnění zážitku doporučuji po projekci procházku nočním lesem s malou baterkou. Mnou vyzkoušeno.

Star Trek (2009)

Jsem jedním z diváků, kteří jsou nepoznamenaní kultem Star Treku. A díky tomuto filmu toho začínám pomalu litovat. Ovšem nechystám se teď do obchodu pro všechny předchozí filmy a seriály, spíš se strašně se těším, kam to Abrams povede dál. Jestliže beru tento film jako oživení kultu, nový začátek se snahou zaujmout širší publikum, dokážu mu odpustit tu přílišnou schématičnost a předpovídatelnost filmu. Abrams taky velmi hbitě balancuje na hranici popcornu, což mi vůbec nevadí. Jakožto nový ve světě warpových pohonů a fotonových torpéd mi také udělalo radost, že se nemusím bát o to, že bych ztratil přehled i mezi postavami, protože vše bylo doslovně ukázáno i řečeno. Už od začátku jsem si hodně sliboval od dua Chris Pine a Zachary Quinto, kteří jsou oba velmi zajímaví herci (Zachary Quinto se mi líbil už jako Sylar v seriálu Heroes, v roli Spocka se ale podle mě teprve našel) a při sledování se mi mé tušení potvrdilo. Nejslabšími prvky filmu se tedy zdá jednoduchá zápletka a ne příliš zajímavý záporák Eric Bana. Věřím ale, že nás to nejlepší teprve čeká a já se na to moc těším!

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Díky ti, Rodriguezi, že se v tvém filmu kecalo o mnoho méně než v tom Tarantinovo. Skvěle jsem si tuhle zombie vyvražďovačku užil.

Divoši (2007)

Moje poklona všem zúčastněným..

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Měl jsem jistá očekávání, ale ne přehnaná. Chtěl jsem se hlavně bavit a byl jsem uspokojen.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

To je prostě bomba tohleto!!!

Kdo mě naučí půl znaku (2006)

Moc prímovej dokument, kterej musel určitě mnoho Čechů překvapit tím, jak se v něm Vietnamci o naší zemi vyjadřují a jak na ní vzpomínají. Jak krásně umí zpívat české písně a jak jsou rádi za to, že tu u nás mohli prožít mládí. Pro mě, napůl Vietnamce, je to ještě cennější dokument, protože moje maminka pochází z jedné z pozdějších vln Vietnamců, kteří přijeli k nám. Ale i pro obyčejného Čecha je to přínosný film, který mu osvětlí nejen hojnost vietnamských lidí u nás, ale vůbec vietnamskou mentalitu a charakter.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Nějak se mi tady nechce hvězdičkovat. Epizody Back to Earth opravdu nejsou ani zdaleka tolik vtipné, jak tomu bývalo dřív. Po zhlédnutí třetího dílu mě ovšem přepadla taková nostalgie, že bych chtěl víc. Nakonec to není žádné velké zklamání, ale příjemné ohlédnutí zpátky za celým seriálem.