Blade Runner (1982)

Blade Runner vám možná neutkví v paměti kvůli příběhu, ale rozhodně by vám měl utkvět v paměti jeho podmanivá neo-bluesová atmosféra. Filmařský skvost, který každou další projekcí v člověku zraje jako víno.

Černý Petr (1963)

Geniální filmový přístup.

Zelená zóna (2010)

Protože se setkávám s názory, jež tento film označují za zbytečný a vlastně nedobrý, cítím povinnost se Greengrasse a celé party zastat..nikomu jeho názor neberu, uznávám, že Green Zone s velkými scénáristickými překvapeními nepřichází, on sází na budování atmosféry pomocí formy a přímočarého děje, který diváka zbytečně nezaměstnává v myšlenkách, ale nechává ho sledovat čitelné události.. mně se to na tom líbilo..je to vlastně normální akční thriller, jakých je dnes spousta, ale perfektně zvládnutý a bez patosu či velkých klišé a to není málo.. řemeslně je to jeden z nejšikovnějších tvůrců dneška (to samozřejmě asi nikdo nepopírá) a já jen doufám, že příště to bude minimálně stejně dobré.

Katka (2009)

To se ani nedá hodnotit hvězdičkami. Doufám ale, že si z toho lidi nevezmou jen to, že drogy jsou svinstvo, ale i pochopení. Kdokoliv z nás může být Katka.

Smrt čeká všude (2008)

Je rozhodně dobře, že takový film vzniknul. Není perfektní, ale jeho poselství je natolik silné a sugestivně vyřčené, že mu toho Oscara přát budu. Filmy nemusí mít dramatickou kostru, aby diváka bavily. Nejhodnotnější válečný film posledních let.

Pozemšťan (2007)

Jaký jiný film vám nabídne natolik okouzlující látku na lámání hlavy? V tom "předpokládejme, že jsi jeskynní muž" rozhovoru je mi vždycky strašně dobře. Renton, Radek99 ...

Moon (2009)

Často se snažím filmy hodnotit i z objektivního pohledu ale u tohoto filmu to nejde. Dokážu pochopit, že někomu tento film nepřipadá na plné hodnocení, že má třeba dostatečně nepropracovaný scénář, že mu chybí emotivnější závěr.. Mně je to fuk. Tento film má svou vlastní poetiku, neskutečnou atmosféru a hlavně zajímavý jednoduchý příběh. Celý ten minimalismus prostředí, postavy, mě nesktuečně vtáhnul. Výkon Sama Rockwella mě přesvědčil o jeho kvalitách a hlas Kevina Spaceyho byl až magický. Pro mě šlo o výjimečný zážitek.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Nemůžu toto hodnotit jako filmařské dílo. Mohu snad jen poděkovat za nakouknutí do zákulisí neskutečného projektu a za poslední rozloučení s tak úžasným člověkem a tvůrcem, jakým MJ bezesporu byl. Bylo skvělé všechny sledovat, jak vytváří něco báječného, monumentálního (třeba scéna se zkouškou pyrotechniky, kdy se režisér celého projektu pyrotechnika ptal, jestli to může být 5x větší), na co by se nikdy nezapomnělo, s takovým zapálením a láskou. Ty dvě hodinky mi utekly jako lusknutí prstů a já si říkal, že z toho kvanta materiálu tam toho mohli nechat klidně trochu víc, ještě se mi nechtělo loučit..